Probiotiká, lieky na zahustenie stolice pre 4-ročné dieťa

slnecnica777
5. okt 2022

Malý 4r. dostal v škôlke pred 2 týždňami črevnú virózu. 1 deň zvracal a už 2 týždne má v kuse kašovitu stolicu. Už mal takmer 2 týždne diétu, bral (smectu, Nekadex, Enterinu, tasectan, probiotiká Infant Dophilus), ale stale 1x do dňa len kasovita stolica a predtým kričí, že ho bolí brucho. Bola som s ním u lekárky, kázala mi dávať smectu, pokračovať v diéte, ale žiadna zmena. Aké probiotiká sú dobré tak, aby mal normálnu stolicu?

stanulienkat
5. okt 2022

Biogaia. Jednoznacne.

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@stanulienkat Tá nám pomohla po brati ATB upraviť črevný mikrobiom, ale po viróze bez efektu.

zuzkaa1991
5. okt 2022

@slnecnica777 banan, ryza, atd kvalitné probiotika kym sa crevny trak upravi trvá aj mesiac

mucuinka
5. okt 2022

@slnecnica777 za nas Enterina. Obsahuje cucoriedky, mierne z nej zapeka. Je super aj po virozach. Na druhu stranu ta nepotesim, presli sme si tym, mali sme tak ponicene crievko, ze to trvalo viac ako pol roka. Na infekcnom nam povedali, ze to chce cas, ze su akoby ponicene aj enzymy, ktore stiepia niektoru potravu a pod. Robili nam aj testy na rozne neznasanlivosti, ale nic nevyslo, nakolko po virozach sa moze docasne vyskytnut aj neznadanlovost mliecnej bielkoviny alebo lepku a pod. Drzim palce

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@mucuinka má bezmliecnu diétu. Akú stravu ste dávali a hlavne aké probiotiká?

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@zuzkaa1991 aké probiotiká ste dávali?

zuzkaa1991
5. okt 2022

@slnecnica777 tak mala berie pravidelne ale striedam jej najpoužíva od Forever

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@mucuinka A tie enzýmy ste niečím dopĺňali?

ctrl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ctrl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika11103
5. okt 2022

@slnecnica777 prosím ako si dostala do malého smectu ? Naozaj normálna otázka žiadna podrývacska máš moj obdiv pretože čo ja mám skúsenosti tak decká to nechceli ani v čajíku a mne je doteraz do placu a na grcanie keď si spomeniem ako som to pila ja 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@ctrl pozerala som, len my máme opačný problém ako tie hnačky zastaviť. Zápchu malý nikdy nemal.

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@nika11103 cez striekačku mi to vypil, ale jemu to normálne chuti aj enterina, aj hylák. On si to sám pýta. S užívaním liekov nemám s ním žiadne problémy. To skôr s jedením skoro nič nezje a aj tak hnackuje. Do roka aj 3x viróza.

amiaja
5. okt 2022

@slnecnica777 vyskusajte probiofix, tie sa u nas osvedcili

nikpa
5. okt 2022

@slnecnica777 kombinácie aké mu dávaš by mu za normálnych okolností z mojich skúseností už zabrali. Probiotiká ako Enterina a Infants dophilus su pri takýchto hnackach najlepšie. Naši mali salmonelu, mladši ten má v kuse problém s riekou stolicou, takže to tiež často riešim. Neviem či mu dr. robila aj výter z konečníka, ak nie, určite by mala. Nemusi sa jednať len o obyčajnú črevnú virózu. Inak podľa mňa stravu aj bezmliecnu diétu čo dodržiavas, všetko robíš dobre, veľmi už nie je ani čo poradiť. Akurát ten výter a keď bude v poriadku tak len trpezlivosť. Ja som ešte dávala pit alebo do polievok ryžový odvar, ten stolicu zlepší, nebude taká tekutá.

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@nikpa No určite budem jej volať , aby mu dala aj stolicu vyšetriť aj výter urobiť. Ryžový odvar mi nechce vôbec, ani ústa neotvorí ani cez striekačku nechce.
@nikpa

nikpa
5. okt 2022

@slnecnica777 tak ho netráp do striekačky s tým odvarom, stačí že tu smectu si dá, chúďa 😕 tá je hnusná. Skús ho teda pridať do volakej polievky namiesto mlieka akože.

slnecnica777
autor
5. okt 2022

@amiaja Tie sme ešte neskúšali. Mám doma probio-fix imun baby.

mucuinka
5. okt 2022

@slnecnica777 davali sme dlhodovejsie tu enterinu a potom tiez tie probiofix. Ale davali sme 3x denne. Nakolko sme mali aj zvysene pankreaticke enzymy, tak nam dali kreon 10000. A to nam tiez velmi pomohlo. Tam bol ten rozdiel ozaj viditelny takmer okamzite

slnecnica777
autor
6. okt 2022

@mucuinka čo je to kréon? Boli ste na gastre?

mucuinka
7. okt 2022

@slnecnica777 kreon su enzymy, ktore sluzia na ulahcenie travenia a stravenia potravy..takze ta potrava tak rychlo nepreleti telom bez stravenia..my sme ho dostali od detskej lekarky, da sa aj volne kupit, aj nam povedala, ze pokojne ho mozeme prilezitostne davat kedykolvek mame pocit, ze potrebujeme ulahcit brusku. Davali sme len 1x denne s obedom. Boli sme aj na gastre, intplerancie ani nic ziadne, tiez odporucala kreon podla potreby a dlhodobo probiotika. Povedala, ze hlavne nemame vylucovat ziadne potraviny, lebo si koledujeme viac o problemy ako o ulavu. Velmi vam drzim palce aby sa vam ulavilo. Nam sa vzdy nieco vyskytne, tak chapem ako ti asi je

slnecnica777
autor
8. okt 2022

@mucuinka no už sa trápime skoro 3 týždne bez zlepsenia. Enterinu som mu už úplne vylúčila, lebo do pol hodiny po nej mal hnačku, vôbec mu stolicu nezahustuje. Dnes ráno mal zas vodnate hnačky 2x po sebe. Probiotiká berie Infant Dophilus týždeň, zatiaľ bez efektu. Teraz som mu dala hylák a kúpila iné drahé probiotiká, ktoré obsahujú aj prebiotika. Ak sa smiem spýtať akú stravu ste dávali, keď píšete, že ste nemali vylučovať nejaké potraviny. Tu sa na gastro čaká viac ako 2 mesiace.

slnecnica777
autor
8. okt 2022

@mucuinka Ako vám prišli na tie pankreatucke enzýmy?

mucuinka
11. okt 2022

@slnecnica777 maly dostal asi tak 10 dni po viroze teplotu. Ta teplota sa rozne vracala. Ja som do toho mala covid. Tak.lekarka urobila asi milion testov, lebo sa jej to nepacilo. A tak prisla na zvysenu amylazu, potom.pridala aj lipazu. No a kedze ta druha nie a nie sa dostat do normy, tak nas poslali na gastro, kde mu robili este podrobnejsie testy

mucuinka
11. okt 2022

@slnecnica777 a stravu sme davali vlastne tu, co aj normalne. Jedine, co sme obmedzili boli tuky. Takze ked chlebik s maslom tak len naozaj s jemnulinkou vrstvou, ktoru ani nebolo vidiet 🙂 jogurtlen s obmedzenym mnozstvom tuku (na moje prekvapenie takmer nemozne zohnat), ziadne kuppvane sladke pecivo a pod..ale naozaj nic dramaticke. Vyslovene nam.zakazali vylucovat mlieko, lepok a pod

slnecnica777
autor
13. okt 2022

@mucuinka u nás to vypadá na nejakú dočasnú intoleranciu lepku po viroze. Zje 3 dňový rožok a do polhodiny má hnačku. Včera zo sucheho rožka 4x hnackoval a máme aj ABKM. Takže lepok a mlieko má vylúčené zo stravy, ale stále hnackuje. Už 4 dní čakáme na výsledky stolice, lekárka to nijak nerieši pokiaľ nebude mať výsledky. Žiadne iné vyšetrenie mu neurobila ani nás nikam neposlala a malý mi doma chudne cca 4x za deň riedke stolice aj po diéte. Už som zúfalá. Ani do škôlky nemôže ísť. Už to trvá 23 dni.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnecnica777
autor
13. okt 2022

@zara1357 To máte ako my. Pevné nervy vám prajem. Všetko čo pisete proti hnačke som mu dávala aj ja, ale to vždy zabralo len na 1 deň a na druhý riedka hnačka znova. Samozrejme má diétu. Chuť do jedla má, je stále hladný, ale ak zje viac tak ma 4x do dňa riedku hnačku a vždy predtým kričí, že ho bolí brucho. Obnova črevnej mikroflóry trvá dlho. Uz len dopovať správnymi probiotikami s prebiotikami, popr.traviacimi enzymami diéta a ak stolica a výter sú v poriadku, tak už len pevné vydržať. My už to máme asi 3x, akurát nikdy mu to tak dlho ešte netrvalo ako práve teraz. Pevné nervy. Držte sa.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz