Príznaky epilepsie

miro17
20. júl 2024

Zdravy. Vás olam sa miro a mame doma ročnu dcerku ktora ma vrodeny ductus šeles no za posledne 3 týždne sa nam zmenil svet. Dcerka začala prejavovať priznaky epilepsie na vyšetrenie sa epilepsia nepotvrdila no dcerka ma niekdy aj 7 krat denne divne spravanie ktore trva niekolko sekund maximalne minuta a pol. No je to stav ako keby sa niečoho zliakla no (nezliakla) vydava zvuky ktore pripomina plač a zliaknutie trasu sa jej ruky nohy a akoby mala krče trva to len niekolko sekund no mava to aj niekolko krat denne bojime sa či to nesúvisi so srdiečkom prosime o radu alebo skusenosť vopred dakujeme

1ivanka1
20. júl 2024

Natocit na mobil a ukazat lekarom.takto ti tazko niekto poradi.

rejka7
20. júl 2024

@miro17 a kto vylúčil epilepsiou? Detský neurológ? Na potvrdenie/vylúčenie epilepsie sa hospitalizuje a robia sa provokačné testy EEG (keď je dieťa skoro zobudene a následne musí zaspať počas vyšetrenie EEG a robia sa aj video záznami priamo v nemocnici na potvrdenie diagnózy, nie je to také jednoduché...

lenicka298
20. júl 2024

@miro17 na akom vyšetrení ste boli? Naša dcérka mala 2x situáciu, s odstupom viac ako rok, že ju z ničoho nič začalo triasť, stratila vedomie na minutu.. Robili jej komplet všetky krvné testy, kardiologia. Na neurologii na EEG sme boli asi 5x, potom nasledovala magnetická rezonancia. Nikde sa nič nepreukazalo, no aj tak nám lekárka povedala, ze ona to nemôže potvrdiť, ale ani vyvrátiť. Ze si nezoberie na zodpovednosť, že nám povie, nič jej nie je a bude. Takže súhlasím s komentárom vyššie, že vylúčiť to, a za tak krátku dobu nie je tak jednoduché...

miro17
autor
21. júl 2024

@lenicka298 boli sme na EEG na CDčko a u neurologa na čiapku

miro17
autor
21. júl 2024

@1ivanka1 ..mame na mobil natočene to ma napadlo hned kedže to nevieme vysvetliť

miro17
autor
21. júl 2024

@rejka7 boli sme v michalovciach u detskej neurologičky a tam sa jej spravilo vyšetrenie krore trvalo. Hodinku no ako pišem. Vysledky nepotvrdili degsku epilepsiu

miro17
autor
21. júl 2024

@lenicka298 ...my to mame za den aj 6 krat niekedy iba 2 krat denne

lenicka298
21. júl 2024

@miro17 my sme to riešili na neurologii v BB. Robili jej bdele aj spankove EEG, potom nás ešte pre istotu odporučili na magnetickú. Tam sme mali termín o mesiac, lebo sme chceli skúsiť bez uspatia. Mali sme 3 lekárky, ktoré sa zhodli, že potvrdiť, alebo vylúčiť to nie je také jednoduché. Odporučili nás ešte na kardiologiu, tam bolo tiež všetko v poriadku. Ja by som zavolala pri takomto záchvate rýchlu, prípadne pri obvodnej trvala na hospitalizácii. Aby to vidieli. Držím palce, aby bola Mala v poriadku 🍀

miro17
autor
21. júl 2024

@lenicka298 ďakujem za odpoveď a za radu no už sme boli hospitalizovany no dcerka ma stale tieto zachvaty inak to neviem nazvať s manželkou sme to začali pozorovať už treti deň sa nam potvrdilo že to mava každé 2 až 3 hodiny

1ivanka1
21. júl 2024

@miro17
@miro17
@miro17 treba najst ineho lekara, zrejme to bude epi, moja dcera ma opakovane ciste eeg, za co sme radi, ale aj napriek tomu epilepsiu ma.

1mina
21. júl 2024

Ja som tak bola teraz so synom na spankovom eeg to vam robili ? Tiez sa nic nepotrvdilo ale viem ze ho mozu robit aj dlhsie ak su pochybnosti (jeho napr tocili 45 minut) a este mi hovorila dr ze buduci rok by este asi spravili aj mri. Tak treba urcite vsetko co sa da, podla popisu mi to nepride urcite normalne.

miro17
autor
21. júl 2024

@1ivanka1 ďakujem za. Radu no ak by mala epilepsiu tak by pravdepodobne penila z ust a bola by mimo no moja dcera vnima a je pritomna epilepsiu som už videl a to čo sa deje s mojou dcerkou nieje epilepsia

1ivanka1
22. júl 2024

@miro17 treba si nastudovat viac o epilepsii, tych priznakov je vela, nie kazdy mal zachvat typu Grand mall ako poznate vy. Epilepsia je aj obycajne 5sek zahladenie, ktore si ani nevsimnete…poxnam aj twkych epileptikov, ktori vnimaju cele svoje zachvaty a nie su v bezvedomi a nie netecie im ani pena z ust.vela stastia

miro17
autor
22. júl 2024

@1ivanka1 ďakujem pekne dnes už je manželka u neurologičky tak uvidime ako dopande vyšetrenie

1ivanka1
22. júl 2024

@miro17 nedajte sa vazne. Ciste eeg zial nic neznamena..samozrejme nic take vam nezelam ale tie stavy nie su ok. Vela stastia zelam

rejka7
23. júl 2024

@miro17 tak my sme nemali ani príznaky epilepsie, ale pre iné dôvody na vylúčenie epilepsie sme boli hospitalizovaní.Odporucam Detskú fakultnu nemocnicu, Košice, detská neurológia, MUDr. OxanaBodnárova, alebo iný detský neurológ z tejto nemocnice, ako hovorím nás na 3 dní hospitalizovali, aby to vylúčili🤔

miro17
autor
23. júl 2024

@rejka7 ďakujem pekne 🙏

miro17
autor
23. júl 2024

@rejka7
@1ivanka1
@1ivanka1
Zdravím čital som o febrilnych krčoch na internete a febrilne krče maju veľa faktorov ktore sa zhoduju s tym čo ma moje dcerka , viete niekto niečo viac ? počuli ste o tom už ? Je možne že dcera môže mať febrilne krče ?

1ivanka1
23. júl 2024

@miro17 febrilne krce byvaju vacsinou pri chorobe pri horucke a ano aj to sa viaze s epilepsiou..pozrite tazko sa takto radi, dcerku natacajte a ukazte to lekarom.