Príznaky autizmu u 8-týždňového novorodenca

veroniiika1206
16. nov 2023

Ahojte, skorej ako ma tu ukameňujete,že sa vypytujem hovadiny a riešim zbytočnosti, prosím, ženy, matky,aby mi proste odpovedali pokiaľ môžu a majú samozrejme skusenosti s touto diagnózou. Mam doma 8t bábätko, chlapčeka, v poslednej dobe som si začala všímať, že ma slabší očný kontakt, pozera kade tade,keď ho kŕmim pozerá inde,pozrie aj na mňa ale nijako extra dlho sa na mňa nefixuje,kednho prebalujem tiež na mňa nepozerá....skorej na osobu co je blízko pri hlavičke a tam sa aj usmieva....je to kľudne bábätko a place iba keď je hladný a boli ho bruško....veľmi ma znepokojuje ten pohľad...a neznáša polohu na brušku. Kedy ste si po prvýkrát všimli u dieťaťa takéto správanie a kedy sa diagnozq potvrdila a naopak vyvrátila....
Ďakujem.

ivkav5
16. nov 2023

@veroniiika1206 podľa môjho názoru je to úplne normálne, nakoľko ide len o 2 mesačné bábätko…takéto bábätká nezvyknú ešte naozaj udržiavať očný kontakt…

jaskolka
16. nov 2023

Nič v zlom, ale áno, skutočne riešiš nezmysly. Minimálne ich riešiš veľmi skoro.
8 týždňové- ani omylom sa nedá diagnostikovat autizmus. Ved to dieťa je na svete pár týždňov, co od neho chces?
Pozerá kade tade, zvyká si na okolie a prostredie, ake ho obklopuje. Také dieťa neudrží dlho pozornosť, nečakaj, ze bude hodinu pozerať len na teba ci sústrediť sa na jednu vec. Plus nevidí úplne jasné ešte do diaľky, preto sleduje skôr toho kto je blízko pri nom.
Mnoho detí nenávidí polohu na brušku, starší takmer vôbec na ňom nebol, kým sa nezačal obracať sam.a teraz je to úplne zdravý 3 ročný chlapec.
Vykašli sa teraz na dáke diagnózy, nečítaj kadečo na internete a užívaj si to, ze je kľudne a neplače často.

diewcatqoo
16. nov 2023

To dieta ma 8 tyzdnov. Co, prosim ta, cakas od 8 tyzdnoveho dietata? Tak male dieta je rado, ze je rado. Ak z nudy citas na nete priznaky roznych chorob, pre vlastne dobro a pre dobro dietata, vypni si internet.

jesenzima
16. nov 2023

@veroniiika1206 máš normálne dieťa 🙂 a vieš čo? Malé deti sú divné, robia veľmi veľa divných veci, a vôbec nemusia znamenať nič zle... takže sa daj do kľudu a užívaj si dieťatko ...

avakona
16. nov 2023

@veroniiika1206 aj ja mam 8t dieta a robí presne to iste. A neznáša byť na brušku. Ale ani vo sne by ma nenapadlo jej diagnostikovat autizmus 🤣 pre svoje dobro sa daj dokopy, prestaň sledovať neexistujúce diagnózy a teš sa z bábätka. Lebo takto sa čoskoro zblázniš.

vevesh
16. nov 2023

@veroniiika1206 po prve, ako uz bolo spomenute- ma len dva mesiace- nevidi poriadne a jeho ulohou je akurat jest, spat, plnit plienku. Zrak sa poriadne zacina vyvijat medzi 3-6 mesiacom.
Po druhe- ocny kontakt a jeho absencia nie je jediny priznak autizmu- to by bolo kazde druhe dieta autista, lebo do 3 rokov tie deticky zaujima vsetko, len nie to, co chces ty (malokedy).
A ano prilis riesis. Ak by aj bol autista, diagnoza sa da dat az od 3 rokov, vo velmi silnych pripadoch od 2 (ale to je uplne mimo normu spravania). Dovtedy nemas velmi co riesit. Tes sa z baba a z kazdeho pokojneho dna a neries co by keby mozno. Ak problem bude, spoznas ho...

deti95060810
16. nov 2023

neviem odkiaľ si, ale ak sa ti dá, tak si zožeň poznámky od Zuzany Maštenovej - ZV ohľadom autizmu....bola roky v zahraničí tak čo to o tom vie....
mimo iného prvé príznaky vedia v zahraničí diagn. už vo veku 6 m, na SK 1 rok
takže min. 6 m musí mať bábo, nie 8 týždňov...😉

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drake122
16. nov 2023

@veroniiika1206 vypisuješ hovadiny, 2 mesačné ešte nebude cielene sledovať

vahcaac
16. nov 2023

Nie, to vôbec nič neznamená. Ja som sa bála autizmu rok, bolo to najhoršie obdobie môjho života. Malého som si všímala príliš, každú sekundu som sledovala čo môže byť príznak autizmu, moje obavy sa začali v 6 mesiaci, mizerný ocny kontakt, fakt sa na mna vôbec vôbec nechcel pozrieť. Robil veľa zvláštnych veci a za celu dobu od 6-18 mesiacov mal všetky symptómy autizmu, ktoré sa obmieňali. A vieš čo? Má 20 mesiacov a som si 100 %ista, že nemá autizmus. Tým chcem povedať, ak budes hľadať symptómy, tak ich najdes. Buď všímavá matka, ale zakáž si to, čo som robila ja. U 8 týždňového dieťaťa to vôbec nie je dôvod na obavy, skús zabudnúť a nevšímať si to. Lebo ak nie, čaká ta dlha dlha cesta plná obáv 🙂 ja som čakala na každý míľnik čo autisti majú oneskorený, ako na spásu. Len aby som mala nádej, že to možno autizmus nebude.

pribinak
16. nov 2023

Fuuu, Ty si vytvorila novy konikovske rekord, neviem či Ti blahoželať, alebo radšej nie☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️

Prejavy autizmu u 8 týždňového dieťaťa 💩💩💩💩💩💩

lucia13022023
16. nov 2023

Moje dieťa pozeralo v tom veku všade len nie na mňa, keď som ho prebalovala na pulte pozeral aj za mna a smial sa, no nebolo mi všetko jedno 🤣 je to v pohode, u 8 týždňového sa to nedá určiť ešte

timea301196
16. nov 2023

@diewcatqoo niektoré zeny by chceli aby po narodení očividne dieťa veeeelo už aj písať

vahcaac
16. nov 2023

@vahcaac môžem ti povedať, že mi to zničilo celu materskú, veľa problémov v rodine, skoro som skončila na psychiatrii. Ja som neni zato, keď dvojročné dieťa nehovorí a neukazuje a ustráchaná matka sem pýta radu čo ďalej a ženy jej vypisuju hovna o tom ako to nič neni a každé dieťa je iné, ale 8 týždňové dieťa, to fakt nerieš, lebo dopadnes ako ja. Nie je dôvod na obavi. A ešte jedna rada ! Negoogli! Lebo určite najdes kopec článkov o tom, ako autisticke dieťa malo mizerný ocny kontakt ako bábätko a neskôr sa potvrdil autizmus, ale sú to normálne veci u deti. Male deti sú divne a tie príznaky autizmu tam sú u vela deti v nejakom bode toho vývoju. Rozdiel je že u autizmu sa vyskytuje viac príznakov naraz a silnejú.

jarnajar
16. nov 2023

@vahcaac prave som chcela autorke napisat, nech počká, aké čudné vedia byť deti neskôr 🙂 aj moja mala presne v tom veku ako píšeš veľa príznakov a ja som sa dosť bála. Dnes už viem, že je to bežné. Preto je skorá diagnostika tak náročná, lebo aj zdravé deti sa často správajú podozrivo. Moja má onedlho päť rokov a je popravde stále svojská, ale 100 % zdravá.

ankare
16. nov 2023

@veroniiika1206 tvoje dieťatko je s veľkou pravdepodobnosťou zdravé, tak si ho užívaj ❤️

kulumulu123
16. nov 2023

@veroniiika1206 tak toto mas veru riadne blbe lebo ak neovlada scitanie a odcitanie minimalne do 10 k tomu ten ocny kontakt ako pises... Nebude to iba autizmus 😱😰....
Sorry ale ako pisu ine baby pises a riesis hovadiny
Zeny prosim prestnte nalepkovat vase lendva narodene deti diagnozami!!!!!!!! Vypnite si ibternet lebo casom sa z toho zblaznite nielen vy ale hlavne vase deti na ktore mate sialene naroky.....

beata_k
16. nov 2023

Pre Boha nieco si precitaj o vyvoji dietata. Toto je uz fakt smutne, ze nemas ani tolko ucty k tomu dietatu aby si si nieco precitala. Je toho plny net.

zuzuliennka1
16. nov 2023

@veroniiika1206 8tyzdnove? a nechcela by si nahodou, aby uz kvadraticke rovnice riesilo??🙄
mas normalne 8t dieta, venuj sa mu a klud

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
16. nov 2023

Paci sa.
https://mamaaja.sk/kalkulacky/vyvoj-dietata-mes...
Davam do pozornosti cast o zraku dietata.

veroniiika1206
autor
16. nov 2023

Som rada,že niektoré ste sa sami priznali,že ste mali podobne obavy....tiež nečakám od neho že mi zajtra zloží puzzle....kamarátka, matka matka Aspergera ma na to upozornila,že presne toto videla u svojho najmladšieho uz v tomto veku....takže tie,co ste ma okamžite šli ukameňovat, preto sa pytam....a ďakujem aj za normálne odpovede

zuzuliennka1
16. nov 2023

@veroniiika1206 VSETKY deti do urciteho veku vykazuju priznaky, akokeby boli “autisticke” - ale nie su. Je to nezrela nervova sustava. 2mes. dieta sa ti nebude divat do oci, nebude sa funkcne hrat a ani recitovat basnicky, lebo ma LEN dva mesiace. Problem je, ked sa v ramci vyvinu urcité veci nevyvijaju a nepostupuju, ako by mali. Ale to sa bavime o veku 2 roky, minimalne. Nie dva mesiace. Takze klud. Mas normalne 2mesacne dieta

danielahamar
16. nov 2023

prestaň to chúďa dieťa porovnávať s inými deťmi, a inak, čo nato hovorí rodina?

doriiis
16. nov 2023

Prečo niektoré matky miesto dostudovania si základných faktov o detskom vývoji hneď a zaraz hľadajú autizmus? To je nejaká nová moda mamičiek dnes pretekat sa,ktorej dieťa je autisticke za každú cenu?

akvi
16. nov 2023

@veroniiika1206 8 týždňové bábätko vidí ako tak ostro tak na vzdialenosť 30cm. Takže nie, nebude sa na teba fixovať pohľadom pri prebalovani, pretože ťa vidí len rozmazane. Zrak sa ešte len vyvíja, tak o mesiac ťa už bude rozpoznávať aj zrakom, neboj sa. Prestaň sa zaťažovať zbytočnými obavami. Áno, je to náročné, pri tom kvante dnešných informácií, človek si všetko googli. Ale naozaj sa nemusíš báť, väčšinou si predstavujeme veci, ktoré sa nikdy nestanú.

nikpa
16. nov 2023

@veroniiika1206 ide predĺžený víkend, kúp si vínko a daj si pohov. Evidentne to potrebuješ lebo ti prepína.

veroniiika1206
autor
16. nov 2023

V poriadku, ďakujem za ,,podporu"...škoda,ze sa ozvali matky,ktorých deti sú zdravé a nie tie,ktorým bola otázka viacmenej určená....ale tak ďakujem...spýtam sa teda inak....kedy sa na vás začali deti aktívne pozerať a vyhľadávať vašu tvar....ci aj za toto dostanem rovnakú odozvu?😀

vahcaac
16. nov 2023

@veroniiika1206 neboj sa naozaj, ja tá úplne rozumiem, že máš obavy. Ako som ti napísala, ja o tom viem, že niektoré matky aj dokonca sem na koňovi písali, že ich autisticke deti mali slabý ocny kontakt keď boli bábätka. Ale podľa môjho názoru je to tak, že tie autisticke príznaky sú aj u zdravých deti. Keby moj syn mal napríklad potvrdený autizmus, tak by som ti mohla teraz napísať, áno, je to tak, moj syn mal slabý ocny kontakt a je z toho autizmus. Ale ja som si istá, že u neho žiadna diagnóza neni a preto ti píšem, áno mal naozaj hrozný ocny kontakt, on sa vôbec nechcel na mna pozrieť, nadviazal kontakt priamo do oči dva krát denne. A podotýkam, že mal 6 mesiacov, čo je ešte viac znepokojujúce. A je to zdravý chlapec. Dobrý a šikovný.

Vidím, že si tu ženy dali na raňajky vtipnú kašu a hádžu ti tu vtipy o pytagorovej vete a mor ho 😀 To neries vôbec. Dneska je ťažká doba a ľudia sú frustrovaní sami zo seba, tak potrebuju negativitu šíriť.

ailiba
16. nov 2023

@veroniiika1206 to, co popisujes je u takeho malinjeho babatka normalne. Mame v rodine autistov. Vsetko zalezi na tom, nakolko je diwtatko postihnute autizmom. Ale podla mna najskor si mozes vsimnut rozdiel okolo 6. Mesiaca (a aj to moze byt skreslujuce).