Prístup detskej lekárky voči dieťatku

24silvinka24
4. jún 2015

Idem sa k vám vyspovedať a aj po radu...v sobotu sme boli sestre na svadbe a v nedelu sa malému po telíčku vyhádzali také menšie vyrážky mysleli sme si to že sú to potničky kedže sme sa jašili , lenže včera mal dosť vysoké horúčky a strašne sa mu to kolísalo po hodine mal zrazu o 2 stupne menej a potom o pol hodinu sa mu to vrátilo, o 18 sme teda šli na pohotovosť tam nám povedali aby sme mu dali liečiky ako dytiadén a niečo na horúčku a poslali nás domov stým že to môže byť parainfekčné ochorenie kože, a ráno šli k našej doktorke na krv, tam som sedela dnes od 8 ráno a zobrala nás dnu 9.10 že už nám krv nevezme že je to neskoro (malí mi nič nepapal ani nepil) vysvetlila som jej všetko a ona mu dala len vitamíny a kázala držať dietu a že ak fľiačky do zajtra nezmiznú ( čo určite nezmiznú kedže ich má od nedele) a horúčky neustúpia tak máme prísť ráno zajtra na krv.... prosím poradte čo robiť ráno určite pôjdem k nej a budem tlačiť nech vezme tu krv ale treba jej aj povedať aby nás odporučila na kožné alebo alergologiu? alebo nechať to tak lebo ona vie čo robi? Dakujem

sissy27
4. jún 2015

@24silvinka24 na krv sa chodí medzi 7 a 8 ráno, o 9.00 už musia byť vzorky v labáku, chodí ich zbierať kuriér... takže lekárka naozaj nemala inú možnosť ako vás objednať na zajtra...
no ale vyrážky a zvýšená teplota - nebudú to kiahne? prípadne 5. alebo 6. detská choroba?

terezka1947
4. jún 2015

@sissy27 vies,co...celkom nesuhlasim...zalezi od teho,kde ta lekarka je-ak napr.v nemocnici-nema problem krv zobrat a dodat ju do labaku...aj ked nie je v nemocnci,ale trebars vo vacsom meste a je nejake podozrenie,tiez ta hodina nie je az taka smerodatna=moja skusenost
hm...takze tazko niekedy povedat,preco niekedy lekari robia veci ako ich robia...mozno tomu nepripisovala az taku vaznost 😒

24silvinka24
autor
4. jún 2015

@sissy27 kiahne to niesu to by povedala hned a tie sú inakšie ako tieto vyrážky čo má

tahomi
4. jún 2015

Na krv treba ist na 7, a podla mna zatial lekarka postupuje spravne. A ze treba jej povedat...Tak naco tam chodis ked aj tak vies lepsie ako ona? Vivat google doktor

cicimon
4. jún 2015

@24silvinka24 ak aj mas ist na krv, nalacno... ale vodu pit moze...

lunedi
4. jún 2015

Ved prišla o 8 mej. Dr.mala hodinu na to aby od obrala krv. 😕

sissy27
4. jún 2015

@terezka1947 napísala som, aký je štandard, predpokladám, že lekárka má aj na dverách vypísané, v ktorom čase robí odbery... ak tú krv nezobrala po 9 hod, tak zrejme z tých dôvodov, ktoré som spomínala vyššie, inak by jej nekázala prísť na druhý deň...
@24silvinka24 skús pozrieť na nete tú 5. a 6. detskú chorobu, jedna z nich má také prejavy že teploty a fľaky po tele, po pár dňoch sama odíde, nič vážne...
@lunedi štandardne sa odbery robia DO 8.00hod, neviem o akej hodine hovoríš...

24silvinka24
autor
4. jún 2015

@terezka1947 ja som jasne napísala ked sme sa zapisovali že ideme na krv o 8:50 pozrela do papierov že to už nestihne kebyže mu zoberie krvičku stihne pretože prišli po tú krv bolo možno 9:02 takže za 10 minút by stihla a pán by aj počkal kebyže ho požiada ... my sme jasne s pohotovosti mali na papieri písane že je nutné zobrať krv a ona povie že ak mu flaky nezmyznú máme na krv prísť takže nás ani neobjednala poriadne

terezka1947
4. jún 2015

@24silvinka24 hmmmm...vidis,lekari.... 😒

ejka3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
24silvinka24
autor
4. jún 2015

@ejka3 dakujem idem to pozrieť

sardinka333
4. jún 2015

@24silvinka24 boh vie čo za tým všetkým bolo, ťažko sudiť podla jednej strany...
Možno správu z pohotovosti ani neprečítala a tak si to nevšimla. Ja som občas aj experimentátorka a ak mám doma Fenistil kvapky tak by som šupla...ale ty už počkaj do zajtra a budeš snad na istom.

janinah
4. jún 2015

@lunedi a vedela dr.,že oni tam čakajú okrem ošetrenia aj na odber?

24silvinka24
autor
4. jún 2015

@janinah ja som na papier kde sa zapisuje poradie napísala že ideme na krv

domi1988
4. jún 2015

@24silvinka24 ja nerozumiem tomu, preco maly nic nepil? Nechcel ci ty si mu nedala akoze kvoli odberu? Pred odberom by mal kazdy pit!

24silvinka24
autor
4. jún 2015

@domi1988 vypil polku pohárika vodičky okolo pol 8 ako sme odchádzali potom až ked sme odchádzali od doktorky

aristka
4. jún 2015

Nikto krvičku bez vyšetrenia neodoberie ,kedže sa nevie čo by sa malo odobrať ,kedže tych krvnych vyš je kvantum ,takže treba prv vyšetriť maleho pacoša a na zaklade vyš .určiť druh krvneho vyš ak je potrebne ....zjavne tu je stav ,že je predpoklad určitej dg a tym padom nie je urgencia na stresujuci odber u dieťatka ....ak by sa stav zhorši ,mame tu na sk urgenty ,kde na zaklade vyš lekarom a jeho indikaciou na krvny odber je možne odber vykonať v ktorukoľvek hodinu ,kedže urgent je súčasťou nemocnice a tym padom nie je viazany na čas pri odberoch

veronicka1901
4. jún 2015

moze to byt siesta choroba, my sme ju mali nedavno, priznaky ako pises, kolisava teplota a vyrazky. Zacalo nam to v sobotu a trvalo do stredy.

liebling98
4. jún 2015

@24silvinka24 tak ako píše @aristka, bez vyšetrenia Ti krv nikto nezoberie. Máš trochu mylnú predstavu, že prídeš k lekárovi a prvé, čo mu povieš, že vezmite mi krv (alebo v Tvojom prípade Tvojmu dieťaťu). Predpokladám, že na papieri z pohotovosti si mala uvedenú aj diagnózu (pravdepodobnú diagnózu) s odporúčaniami pre obvodného lekára.
Je tiež možné, že fľaky, či vyrážky s tou teplotou vôbec nesúvisia. Ináč 6.choroba sa vysype až keď teploty na tretí deň klesnú.

latvia
4. jún 2015

@24silvinka24 na pohotovosti ti urcite nenapisali, ze je NUTNE krv odobrat, ak by to bolo nutne, odoslali by vas do nemocnice odobrat krv hned. mohli odbery doporucit, kedze pohotovost je viacmenej na to, aby odlisila nieco akutne od niecoho, co pocka do dalsieho dna. vasa dr. vysetrila dieta a ak by bola presvedcena o tom, ze tu krv treba hned odobrat, tak by kuriera zdrzala a krv odobrala. Parainfekcne ochorenie znamena, ze vyrazky su zrejme dosledkom inej infekcie. u deti idu virusove ochorenia dychacich ciest ruka v ruke s vyrazkami, vid priklad 5.a 6. choroba a rozne ine, doktorka vie, co ma robit, take deti ma v ambulancii denne.
Nemylim ze treba dieta tlacit na kozne alebo alergologiu, vasa dr. odoberie zajtra krv, prida mozno nejake antihistaminika , ale vacsinou vyrazky a flaky zmiznu do 7 dni. my sme to mali tiez, nebola to ani 6. ani piata choroba, proste teploty a vyrazky, po celom tele aj po hlave, vysli nam nejake respiracne virusy, cize liecba len symptomaticka, zrazat teplotu, vitaminy. preslo nam to po 5 dnoch, vyrazky ustupili o dalsie 4 dni.

bibistec
5. jún 2015

tak ale s teplotou by ho mali zobrať prednostne aspoň u nás je to tak. A lekárka no neviem u nás by bol iný prístup ale v podstate asi nič nezanedbala.