Priebeh ORL vyšetrenia

ivanka0603
6. jún 2022

Ahojte. S dcérou ideme na ORL vyšetrenie...ako to prebieha? Ona je strašný bojko čo sa týka lekárov a ja ju neviem nijako upokojiť, pretože som nikdy na takom vyšetrení nebola. Určite tam bude robiť cirkus....

pribinak
6. jún 2022

@ivanka0603 pozrie jej do hrdla, či nosa.

gabika128
6. jún 2022

@ivanka0603 vysvetliť jej čo jej budú robiť a kde jej bude pán Dr pozerať ( Uši, nos, hrdlo, prehmata uzliny na krku asi...). Malému aj do ucha keďže mal 2x zápal. A inak je super aj takú sadu detskú kúpiť a hrať sa doma na doktora keď sa bojí. Malý má strašne rád lekárov lebo sú tam hračky a aj lízatko dostane 😂 minule u orl dostal aj diplom 😁

tinkavvv
6. jún 2022

@ivanka0603 zalezi kvoli comu idete. Mozu jej aj kamerou pozerat nosnu mandlu, moja mala to zvladla uplne v klude.

ivanka0603
autor
6. jún 2022

@tinkavvv áno kvôli nosnej mandli ideme

tinkavvv
6. jún 2022

@ivanka0603 tak ju priprav na to, ze jej pozrie do nosa, ust a potom postekli cez nos kamerou. Neboli to.

petronelka47
14. jún 2022

@ivanka0603 ahoj, chcem sa opýtať keďže aj ja idem s dcérou prvý krát na orl vyšetrenie na Kramáre, kam treba ísť? Kde sa nachádza ambulancia, v poliklinike? Lebo ked som sa,objednávala povedala mi že je to budove pohotovosti. Teraz neviem,ďakujem 🙂

fiafia
14. jún 2022

@ivanka0603 pozrie ústa, nos, uška. Nám pozerala cez nos kamerou, bolo to veľmi nepríjemné pre malú. Doktorka bola veľmi zlatá, všetko vysvetlila no i tak to bol pre malú taký stres,že keď vyšla z dverí nariekala o dušu 😑 zachvilu nás to čaká opäť.

petronelka47
14. jún 2022

@fiafia ahoj,prepáč že ťa otravujem ale môžem sa aj teba opýtať to čo som sa pýtala vyššie ?? Vďaka 🙏

ivanka0603
autor
14. jún 2022

@petronelka47 ahoj. My sme boli na vyšetrenie v Leviciach, tak asi neporadím

barbora0306
19. nov 2022

@ivanka0603 dobrý deň, kde v lv ste boli? My sa chystáme so synom,je to stresak, už len pri spomenutí dr ho chytá panika, neviem si predstaviť ako zvládne kameru do nosa. Môžem vás poprosiť vašu skúsenosť. Ďakujem

ivanka0603
autor
19. nov 2022

@barbora0306 dobrý deň. My sme boli v Mediklinik u Dr. Csendesa. Ale vždy dcéru vyšetrovala mladá doktorka, asi Ukrajinka. Veľmi milá. Aj dcéra je stresáčka, tiež má paniku z lekárov. Celé to tam preplakala, ale zvládli sme to. Kameru dávajú do nosa po umrtvení, najprv jej dali v niečom namočenú vatu do nosa, čakali sme vonku asi 15 minút a potom s kamerou....to trvalo možno minútu....ani nie.

barbora0306
20. nov 2022

@ivanka0603 ďakujem pekne za odpoveď,aj my sa tam chystáme.no tak vatu do nosa nacvicime doma a už tu minútu vydrží,ste ma trocha ukludnili.dakiem pekne .

ivanka0603
autor
21. nov 2022

@barbora0306 radšej nenacvičujte podľa mňa....ona jej to tam dala tak šikovno, že ani nevedela. Bol to len taký malý kúsok namotaný na pinzete.

barbora0306
22. nov 2022

@ivanka0603 no len môj syn začne plakať ,iba keď ho idú popocuvat , vždy sa dopredu vystresuje a ja mám z toho snervy už teraz čo tam bude robit. 🤦‍♀️

ivanka0603
autor
22. nov 2022

@barbora0306 sestrička vám pomôže. Vy budete sedieť v kresle, syna budete mat na kolenách. Nohami mu chytíte jeho nôžky, objímate ho, aby ste mu chytili ruky a sestrička mu chytí hlavu. Oni sú tam zvyknuté na deti, ktoré nechcú spolupracovať. Absolvovala som to s dcérou aj so synom a postup mali vždy rovnaký. Dajú mu lízatko alebo cukrík, zoberte mu nejakú hračku, čo má rád. Keď budete vy v strese, bude aj on. Musíte byť kludná a určite to zvládnete.