Priebeh kiahni

nikolienka28
16. okt 2022

Dobrý večer. Môj syn má kiahne. Co ma ale znepokojuje je ze ma bolest celého tela. Aj keď chce odkaslat tak ho to boli. Ťažko sa mu aj chodí lebo ho bolia asi svaly. A tiež aj krk. Vyrážok ma veľa. Je to normálne?

nikolienka28
autor
16. okt 2022

Pije dosť tekutín a niečo zje, aj komunikuje normálne. Ale pre tu bolest sa ťažko pohybuje. V podstate cely deň prelezi. Kiahne ma už 4 deň. Teplotu mal aj 40 vcera, ale teraz sa drží pod 38 celý deň.

amonet
16. okt 2022

ano aj kiahne mozu mat tazky priebeh s vysypom aj na vnutornych organoch. nie su to len kiahne,je to tazka virusova infekcia

nikolienka28
autor
16. okt 2022

@amonet Je možné že ho telo boli kvôli tomu ze ma veľa vyrážok? Zajtra idem k lekárovi ale bez neho. Je potrebné aby som išla s nim radšej hneď na pohotovosť? Alebo priebeh sa bude uz zmierňovať ako jeho horúčka.

veronika33
16. okt 2022

@nikolienka28 možno potrebuje aj antivirotika, koľko rokov má syn?

nikolienka28
autor
16. okt 2022

@veronika33 9 rokov. Doteraz bol zdravý.

nikolienka28
autor
16. okt 2022

@veronika33 vie mi antivirotika prepísať zajtra lekár alebo musí ísť malý do nemocnice na hospitalizáciu?

veronika33
16. okt 2022

@nikolienka28 vie ich predpísať aj detský lekár

nikolienka28
autor
16. okt 2022

@veronika33 ďakujem. Skúsim to zajtra vybaviť. Nechcem veľmi aby išiel do nemocnice keďže z predošlého pobytu ma extrémnu traumu.

eliska105
16. okt 2022

Kludne ho moze cele telo boliet aj z teploty... ja co si pamatam tak hrdlo ma bolelo asi ako nikdy hlavne kvoli tomu ze som mala celu sliznicu jazyk aj hrdlo posiatu kiahňami.. mala som 10r.

nikolienka28
autor
17. okt 2022

@eliska105 to ma aj on. Len ta bolesť tela sa mi nezdala.

sense
17. okt 2022

Mala som kiahne keď som mala 13. Dávala som sa 3 týždne dokopy. Vyrážky som mala všade. Bolelo ma všetko, teplota nad 38 niekoľko dní.
Pamätám si to preto lebo v tej dobe mal aj môj 5 ročný brat kiahne a mal asi 3 vyrážky a chodil za mnou ze jednu mi dá 🙈

nikolienka28
autor
17. okt 2022

@sense môjho dnes prestalo bolieť telo. Je mu lepšie. Dnes ho skúsim okúpať v hypermangane. Skvelý brat 😅😅

sense
17. okt 2022

@nikolienka28 tak bol vtedy malý a nerobil to naschvál, alebo s cieľom ublížiť. Ale tak aspoň som to mala za sebou 😂😇🙈 keď ich mal ako dieťa starší brat vtedy som ich nedostala

livuska124
17. okt 2022

Ja už len keď počujem/ vidím/ čítam - kiahne, striasa ma. Neznášam ich! S dcérou som v lete kvôli nim skončila na infekčnom na 2 týždne ☹ Vírus kiahní jej prešiel do mozgu a dostala encefalitídu a cerebelitídu (zápal mozgu a mozočku) - najhoršie dva týždne môjho života.
Trošku som spozornela, keď si napísala, že ho bolí krk - sleduj to, to bolo prvé, čo lekári sledovali u dcéry - stuhnutosť krku, šije... Dcéra mala zlú chôdzu, ťažko chodila - lebo už bol napadnutý mozoček. Takže sa ho spýtaj, či sa mu ťažko chodí, lebo ho bolia svaly, alebo sa mu ťažko chodí celkovo (nie kvôli bolesti).
@nikolienka28

nikolienka28
autor
17. okt 2022

@livuska124 krk ho už neboli ani telo
Prešlo ho to našťastie. Teraz sa už len skriabe. Našťastie aj teplota sa drží okolo 37,5. Skúšali sme hypermangan ale vriekal strasne. Ale myslím ze pomohlo.
@sense naozaj aspoň si to mala za sebou. 😅😅