Preventívny odber krvi u deti do jedného roka

chances
30. nov 2013

Ahojte dievcata, mam 10 mesacneho syna a na poslednej preventivnej prehliadke nam pediater odporucil krvne testy so slovami: "Poslem Vas na krv, je trochu bledy, mozno ma malo zeleza a vlastne - este nikdy sme mu nebrali krv..." Ak ma lekar podozreni, ze syn ma malo zeleza, chapem, ze nas posiela na krv. Prekvapila ma al ta veta "ved sme mu este nikdy od narodenia krv nebrali.." Starsia dcerka mala inu pediatricku, ma tri roky a tiez este na ziadnom odbere nebola (okrem krvi z paty v porodnici). Posielaju Vasi pediatri babatka preventivne na krv? Dakujem

branki
30. nov 2013

ano mna pri oboch synoch pred prvym ockovanim stale poslala krv, ci ma krvny obraz vporiadky, robi to tak standardne stale, prvy mal malo zeleza tak nas ani neockovala kym sa to neupravilo. Beru len z prsteka tak to nie je take strasne 🙂

althejka
30. nov 2013

Ja som si teraz napriklad sama vyziadala kontrolu krvneho obrazu u maleho,lebo ja som od tehotenstva na zeleze.doktorka v pohode,ma to v norme.ale inak sama ziadne odbery nenavrhovala,maly je zdravy,tak vraj netreba🙂

aristka
30. nov 2013

ja si skôr myslím ,že radšej zobrať krvičku ak sa mu niečo nezdá ,ako potom lamentovať a nadávať na dr. ,že niečo zanedbal ,ak má drobček anémiu nijak inak to nezistí len odberom krvičky zo žilky na krvný obraz a bude istota ,že sa tam nič nedeje alebo ak deje ukáže sa ...anémiu netreba podceňovať ak je dieťa anemické sú s tým súvisiace problémy a treba to riešiť .....neboj s prežijete ,aj keď z krikom ...

jamabe
30. nov 2013

Asi to záleží od pediatra, aj nás poslala na krv (tuším bola mladšia ako tvoj), ale kamoska s rovnako starým chlapčekom ešte nikdy neboli, my už 2x.. Brali jej len z pršteka a bola som potom rada, že aspoň mám istotu, že je OK 🙂 Tak buď rada, že sa dr. stará.

marianka0101
30. nov 2013

@chances ahoj, dcérke tiež doktorka preventívne zobrala krvičku, niečo sa jej nezdalo, ale vysledky boli ukážkové. Brala z pršteka a malá skoro ani nevedela. Synovi brala prvý krát až v 3 rokoch, lebo sme mali podozrenie na boreliozu, našťastie sa nič nepotvrdilo. Ublížiť vám to neublíži a možno máte ozaj málo železa, tak sa nasadí liečba a bude dobre.

milota164
30. nov 2013

nam este nebrali , ale ak je nejake podozrenie tak by som dala zobrat.

willy_wonka
30. nov 2013

@chances moj maly mal pred par dnami pol roka a uz mu 2x brali krv, najskor kvoli tomu ze bol bledy,a z toho odberu sa zistila nizka hladina imunoglobulinov, teraz mal kontrolny odber, vysledky nezmenene, takze nas caka navsteva imunologa :/ vsetko zle je na nieco dobre, doteraz som odmietala ockovanie, teraz uz aj sama lekarka odmieta ockovat ....

chances
autor
30. nov 2013

Dakujem vam vsetkym za odpovede a skusenosti, na odber sa teda pre istotu vyberieme. Snad to zvladneme bez velkeho placu. Este raz dakujem!

tenerifka
1. dec 2013

@chances nie, zatial este nikdy, ma 11 rokov