Pretrvávajúce držanie hlavy na krivo u 16 mesačnej

12. sep 2021

Ahojte, ked mal drobec 3m vsimla som si, ze drzi hlavku na krivo ked je na brusku. Prva navsteva neurologicky dopadla tak, ze je vsetko v poriadku. Avsak ked sa mu to stale vracalo, po troch mesiacoch sme navstivili ineho neurologa a ten nam odporucil rehabilitacie, nakolko mal aj oslabene brusko. Zacali sme cvicit vo veku 6m vojtovku. Bol to strasny boj a plac. Ked ani po takmer 5m som nevidela progres a on bol stale na tom rovnako a to 2t rovno a 2t krivo, navstivili sme osteopata. Po 3 sedeniach sa drobec vyrovnal a 3 mesiace bol klud. Tesila som sa, aj na kontrole na rehabilitacnom nam povedeli, ze uz cvicit nemusime, ze asymetriu uz nevidi. To bolo v maji
No a v auguste ako zacinal chodit bol zasa tyzden nakrivo. Pripisovala som to tomu, ze sa uci nieco nove. Aj tak bolo. Po cca tyzdny sa vyrovnal. Ale dnes, po mesiaci opat ori chodzi ma hlavku nakrivo. Osteopat nam povedal, ze ma velmi citlivu nervovu sustavu. A ze nevidi skrateny krcny sval. Ze to by mal hlavu konstantne nakrivo. Nie iba niekedy. Ze to vsetko suvisi s nervovou sustavou, kedze aj pohyblivost do oboch stran je normalna 🤷‍♀️
A teraz nastava moja otazka: je tu niekto, komu tento problem pretrval uz navzdy? 😂Viete ako to myslim. Kontrolu na rehabilitacnom mame 27.9. Len to uz zasa bude rovno. Je mozne, ze to je sposobene aj tym, ze ma podla mna stale slabe brusko?
Uz som z toho zufala 🤷‍♀️
Dakujem za kazdu radu

Maly ma momentalne 16m

verizienka
12. sep 2021

Ahoj, kde ste boli u osteopata, ked sa môžem opýtať? Chcela by som vyskúšať s dcérkou. Veľmi ti neporadim ohľadom tvojej otázky, len ma napadlo, neboli ste na ocnom? Deti tak zvyknú nakláňať hlavu, ked si koriguju zrak.

autor
13. sep 2021

@verizienka my sme z Ba,cize sme nasli v Ba pana Adamca
A nie urcite to nie je z oci. On totizto predtym drzal hlavu nakrivo 2t. Potom 2t bolo vsetko ok. Po navsteve osteo bolo 3m vsetko v poriadku a zas sa nam to vratilo 🤷‍♀️

nelka0810
16. sep 2021

Nas maly ma o par dni 11 mesiacov a tiez sa nam toto iste deje. Zacalo to u nas v 5,5 mesiaci ako zacali ist zuby. Stale sa opakuju obdobia kedy ma hlavu krasne rovno a potom zas na stranu. Cvicili sme bobatha, navstivili osteopata a stale to iste. Minuly tyzden sme zacali cvicit vojtovku ale je to teda peklo. Keby aspon viem ze pomoze, ale uz sme aj s muzom velakrat zufali z tohto celeho...
Nase mamy, starsie generacie na toto vzdy hovorili ze z toho deti vyrastu. Mozno nam ine neostava len cakat na zazrak 😅

autor
16. sep 2021

@nelka0810 aj mne mama vravi, ze z toho vyrastie 😅
A tiez svokra vravela, ze ci to nie je z tych zubov. Lebo teraz mu idu 3jky a to je teda peklo. Nechce jest, zle spi 🤷‍♀️
Ja to trosku pripisujem MMR ockovaniu. Resp.nie priamo ockovaniu, ale len co som otvorila dvere ordinacie, tak on dostal taky zachvat revu, ze som ho nevedela vyzliect, doktorka ho nevedela popocuvat. Tuto paniku ma odvetdy, co sme cvicili vojtovku. Vidi biely plast a koniec 🤷‍♀️
A tym, ze ma taku citlivu nervovu sustavu, tak ho to mohlo rozhodit zas. Ale to su len moje teorie. Moj osteo ma momentalne vsetko vybukovane. Vcera som s nim volala. Tak cakam, ci sa mu nieco neuvolni 😕

kythos21
14. júl 2022

Ako ste prosím dopadli po rokoch s torticollis?

simzela
5. okt 2023

@nelka0810 ahoj, mozem sa opytat ako ste dnes s hlavickou. Mame podobny problem, cvicim vojtovku. Ideme aj na ocne lebo ked mu vyrovnam hlavicku ubehne mu ocko, mne to aj pride ze on si tie oci tak vyrovnava. Ale 6 mesiacov cakame na ocne v martine. Nikde nechcu zobrat male dieta cize az v january nas to caka 🙏. Nas ma hlavicku naklonenu nalavo k plecu. A ked je na odrazadle al sedi a pozera dole ma ju rovno. Len tiez zacal chodit, zuby, sople zas sa to zhorsilo 😪

nelka0810
5. okt 2023

@simzela ahoj, nas ma o par dni 3 roky a uz sa nam to vytratilo. Ked ma byt chory ja a muz vidime ze mierne tu hlavku sklana ale bezny clovek by si to asi nevsimol. My uz to mame akusi deformaciu lebo sme riesili iba sklon hlavy stale ked bol malinky. Ale uz fakt je to dobre teraz, len cakam ci sa nam to prejavi nejak do buducna, ci sa mu skrivi chrbtica alebo bude mat pokoj,.v co samozrejme dufam.