Pretiahnutie predkožky u 8 mesačného

annyq
3. sep 2018

Ahojte, potrebujem radu 😥 mam 8 mesacneho synceka, moje prve babo, na poslednej kontrole mu pediatricka nasilu pretiahla predkozku...po niekolkych dnich mu zacal tak zvlastne zapachat moc, tak sme sli na pohotovost, myslela som si, ze ma nejaky zapal, doktor si vsimol, ze ma nejaky vytok na pipiku, poslal nas na urologiu...a tam mu predkozku pretiahli 😥 ja viem, strasne to lutujem, keby som mohla vratit cas...😫.
Kazali nam ho kupat v repiku, uz to ma lepsie a po 2 dnoch zacat pretahovat, aby sa mu neprilepila...lenze nejde mu pretiahnut, preplachli sme mu to aj s repikom a nic...myslite, ze mu to mame teraz nechat tak robit len pomaly ako to ide? ak ju uz mal pretiahnutu raz. bude mat nejake problemy ? 😥 ach, tak ma to mrzi



ale

olinka11
3. sep 2018

Ak Vám to nejde pretiahnuť, nechajte to tak. Keby to šlo, tak môžete, ale nasilu už nie. Ešte je maličký, ešte mal na také čas. Ak budete mať s tým problém, prosím, navštívte radšej urológiu, ale detskú. V žiadnom prípade urológa pre dospelých, dopadnete rovnako. Kúpele, resp. výplachy predkožky striekačkou môžete urobiť kedykoľvek sa Vám zdá, že má zapálenú predkožku, aby ste predišli rozvoju zápalu.

pomorie
3. sep 2018

Zdravim maminky, my sme mali problém s predkožkou už dvakrát, malý bude mať 2 rocky. Nebojte sa, keby bol problém veľký, urológ by už to kázal operovať, niektorí chlapci musia podstúpiť zákrok, asi keď sa zle preťahuje. Určite nepreťahujte nasilu, ono sa to musí zahojiť, neviem, prečo Vám kázali, treba pár dní prečkať. Toto je zrejme zápal predkožky, neviem z čoho to vzniká, no ozaj už dvakrát sme mali problém. ešte lepšie ako repík odporúčam harmanček, pri každom prebaľovaní, nič ním nepokazíte, máčali sme tampónik vo vode a pomohlo to za pár dní. Tiež sme mali akoby výtok, zapáchanie a akoby zhrubnuté pipo. A vtedy sa nepreťauje, len máčať vo vodičke pi kúpaní bez sťahovania predkožky a v harmančeku, resp. strriedať s repíkom. Po vymočení harmančekom potom nám kázali mastiť framykoinom mastičkou....a pomohlo...Nebojte, uvidite po par dnoch, ako sa to vyhoji a zrazu sa bude dať aj stiahnuť....len vydržte a davajte harmanček s framykoinom, nam to pomohlo dvakrat...Potom este po zhojeni alebo počas toho akoby vo vode ostaval z toho taky povlak biely...No verím, že pomoze, drzte sa.

janulka2811
3. sep 2018

Tohoto sa bojim ked sa maly narodi ako to bude s jeho pipikom,aby som mu neublizila do buducna a bolo vsetko v poriadku a bez nasilia hlavne.

jahodka11
3. sep 2018

Boooze,ked toto citam,co je to za pediatrov???? Do 3 rokov nechytat....ved chlapci si začnú chytať pipik sami a skúšať....hrat sa....my sme nic nerobili, ani jednému, vyslovene som si to nevšímala...ziadne nasilu pretahovania a dobre to je....ak by nie, su operácie, pod narkozou...aspon čiastočnou...co to je,ze na silu???? Hlavne si to ty sama nevyčítaj....ta ani nemohlo napadnúť,ze to dr urobí..

lulu369
3. sep 2018

Môj synator keď bol babo, šla na JOJke relácia supermama a v jednej relácii sa venovali práve predkožke a pýtali sa detského urológa, ktorý povedal len toľko - presťahovať len koľko pustí , určite nie nasilu...Syn s predkozkou nemal žiadny problém aj doktorka povedala, že všetko je v poriadku

bruneta880
3. sep 2018

@jahodka11 úplne s tebou súhlasím, čistý otras čo robia malým chlapcom.Ja som tiež vôbec neriešila.A už ide a sama...malý bude mať onedlho tri roky.Ja by som sa tej pediatričky len spýtala, že keď jej idú trhať zub, či si to ona nedá lokálne umrtviť?🤦‍♀️ a 8 mesačnému?No comment ...

maddie1711
3. sep 2018

Môjmu som pretahovala po kúpeľni vždy len koľko išlo nikdy nie nasilu. Keď mal 2r zrazu mu pindo sčervenal po kúpaní a do rana mu opuchol, na bolesť sa nesťažoval. Isli sme k dr, zamozeejme ho mal zapálený a mal tam kopec tej smegmy či ako sa to vola, dr mu ho pretiahla, vyčistila a dala mi framykoin a 3 týždeň som mu to musela natierať a sťahovať. Placu bolo neurekom aj ľúto mi ho bolo ale co už. Od vtedy mame pokoj, nechcel sa potom ani vycikat ale po týždni bol odplienkovany. Maly na to už dávno zabudol a napokon to zle bolo na niečo dobre

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
potvora1
4. sep 2018

@biela_sova prepáč, ale nie je toto trošku prehnané???

annyq
autor
4. sep 2018

Juj, tak ste ma upokojili...myslela som len kvoli tomu ze ked uz mal raz stiahnutu predkozku, ci teraz netreba zas mu uplne stiahnut, aj ked to nejde a nasilu nechcem...ci sa mu nejako nezrastie...a myslite ze aj moc mu zapacha kvoli tomu?

pomorie
4. sep 2018

@annyq môže byť, aj my sme tak mali, aj ten výtok bolo cítiť, nebojte, len skúste žen harmanček a framykoin pri prebaľovani a uvidíte, bude to ok

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olinka11
4. sep 2018

@biela_sova Dobrý večer. U väčšiny chlapcov je po narodení predkožka prilepená k žaluďu, teda za normálnych okolností tam neexistuje priestor, ktorý by bolo treba preplachovať. U maminky, ktorá písala príspevok, je situácia iná, keďže predkožka bola strhnutá. Tieto výplachy odporúčame k detí, kde je predkožka náchylnejšia na zápal, ostáva pod ňou moč, resp. je odlepená, ale sťahovať sa nedá úplne. Počas prvého roka je oplachovanie zvonku úplne dostačujúce. Keďže proces dozrievania predkožky je dosť individuálny, nedá sa presne opísať, akým spôsobom sa bude dať realizovať hygiena.

biela_sova
4. sep 2018

@olinka11 Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved. Ak dovolite, po narodeni nasho synceka Vam napisem sukromnu spravu (vid impertinentne reakcie na moju otazku) 🙂, v pripade, ze pobadame nejaku odchylku. Dufam vsak, ze bude vsetko v norme. S prianim vsetkeho dobreho, Barbora

olinka11
4. sep 2018

@biela_sova Samozrejme, hocikedy napíšte, rada pomôžem.

katrin21
4. sep 2018

@biela_sova ako podla mna ty sa az prilis zamyslas..vid ten priklad s predklonenim hlavicky pri umyvani... po prve dieta neumyvas dole hlavou, to sa ani neda, vzdu je sikmo dohora..a po druhe ani u dievcat to nevadi, ved keby ano, tak by bol asi koniec sveta vzdy ked babo spi a pokaka sa z ma yo v plienke kym sa zobudi..takze trapit sa nam t, co sa stolica pri umyvani dostane na vajka chlapceka je trochu divne podla mna.. umyvah uplne normalne,nerob si z toho uz dopredu vacsiu vedu, nez je 🙈

evittam
4. sep 2018

@janulka2811 Tak sa neboj a pri kúpaní vzdy trosku pretiahnuť a je po probléme.😉

janulka2811
4. sep 2018

@evittam no ved to,snad bude vsetko v poriadku a bez problemov .

evittam
4. sep 2018

@katrin21 Asi tak. A kde sa asi ta stolica dostane....

evittam
4. sep 2018

@janulka2811 Určite bude. My sme synovi pretahovali ako píšem od malička a nikdy žiadne problémy. Dokonca na neuverenie pre
@biela_sova aj stolicu mával pravidelne na "vajkach" a žije.😉

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
4. sep 2018

@biela_sova dnes som to konzultovala s jednou velmi dobrou pediatrickou, roky robila v detskej fakultnej, na are, .... teraz "oodychuje" na obvode a chodi do okresnej nemocnice ... skonstatovala, ze roky ju naucili - prve tyzdne predkozku nebabrat. uplne staci normalne umyvat zvobka. nepreplachovat, nic ... potom postupne "pretahovat" - ale len dotial, kam pusti. ked milimeter, tak milimeter. ked viac, tak viac .... mam aj starsieho a tak sme to robili aj pri nom. troska potiahli, ale len kym poustilo, viac zla narois, ak tahas - urobis ranku a tym hrozi zapal. ak je predkozla len prilepena, postupne sa odlepi aj sama. za rok/dva/viac - nevadi, problem je so zuzenou, tam treba operaciu, lebo tu nepretiahnes. ale to by si videla, ze sa pri cikani robi balonik. to treba riesit. ked zacnete pretahovat, odporucam slezovy krem od justu.
inac moj maly ma skoro 4 a stale ju nema celkom dole stiahnutu, ale doktorka nerobi ziadnu paniku. vidi, ze to pomaly ide, maly si uz aj sam ponatahuje v sprche, tak OK. zbytocne ani ty nedramatizuj ...
inac ja dom do vyse 2 rokov pri malom vystacila s obyc detskym mydlom. najobycajnejsie, co najmenej parfumovane, tusim bupi s lanolinom ... a sudokrem a hotovo. nic viac nebolo treba 🙂
inac na zaludi pod predkozkou - ked stiahnes - tak mozes vidiet take biele bodky, to nie je hnis ani nic zle, su to len nejake tukove bodky, co sa tam nazbieraju a vyjdu same. netlacit, nestahovat - vyjdu, mne sa raz jednu podarilo nedopatrenim nasilu vytlacit a prave v tom mieste sa mu zacervenal - ale potom stacim par krat framikoin.

mircalla
4. sep 2018

@annyq To je co za kravu lekarku? Nam sa to upravilo same, kupali sme v sleze. 8 mesacne dieta...neni normalna

ebi88
4. sep 2018

Ja som sa na to pytala mudr kurcinovej, ak mate prehlad, je najlepsia.. povedala nepretahovat na silu, vznikaju zrasty, urcite nie na silu. Maly ide na operaciu s nezostupenym semenikom a pozerala aj pipika a ze uz ma aj zrasty - par krat som mu stiahla tak silnejsie aj ti na pokyn pediatricky, mne sa to nezdalo odzaciatku. Asi len dva krat a uz. Takze na silu nestahovat, ja davam na pani doktorku kurcinovu v tomto.

mircalla
4. sep 2018

@ebi88 Ja som chodila Vavrovej na kramare, fakt dobra. Tiez nepretahovat, po 3 rokoch sa to upravilo, mne velmi pomohol ten slez

biela_sova
4. sep 2018

@ukulela Super, si zlata, dakujem za radu. Aspon ste ma upokojili, ze na rok /dva mam pokoj. A dakujem, ze niekto chape, ak sa (buduci) rodic stara o hygienu svojho dietata. Boze, a to zijeme v 21. storoci. Lepsie sa dopredu informovat ako bezat so zapalom na pohotovost, vsak... ;)

ukulela
4. sep 2018

@biela_sova ja ta chapem. pre man bol pindulak spanielska dedina, stale som sa chlapa pytala - ako to tam mate? aby som vedela, co s tym robit 🙂

arcticcode
5. sep 2018

Aj podla mna treba predkozku pretahovat len tolko, kolko pusti, urcite nie na silu. V konecnom dosledku az vo veku 7-9 rokov sa ma dat uplne stiahnut. A ak to nejde vtedy, treba pouzit kortikosteroidnu mast a cvicit s tym. Steroidna mast sposobuje pruznejsiu pokozku, ale treba sa tomu venovat. Pre viac info vyguglite. Kamarat lekar o tom nasiel v nejakych celosvetovych databazach informacie, ze to zhruba v 90 percent pripadoch pomaha a netreba zbytocne robit obriezku. Dokonca to pomaha az do 19 roku vraj