Prestalo vaše dieťatko na chvíľku dýchať?

pupatko112
25. jún 2014

Dcérka má 2 a pol mesiaca a už dávnejšie som spozorovala akoby tak na 2-3 sekundy prestala dýchať potom sa zhlboka nadychne až tak zhikne a už je dobre. Stáva sa to aj počas spánku no I keď je hore. Máte s tým niektorá skúsenosť. ?

kaktusik007
25. jún 2014

Urcite si zabezpec monitor dychu. Baby sense ci ako sa to vola - jediny ma atest ako zdravotna pomocka.

lussinda2
25. jún 2014

Ahoj moja mala to mala, boli sme s tym v nemocnici ked mala 3tyzdne, ze co sa to deje vlastne a tam nam zistili zuzenu nosnu prepazku. Nejako to neriesili povedali, vyvysit pod hlavou a ze z toho vyrastie. Mozno budete mat nieco podobne.

nikusssik
25. jún 2014

aj na našej som to spozorovala, ale nikde som s tým nešla...stávalo sa jej to niekedy v noci, nie často...nevedela som, čo to je, teraz má 15 mesiacov, už som si to dlhšie nevšimla...hmmm, hadam som nič nezanedbala, vyzerá byť zdravá a v poriadku...

mejjus
25. jún 2014

aj moji chlapci mávali ...vyrástli to

sonicka777
25. jún 2014

áno,mám s tým skúsenosť..nám sa to stávalo od 2 mesiacov a dokonca ešte aj po 1roku..Raz mi prestal dýchať na rukách a bolo to hrozné.. ☹ potom sme kúpili monitor dychu a keď sa to stalo v noci,vždy som stihla pribehnúť...pobehali sme aj všetky možno vyšetrenia a všetko sme mali v poriadku.Vraj sa to stáva detičkám od tých 2mesiacov do 1r.Preto sa má preventívne používať monitor dychu,aby sa zabránilo syndrómu náhleho úmrtia

danulicek
25. jún 2014

Áno, od 2 mesiacov do 10 mesiacov sa nám to stávalo pravidelne. Monitor dychu je skvelá vec v takýchto prípadoch. Mne doktorka vysvetlila, že to je tým, že zaspí tak hlboko, že sa "zabudne" nadýchnuť. Vrieskanie monitoru prebralo nás, Tomáško sa len nadýchol a spal ďalej 🙂

katren
25. jún 2014

moji to maju vsetci traja.....a dokonca mi toto robi aj manzel 😠

majkuska
25. jún 2014

Ahoj hovori sa tomu apnoe, nepravidelne dychanie deticky to maju bezne dokonca aj vacsie.Moj ma 3 a pol roka a stale to ma, niekto z toho vyrastie, niekto nie dokonca aj moj manzel tak dycha pocas spanku , ktovie ci aj ja nie.
K tym monitorom dychu niekde som to studovala, ze ak ide o SIDS nejde o to ze sa babetko zabudne nadychnut, ale mozog vysle signal a zastavi sa vsetko, vtedy vraj aj keby malo prvu pomoc tak sa nenastartuje. Hlavu hore a hlavne sa neboj nic sa nestane viem ze sa to lahko vravi ale my matky sa budeme bat uz navzdy.