Prestali vám deti pri antibiotikách Klacid jesť a mali hnačku?

veronika1681995
26. apr 2022

Ahojte prosím vás mate niekto takú skúsenosť ze vám detičky pri atb klacid prestali papat a mali aj hnačku??
Moja 3 ročná začala užívať atb klacid plus probiotika...ale prestala mi papat..nechce mi nič absolútne papat...zje dve lyžičky a dosť...a prehana ju...v brušku jej bubline...
Prosím niake skúsenosti bojím sa o ňu už je to takto 4 deň...atb mame papat ešte cely týždeň...
Mate také skúsenosti??
Zajtra sa mame prísť ukázať k lekárke...

tanyan
26. apr 2022

Príbalový leták:
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/klacid...
...
časté vedľajšie účinky:
... poruchy vnímania chuti, zmeny vnímania chuti, hnačka, nevoľnosť alebo vracanie, bolesť brucha, tráviace ťažkosti...
...
a píše sa tam aj: Ak sa u vás počas užívania alebo po skončení užívania KLACIDU SR objaví hnačka, čo najskôr sa poraďte so svojím lekárom. Hnačka môže byť len vedľajším účinkom lieku, môže však byť aj príznakom závažného ochorenia. Váš lekár bude vedieť tieto dva stavy odlíšiť.

majusikk
26. apr 2022

@veronika1681995 môj dostal silnú alergickú reakcií a už z tohto radu nesmie brat

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@tanyan doktorka veľmi nechcela aby sme ich vysadili ja som chcela...
Co mi radite prosím...ja som tak zúfalá...bojím sa o ňu veľmi...mam ich vysadiť? Nechcem zasa ani aby sa jej choroba vrátila a teploty...dali nám ich koli zvýšenému crp 23 mala

majamat
26. apr 2022

@veronika1681995 kolky den priznakov robila dr crp?
hodnota 23 je pomern nizka. nemusi znamenat bakt. infekciu.

stanulienkat
26. apr 2022

Atb by som nevysadzala. 3 hod po atb treba dat probio, trebars Biogaia. Vylucit mliecne veci. Tie mozu sposobovat hnacku.

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@stanulienkat keď ja sa naozaj bojím...mala mi už 4 deň nič nepapa...alebo zje 3 lyžičky a dosť...ja sa o ňu veľmi bojím a som tak zúfalá ze neviem co mam robit

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@majamat minulý týždeň v utorok bola prvý krát teplota a v stredu sme hneď boli u lekárky...večer sme už začali brat atb...teploty trvali asi dva dni

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@stanulienkat mame tieto probio..taky prášok to je...dcérka má 3 roky a v lekárni mi povedali ze biogaja je už len pre bábätka....inak do teraz sme mávali pri atb tie a všetko bolo ok

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@majamat a nejde len o hnačku ide o to ze ona mi nepapa a to ma veľmi znepokojuje...

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@stanulienkat nejde len o tu hnačku ale o to ze ona mi už 4 deň skoro nič nezje...a to ma veľmi znepokojuje

stanulienkat
26. apr 2022

@veronika1681995 tak ak to ma fakt zle, konzultuj este raz s Dr. Kolko dni ma este brat atb? Ja som mala toto isté po kladcide, lebo som zjedla mliečnu omáčku. Katastrofa to bola, jediné probiotiká čo mi pomohli, boli bio gaja. Kľudne jej môžeš dať aj pastilku cmúľať, nemusí mať bábätkovské kvapky. Neje, lebo ma z toho ťažký žalúdok.

tanyan
26. apr 2022

@veronika1681995 Neviem ako inokedy reaguje na lieky a ako zvykne reagovať pri chorobe, každé dieťa je iné. Ako pri každej hnačke treba hlavne dbať na pitný režim, aby nenastala dehydratácia. Ak pri tej hnačke aj normálne ciká, tak to zatiaľ nemusí byť kritické.
Štvrtý deň neje a druhý deň berie ATB... Tú hnačku môže mať aj kvôli tomu, že v dôsledku choroby prestala jesť ešte pred začatím užívania ATB. Pri niektorých chorobách je nechutenstvo bežným príznakom. Skús aspoň piškótky a ryžu, prípadne mrkvu po troškách na ten unavený žalúdok.
Daj jej normálne hylak forte, ak máš doma, to zaberie skôr ako tieto reklamné probio...
Ak máš taký veľký strach, tak aspoň zavolaj na pohotovosť. Ja som kedysi s malou kvôli vírusovému zvracaniu a hnačke zbehla u nás na pohotovosť - zobrali jej krv a na počkanie (asi hodinu) zistili hraničnú hodnotu draslíka, čo bol dôvod na infúziu a hospitalizáciu.

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@stanulienkat aj ona papa klacid....ja teda skúsim asi tie kvapky

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@tanyan nie atb berie už od minule týždňa od stredy a vtedy to aj začalo ze prestala papat

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@stanulienkat ešte by mala brata lieky 4 dní...berieme ich 6 dní a mala by ich brat 10 dní...

stanulienkat
26. apr 2022

@veronika1681995 atb musia byt minimalne 7 dni,takze ak sa ti to nebude pozdavat,mozes skratit. Samozrejme, nechcem kafrat doktorke do roboty. Ale ked ma aspon tyzden....Pozri,co je pisane v pribalovom letaku.

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@stanulienkat na krabičke je písané 5 až 10 dní...

stanulienkat
26. apr 2022

@veronika1681995 no vidis. Daj 7-8 dni a skonci, ak mas pocit, ze je fakt jej stav zly.

veronika1681995
autor
26. apr 2022

Toto je 6 deň čo ich berieme.bojim sa ze ma doktorka zvozi keď jej ich vysadim.
Ale na druhej strane vám poviem ze týždeň pred tým ako dostala tieto atb koli zvýšenému crp tak týždeň predtým mala tiež atb také 3 dňové...tiež mala teplotu a kašeľ ale vtedy bolo crp nízke...to nám prešlo a vlastne o dva týždne toto zvýšené crp takže vlastne ďalšie atb...a hneď problém.
Pretože my sme tento klacid už raz brali keď mala zápal priedusiek ale nemala takéto problémy ze by mi nejedla...brali sme probiotika biogaja ale vtedy

majamat
26. apr 2022

@veronika1681995 pytala som sa preto, ze CRP do 35 nedokazuje bakterialnu infekciu. je fakt, ze ked uz druhy den bolo nad 20, je mozne., ez by este stupalo,a le mozno aj nie. mozno je to len virova infekcia a v skutocnosti ATB ani nebolo treba.

co sa tyka tazkosti pri ATB, tak je to casty priznak. neviem ako davas probiotika, musia mat o d ATB odstup aspon 2 hod. no aj napriek tomu ze sa podavaju, nemusia byt az tak vlemi ucinne. jednoducho tie ATB tam posobia a probiotika mozno nestihaju regenerovat, rasp dopnat crevnu mikrobiotu.

navyse ATB su celkovo tazke na travenie.

a ano, 7dni by sa mali brat. tak vydrzte este ten 1 den a dost.
ak aj neje, dolezite je,a by dostatocne pila. mozno by jej nebolo zle nahradzat mineraly, tusim su take sumve tbl do vody, ktore sa davaju pri hnacke, ci vracani.

majamat
26. apr 2022

@veronika1681995 no mam pocit, ze ta vasa dr. pise ATB az moc rada. ved ak je CRP nizke, na co ich napisala 1x?

dvoje ATB kratko po sebe, ved to total znici crevnu mikrobiotu. zhorsuje sa tym travenie, objavia sa hnacky. a ked nei je crevo ok, tak aj imunita sa zhorsuje. este je aj oslabena po prvej infekcii.

teraz teda 2x by som tie ATB uz pochopila. kedze 1x to bola zrejme virova infekcia, ktora oslabila imunitu, tak je mozne, ze teraz sa naozaj pridruzila bakterialna infekcia. no 1x tie ATB dat naozaj nemusela.

veronika1681995
autor
26. apr 2022

@majamat vy ste niaka lekárka ak sa smiem opýtať?
Ja som veľmi vďačná za každú radu...ja som malej tie lieky už dnes večer nedala...mamina to tiež poradila ze keď jej proste nerobia dobre mam ich vysadiť...
Nechcem aby mi naozaj úplne ez toho ze nebude jest neviem koľko dní úplne zoslabla...budem jej dávať probiotika ďalej samozrejme...a kúpim jej dáky dobrý sirup na imunitu na dlhodobejšie užívanie...viete mi niečo poradiť pre také 3 ročne dieťa???
Vyzerá ze sa do toho dosť aj rozumiete..preto som rada ze ste mi napísali...dúfam že sa jej choroba nevráti ze to crp už nevyskoci znovu keďže sme odstavili od liekov co si myslite vy??

majamat
26. apr 2022

@veronika1681995 nie som sestra, aj ked s detmi nepracujem.
sirup, no su rozne,ale dcere ziadny nepomohol. uz si ich moc nepamatam.

euka210
26. apr 2022

@veronika1681995 nie, s tymto sme nemali proble.