Preplach očného kanálika mesačnému bábätku

29. jún 2021

Ahojte žienky, maly ma 5 týždňov, ako sme prišli z pôrodnice, hnisali mu obe očka. Hneď som to začala riešiť. Najskor sme to vyplachovali len okufleshom, potom nam dr predpisala pamycoin, jedno ocko je v poriadku, ale ľavé stale hnisalo, tak nam uz očná dala ďalšie kvapky + masáž očka ale nezabralo. Mali by sme ísť na preplach ci ako sa tomu hovorí očného kanálika na jednom očku a som z toho vystrašená. Podstupili ste to s vaším bábätkom? Kde vám to robili? Ako to prebehlo? A hlavne ako to vaše detičky zvládli?
Jasné že chcem aby uz bolo dobre, len je to moje prvé dieťatko tak všetko dáko prežívam 😀

vikusjk
29. jún 2021

Ahoj, mojej robili nie ze preplach, ale prepich kanalika, ale s tym cakali az kym mala tri mesiace, skor sa to nerobi. Prebiehalo to tak, ze mi ju vzali, nechceli ma v ambulancii, asi vedia, preco. Sestricka spravi z dietatka taky uzlik do latkovej plienky, predsa len to nie je sranda, ked idu osetrovat oko. Pocula som, ako place, potom mi ju doniesli. Trvalo to max. 10 minut. Odvtedy uz ale bolo dobre. Drzim palce 🙂

michaella24
29. jún 2021

Ahoj, podstúp to čím skôr. Bábätko bude plakať, veľmi, ale vraj to nie je bolestivý zákrok,no určite ani príjemný. Bábätku skôr vadí, že ho niekto silou drží, pretože sa nemôže pohnúť a to mu nevysvetlíš. Ja som bola so štvormesačným synom. Bol už dosť veľký a silný, aj lekár povedal, že už staršiemu by to ani nerobili. Najlepšie úplne maličkým detičkám. Pamätať si to nebude. Môj sa ukľudnil ešte v ambulancii. Neboj sa nič. Ten srdcervúci plač je hrozný, ale dobre to dopadne a budete mať pokoj. Ja som s ním bola dvakrát. Odvtedy nemal žiadne problémy.

monro
29. jún 2021

Ja som to absolvovala s oboma deťmi. Syn mal dva mesiace a robili mi jedno očko a dcérka necelé tri mesiace a preplachovali kanáliky na oboch očkách. Zákrok ako taký nebolí, deťom vadí, že ich vtedy držia, aby sa nehýbali. Pri synovi som nebola, keď to robili, len ho zobrali a vrátili po zákroku. Jačal statočne. Dcérke to nešlo urobiť, tak ako ju držali ja som na ňu rozprávala. Po zákroku ešte plakali obaja chvíľu, a potom už bolo dobre. A hlavne, oči už potom nehnisali a to bola obrovská úľava.

marcellka32
29. jún 2021

Syn keď mal 2 mesiace stále jedno oko hnisavé, prepichli, kopec hnisu, a odvtedy pokoj...už z ambulancie keď sme šli mal čisté oko, odvtedy nič, ja som ho dokonca držala so sestričkou, ale radšej som sa nepozerala ako to dr robila 🙂

lucka_ke
29. jún 2021

synovi robili ked mal 3 mesiace, potom problemy uplne prestali, neboj sa toho

anile12
29. jún 2021

Presne takto sme to mali nám ani pamykon nepomohol, všetky možné kvapky sme mali nakoniec zabralo. Určite vyskúšaj. My sme sa trápili až do 2 mesiacov dokým mi v lekárni neporadil toto

vasjar
29. jún 2021

Môjmu malému sa to spravilo na jedno ocku, ráno sme sa zobudili, zobrala som si ho k sebe a zrazu mu niečo žlté tieklo z oka. Ja som sa veľmi vystrašila (tiež je to moje prvé babo), skoro som až plakala lebo som nevedela čo sa deje. Volali sme Dr a ze kvapkat okuflash. Ten pomohol, našťastie.

janinah
29. jún 2021

@vikusjk je to preplach.prepich neexistuje.existuje ešte sondáž ale tá sa robí len na oper.sale...vsetci s podobným problémom začnite s kvapkami ocuflash a hlavne s masážou slzných ciest.najdete na YouTube.oci sú moja práca

vikusjk
30. jún 2021

@janinah nehadam sa, lebo nie som ocna lekarka, ale pamatam sa, ako nam vtedy ocna hovorila, ze nebudeme preplachovat, lebo to nemusi zabrat, ze radsej rovno prepichne. Tak neviem, ale hlavne je, ze dcere to pomohlo a od vtedy sme mali klud 🙏
Btw samozrejme rozne masticky aj kvapky, aj masaz a vytlacanie hnisu sme robili od zaciatku cely ten cas.