Prepláca Dôvera časť nákladov na súkromného logopéda?

evitka83
21. okt 2019

Kocky prosim mate niektora takuto vedomost? Logopedicka ma upozornila, aby som si odkladala blocky, ze minule jej to spominala ina maminka, ze cast jej Dovera preplaca. V Dovere sa nevien zatial dopatrat k odpovedi. Vdaka. Pekny vecer

sara07
21. okt 2019

funguje to tak, že pokial nemá zmulvu dôvera, podáš žiadosť o zvyšenu logo starostlivost, dalšie lajstro dáš logopedka ktorá ho vypíše, zanesieš a cca 7 dní čakáš ako rozhodnu
v rozhodnutí ak bude kladné budeš mat napísané sumu kolko bude preplacat, potom ked toto budeš mat tak si zoberieš bloček a zanesieš do poistovne na preplatenie
do zadu bez suhlasu poistovne nepreplacaju, teda neviem o tom , viem že bez dopredu schvalenia to nešlo ale je taká možnosť ak dieta potrebuje zrovna tohto logo

rolandik
21. okt 2019

Takto to funguje aj zo strojčekom na zuby

evitka83
autor
22. okt 2019

@sara07 dakujem. A tu ziadost dostanem v poistovni, ked logopedka nie je zmluvna?

rolandik
27. okt 2019

Ja som dostala od zubára žiadosť už aj s predbežnou cenou. Prvú návštevu akoby ponuku sme si platili sami.

namornicka
27. okt 2019

@evitka83 ziadost si stiahnes zo stranky Dovera, elektronicka pobocka. Musis sa tam zaregistrovat, mozes si dat potom aj apku do mobilu. Vsetky info aj tlaciva su tam, len sa to dost tazko hlada, asi to robia naschval aby to nie vsetci vyuzivali.

antija
30. jan 2020

@sara07
ahoj, nevieš koľko dopredu môže byť podaná ta žiadosť? A do akej lehoty po schválení musí byť výkon spravený? Ja totiž mám ísť na vypĺňanie zub. kanálikov čo je dosť fin. náročné. Ale zubárka mi nedala žiadný termín povedala, že ma zapíšu do poradovníka a keď niekto odriekne termín tak mi zavolajú. Lenže zo dňa na deň to nejde ak chcem aby mi to poisťovna preplatila. Preto ma zaujíma či môže byť žiadosť podaná aj niekoľko mesiacov vopred a či môže byť po schválení uskutočnený zákrok napr. do mesiaca.

sara07
30. jan 2020

@antija na zuby je to iné to zavolaj priamo do poistovne