Prejde kliešť zo psa na dieťa?

gir
27. mar 2016

Prosím Vás, nemáte niektorá skúsenosť či prejde kliešť zo psa na dieťa. Máme doma slovenského čuvača a každý deň chodíme na prechádzky, vo dvore je pustený nonstop. Stále si donesie kliešťa. Denne ho kontrolujem, väčšinou len po ňom ešte lezú. Máme 4 mes. bábo a mám obavu že by som ho mohla preniesť napr. na oblečení na malého. Jedná skupina ľudí mi tvrdí, že kliešte zo psa na človeka nejdú. Ďakujem

briketa
27. mar 2016

Ak sa pytas, ci je to ten isty druh kliesta co sa chyti na psa, aj u ludi, tak ano. Je to jeden druh. Klieste nie su psie a ludske, je to ten isty.

tarrra
27. mar 2016

ano, určite môže prejsť zo psa na človeka.my našej domácej sučke musíme veľmi pozorne preberať srstičku aby sme sa vyhli tým hnusným potvorám, neznášam ich.
😠

pribinak
27. mar 2016

Ano, my našemu havkacovi kupujeme take kvapky a to mu kvapnem do zradla, to je repelent
Ale aj tak ho prezeram, chodi po byte, vyskočí na sedačku, spi u syna v izbe

gir
autor
27. mar 2016

@pribinak Môžte mi napísať názov kvapiek? Ďakujem

tarrra
27. mar 2016

My kupujeme vo Zverimexe také čo sa kvapkajú medzi lopatky psíčkovi, ale to prd pomáha, ani protikliešťové obojky nám nepomáhajú.
Jediné, čo mám dojem že ako tak zaberalo bolo potrieť psíkovi srsť tea tree olejčekom a že ten odpudzuje kliešťe.

pribinak
27. mar 2016

@gir pride muz, tak napíšem ;)

maxiva
27. mar 2016

ja davam nasej obojok a po tyzdni dam aj vodicku na krk,potom po nej uz ani nelezu.mam to vyskusane,lebo minuly rok mi vlacila klieste do domu

snazilka1983
27. mar 2016

Kliešť samozrejme ze áno. Blchy psie neprejdu na človeka len kozie.

stella333
27. mar 2016

No ako teoreticky to je mozne, ale teda mam psov uz 20 rokov a este sa to nestalo, klieste sa uchytili len na psovi, inak sa mi zda ze kliest ma viac vyvojovych stadii a nie vsetky idu na cloveka a inak tie vodicky proti kliestom su pekne svinstvo. Ja som sa to bala pouzit, ked boli deti male, stale psa hladkali.

janka7177
27. mar 2016

S kliešťami máme bohaté skúsenosti,keďže na dvore máme kopu psov n.a výcvik a psov mam aj v dome.Kliešte sú už pomaly všade, v decembri mi dokonca liezol po posteli. 😠 Manžel používa Neostomozan,ampuly dostat v lekárni.Jedna ampulka stačí na 5litrov vody.Potom s tým predtým,ako ide do
chotára rozprasovacom postrieka psa. Je to účinné,len to treba vždy pred prechádzkou aplikovať. Kliešte prelezu zo zvieraťa na človeka,takže pomôže jedine kontrola. 😠

maxiva
27. mar 2016

@stella333 praveze vodicka sa pouziva,ked mas psa vo vnutry.ked mu to vmasirujes,tak na druhy den neni poznat,ze nejaku vodicku mal.skor ten obojok by nemali deti chytat 😒

pribinak
27. mar 2016

@gir advantix, frontline. Potieram kozu medzi vlasami a kvapnem aj do zradla, odporučil to veterinár aj ked je to určené na kozu PSA

emmickavotka
10. okt 2016

Podla mňa kľudne môže prejsť kliešť na človeka. Veď existuje aj viac chorôb. ktoré môžeme dostať od zvierat. preto aj podľa mňa nie je dobré keď so zvieratmi spíme, nechávame sa nimi "bozkavat" 🙂 veď od takej mačky môžeme chytiť kľudne toxoplazmózu ☹ takže treba trosku pozor na našich miláčikov dávať. ako pravidelne odčervovať nielen ich ale aj nás ako majiteľov.

vroni
10. okt 2016

@emmickavotka, kliest preliezt moze, toxoplazmozu od macky dostat nemozes. Iba ak by si citila nutkavu potrebu oblizovat odstate macacie hovienka, potom ano. Pripadne si neumyvas ruky po cisteni macacieho zachoda (co je v podstate to iste). Toxoplazmoza sa prenasa spravidla neumytou zeleninou a pripadne kontaminovanym hydinovym masom, nie bozkavanim macky (mackou)

mysga
10. okt 2016

@emmickavotka nekecaj,toxoplazmozu možeš chytiť od mačky, ktorá je vonku a sama sa infikovala napr.zjedenim infikovaneho vtáka a to JEDINE zjedením jej aspon dva dni starých výkalov, v ktorom sú zárodky toxoplazmozy. Alebo zjedenim jej nedovareneho masa. Čiže ak sa do záhonu s mrkvou vykadí mačka a ty mrkvu vyberieš, neumyješ a zješ,môžeš sa nakaziť.

Nemam rada zavadzanie.

inull5
10. okt 2016

@gir čuvač je plemeno ktoré má srsť pre kliešte dosť nevdacnu..kliešť sa mu dosť ťažko dostane cez "kožuch" na kožu,skôr uši,brucho..ja som robila ma vet,nestalo sa mi ze som mala kliešťa.prevenciu ktorú robis je správna.

inull5
10. okt 2016

@snazilka1983 prepáč,ale o kozich blchach počujem prvý krát..nie,blchy na človeka neprejdu,na človeka prejdú iba vši..A tie môže mať aj koža,aj človek,aj pes,aj sliepka.
.

snazilka1983
10. okt 2016

@inull5 tao chod ku kozam čo majú blchy a potom sa ta spýtam. Dlhé roky som mala kona na farme kde boli kozy a ovce tak asi nenapíšem kravinu. Ja nevravím že ten typ blchy sa vola kozia blcha ale myslím tie vo majú kozy a ovce. Tak mi to vysvetlil aj veterinár.

inull5
10. okt 2016

@snazilka1983 sú to vši čo majú kozy,nie?lebo blcha na človeka nepôjde kvôli prostrediu😃

bzuco
10. okt 2016

Pred 2 dňami sme takéhoto votrelca boli dcére vyberať z hlavy😝...myslíme si,ze takto k nemu prišla...nosí stále rozpustené dlhé vlasy a keď sa mojka so psíkom obtierajú sa jej po celej jeho srsti...

monilik
10. okt 2016

@inull5 predstav si,ze existuje ludska blcha: https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Blchy
a okrem toho blchy,ktore ziju na domacich milacikoch (mackach ci psoch), velmi rady dostipu aj ich majitelov...

katrin21
10. okt 2016

@mysga
@vroni dievcata uplne s vami sice suhlasim, navyse som mala vela maciek a toxo som ani len neprekonala, ale.... ma to hacik, co pisete... s tymi hovienkami.. macka si umyva zadok a ak by mala prave aktivnu toxo , tak by stacilo , ze si olizne zadok, umyva sa , vzapati aj srst si olizne... vy ju potom pohladkate a potom nieco zjete a uz je to tm 🙂
( co je mozne len raz za zivot a trva to asi 2-3 tyzdne a uz viac nikdy nemoze nikoho nakazit a je to velmi malo pravdepodobne teda.. toxoplazmoza je strasne nafukovana a pritom realita je takato.),

inull5
10. okt 2016

@monilik bože,myslela som tu blchu zvieraciu..tu čo majú psy.

vroni
10. okt 2016

@katrin21, ani tak to nejde. Toxoplazmoza sa musi “vyvinut“, v cerstvych vykaloch nie je, az po cca 48 hodinach. A dva dni zasa macka so spinavym zadkom behat nebude....

katrin21
10. okt 2016

@vroni ak sa dobre pamatam, tam ide o tie cysticky... a tie staci zjest.... a tie vychadzaju vo vykaloch.... kazdopadne na srsti to moze zostat.... alebo na podlahe atd..
ale hovorim, to je tak malo pravdepodobne... vacsina maciek prekona toxo, ak vobec, ako mača a potom uz cely zivot nemozu nikoho nakazit 🙂

snazilka1983
10. okt 2016

@inull5 neviem mne to pomenoval vetik tak ako som napisala heh ale keď sa zamyslím tak môj kon chytil od oviec a boli to vsi. Hah

liinda
3. apr 2017

Ahojte.ak mozem poradit ja som u veterinara kupila tabletku proti blcham a kliestom.pes ju zozerie a maly sme naozaj pokoj pol roka.inak predtym 2 xkrat do tyzdna kliest a blchy skoro stale.

senta_sofia
3. apr 2017

@gir uplne v pohode, z macky tiez, skusali sme aj obojky,problem bol,ze potom sa sice nezaryvali, ale zase po zvierati len lozili,cize este lepsie z hladiska toho,ze to moze preliezt ☹

uglybetty1234
3. apr 2017

@liinda ahojky, vies prosim ta napisat nazov tej tablety? lebo to sa mi zda ako najlepsie riesenie. Minuly rok sme mackam davali tie pipety mezdi lopatky, ale aj tak nemam pocit, ze by boli bohvieako ucinne :/ a teraz mame aj psika, tak chcem nieco co naozaj zaberie, kedze mame aj 10 mesacne mimco

rawmamka
3. apr 2017

@liinda Ahoj, náhodou si názov tej tabletky nepamätáš ?