Prejav kiahni okrem výsypu

25. máj 2023

Ako sa u vašich detí prejavili kiahne, okrem vysypu myslím?Mali už pred vyrážkami nejaké príznaky ako teplota, neklud, únava...alebo ste rovno objavili z ničoho nič vyrážku? Ja tu moju prezeram je po kontakte 14 dní a stále nič čo by nasvedcovalo tejto chorobe...

lenka7477
25. máj 2023

Kiahne majú inkubačnú dobu 21 dní

autor
25. máj 2023

@lenka7477 to viem pýtam sa skôr či ste zaznamenali aj nejaké príznaky pred vysypom

weronika90
25. máj 2023

Prvá dcéra len večer jej menej chutilo jesť,ráno jej nič nebolo,na obed mi volali zo školy že sa jej točí hlava a je unavená,doma mierna teplota a postupne sa vysypala. Druha večer upchatý nos,v noci teplota,vysyp až doobeda začal postupne. Najmenší teraz zrazu len jedno pupienko som zbadala náhodne a až po väčšej kontrole ďalšie, dovtedy žiaden náznak žeby ich mal.

mirkava
25. máj 2023

Nechuť do jedla, celková apatia, bolesť nôh ako pri chrípke, neskôr teplota len v noci zvýšená. Potom už vysoká teplota a vysyp.

thoughtfulweirdo
25. máj 2023

Moji obaja najskôr vyrážky, teplota až u dcéry 2 dni po prvej vyrazke, u syna 3 dni. Iný príznak ani nemali

veronikavaneska
25. máj 2023

Jeden nič až vyrážka prvá, ďalší dvaja náhla únava a horúčka potom prvé vyrážky, ďalší týždeň pred bolesť hrdla striedavo potom veľa únava vyrážka horúčky točenie hlavy.

andreagartnerova
25. máj 2023

Môj ich má teraz, v nedeľu bol unavený, hlava ho bolela, ale teplotu nemal, už mal tri bodky a teraz je vysypaný ale funguje akokeby ani chorý nebol.

pininka1
25. máj 2023

Nasi nemali ziadne ine prejavy, prisli az vyrazky

autor
25. máj 2023

@andreagartnerova nemáte náhodou fotku ako tie prvé vyrážky vyzeraju? Asi nie sú hneď naliate tekutinou či?

andreagartnerova
25. máj 2023
andreagartnerova
25. máj 2023

Toto bolo hneď na druhý deň, inak len fliaciky

ja_bb
25. máj 2023

U nas napr.hned pľuzgier,takže som si myslela,ze je to ako otlak (medzi prstami), po pár hodinách vystúpila teplota a v hlave som nasla starší vysuseny pľuzgier.vyrazky nemal,rovno pľuzgiere. A tiež 21 dní od prvého kontaktu.

autor
26. máj 2023

Pridáte ešte info na ktory deň od kontaktu ich vase deti dostali? My máme 15 dni a nič, viem že inkubačná je 21 dni ale predsa čo som počula z okolia tak sa to vždy prejavilo 10-14 deň ..

floren
26. máj 2023

U nás presne na 14, teplota,nechutenstvo a vyrazka

mirkava
26. máj 2023

Ešte môže dostať. Kontakt bol kedy? Dieťa je infekčné keď ma pluzdieriky naplnené tekutinou, keď už schnu, infekčné nie je.

lenka7477
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka7477
26. máj 2023

môj syn presne na 21 deň vysypal

rozovykon
26. máj 2023

dcére začala tým že zaľahla, že sa cíti divne, únava, zvracanie, teplota asi dva dni a bolesť brucha a potom sa vysypala uľavilo sa jej, už sme riešili iba výsev i keď to schytala riadne, syn začal byť unavený spavý, bolesť bruška, vyhodila sa mu mala vyrážočka na líčku a ja že super má aj on, tak som ho nechala doma (potom bol ok) a presne na 20 deň sa začal vyhadzovať.... tiež mal výsev, ale znášal to lepšie ako dcéra (je mladší)

klaudia1994
28. mar 2024

@mirkava neskôr teplota znamená po cca koľkých dňoch? Moja 4, 5 ročná ma teraz už šiesty deň a super, skoro všetko zosusene, bez svrbenia, škrabania, ale odvčera 38 teplota...:(