Preháňanie u 9-mesačného dieťaťa

5. aug 2022

Maminy, prosim vás, naše male ma dietu, leno ho preháňa. Tak nám kázala pediatrička. Zároveň povedala,že nemôže teraz pit UM, ale v lekárni povedali,že môže bezlaktozove. Nemáte skúsenosť, či naozaj take môže? Lebo neviem, čo by sme jej ešte mohli dat:( spapala akurat banán a pije cierny caj. Dakujem

deti95060810
5. aug 2022

ryžu, mrkvu, jablko, zemiaky, a podávaj smectu - zahustí stolicu

paciko9
5. aug 2022

Kludne dajte aj bezlaktozove mlieko. Nasa to nechcela ale rano uz bola taka vyhladovana,ze neodmlietla.

autor
5. aug 2022

@paciko9 takze by to nemalo vadiť, ak ma dietu? Lebo pije aj v noci ešte 2x a teda vodu alebo caj by nepomohlo

paciko9
5. aug 2022

My sme mali bezlaktozove mlieko pri rotaviruse. Tiez sme mali dietu. Prve dni na veceru mala cistu ryzu, potom bezmliecnu kasu. A ak by vam nechcelo dieta to mlieko tak mu ponuknite teply cajik v noci.U nas to zabralo a ako som uz vysie spomenula rano nepohrdla ani takym mliekom.

autor
5. aug 2022

@paciko9 dala som teda bezlaktozove pred spankom, aby sa lepsie spinkalo. A inak najďalej dieta, Dakujem

paciko9
5. aug 2022

A dr. co povedala? My sme mali 10dni dietu.

autor
5. aug 2022

@paciko9 práveže neochotna bola, preto sa radsej tu spytam, či máte skúsenosť. Ved človek sa boji o svoje dieta keď to stále neodchádza. Boli sme aj na pohotovosti a mame varit ryžový odvar, mlieko nedávať. Ale v lekárni povedali,že bezlaktozove kludne mozme

slamocka
5. aug 2022

Enterol ti neodporucili? To je aj v prasku, laktobacily, aj babatku.

https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/ent...

A zozen mu aj kvalitne probiotika.

slamocka
5. aug 2022

Doktorka nam v takych pripadoch odporucala aj rehydratacny roztok. Mali sme a aj mame bananovy, ako nechceli to pit, ale ak to ma naozaj caste, tak aspon po trosicku by som davala striekackou do pusy.