Predškoláčka nosí choroby a 10-mesačná to ťažko znáša

hruska91
30. sep 2024

Ahojte
Máte tiež doma škôlkara, ktorý vám nosí domov sople k malemu bábätku? Dcérka je predskolacka vždy donesie soplik/ zahlienenie - za 3 dni je fit. No mladšia 10 mesačná to znáša ťažko, nemôže spať, kojit sa. Zvlhcujem vzduch, davam morskú vodu, odsavam+ na noc nasivin.

Čo by ste este poradili?

jaass
30. sep 2024

@hruska91 ja by som toto obdobie jesenné dcerku do škôlky nedávala pokial máte malé babatko, teraz je najviac vírusov všade 🙂 ale to som ja 💪

sweet20
30. sep 2024

@hruska91 neda sa dohodnut s ucitelkou, ze na jesen sa s nou budes "ucit" doma?

ina2405
30. sep 2024

@hruska91 dohodnite sa na individ.pláne, to každý pochopí a aj detská lekárka to odobrí. Ak by mi dieťa chorľavelo, učila by som doma pár mesiacov aj syna druháka.

30katrusa40
30. sep 2024

@jaass predškolská je už povinná tam ti nie je tak jednoduché .

ina2405
30. sep 2024

@30katrusa40 dá sa vybaviť indiv.plán

jaass
30. sep 2024

@30katrusa40 myslím, že sa dá ospravedlniť na určite obdobie🙂 veď autorka ma malé babatko, ktoré od sestry ochorie

januska12323
30. sep 2024

Predškolská je povinná, nemôže len tak ostať doma.

kp7333
30. sep 2024

U nas bolo to iste, mladsia dcera si presla skolkarskymi chorobami uz ako babatko, napr. kiahne mala ako patmesacna. Na druhej strane mala potom lepsiu imunitu v skolke. Ak mozem poradit, davaj obom detom Imunoglukan a vitaminy C a D ako prevenciu.

cookie29
30. sep 2024

je to zle obdobie. Ale malej sa vytvori imunita a bude potom lepsie znasat choroby.

maryetta
30. sep 2024

Veru mala som. Ked siel prvy do skolky dcera mala rok. Tak bol jeden v skole. Druha v skolke a treti malicky doma to sa uz neda niekedy zabranit ☹ ale chapem ake je to zufale s malickymi.
Najmensia mala 7 tyzdnov ked mala prvu chorobu. 5mesiacov ked mala kiahne. A zas musim povedat ze tie dalsie deti si ozaj postupne budovali tuto “kolektivnu imunitu”.

andovka007
30. sep 2024

@hruska91 no ja mam druháka a ročného syna...a ten aj v prvom ročníku nosil kadečo domov🥴žiaľ akokoľvek som sa snažila tak to chytil aj menší...dúfam že aspoň kým bude väčší ho to troska zocelí keď už nič ine🥴teraz sme na tom tak, že staršiemu ani nič nie je ale menší ochorie...podľa mňa stačí, že je nosič niečoho 🥴a už je to na svete🙈

beata_k
30. sep 2024

@hruska91 Vitamin C a D je dobry. Och, hrozne obdobie. Tiez som mala skolkara a babatko. Drzte sa 💪

tinkybinky
30. sep 2024

@hruska91
Eucasol sprej 🌿
má antibakteriálne,antivírusové,protizápalové účinky,uvoľňuje a spriechodňuje dýchacie cesty,rozpúšťa a uvoľňuje hlieny,zmierňuje opuch sliznice,osviežuje,upokojuje nervovú sústavu,navodzuje dobrý spanok👍 napíšte mi kedykoľvek,môžem zaslať ihneď.

tinkybinky
30. sep 2024

Každá v aute by ste ho mala mať,keď odchádzate zo škôlky ..

30katrusa40
30. sep 2024

@jaass pochybujem že to je dôvod pre ktorý by to dlhodobo ospravedlnili.

jaass
30. sep 2024

@30katrusa40 nič za to nedá keď skúsi 🫠

taktotedanie
30. sep 2024

Fenistil a mukolytikum