Predkožka u 6,5 ročného syna

22. jan 2022

Ahojte, syn má 6,5r, používame pinda masticku, na jednej strane sa mu pomaličky oddeluje predkozka, no na druhej nič. Má to celé také zvláštne, kúsok voľný, kúsok zrasteny, zase kus voľnejší... Je to tak v poriadku? Treba vlastne s tým niečo robiť alebo nechať na syna keď bude väčší, že si to uvoľní sam?

miskamicha
23. jan 2022

Slezovy krem

slovakboy
23. jan 2022

Treba to cvičiť lebo som mal kamaráta ktorý sa ženil keď mal 40 rokov a chceli mat deti musel to riešiť. Nebol to veľký problém ale musel ist k urologovi a na operáciu. Tam mu to lokálne umŕvili a skalpelom oddelili predkozku od žaluďa. Nejaký čas sa to muselo hojiť. Presne toto mal že mal na polovici neoddelenu predkozku. Neviem ako pri malom chlapčekovi sa už postupuje ale viem že nám lekárka keď nás bol maly hovorila aby sme pri kúpaní furt trénovali a potom to mu prešlo. Mne osobne napríklad sa posledný zvyšok oddelil až keď som bol v puberte a viac som sa s ním “hral”. Ale ostala mi užšia predkožka a pri úplnom stoporeni mi neprejde cez okraje. Nevadí mi to ani mne ani manželke a ani to neboli. Ale keď je mäkký alebo stvrdnutými len tak napoly tak prejde cela a nič nemám prirastené. To by asi bolelo. Vôbec to neriešim a urológ mi na to nič nepovedal. On vždy len vyskúša či to prejde a ono to prejde keď je mäkký. Čo sa vášho chlapčeka týka keď sa pýtaš či to riešiť teraz alebo až keď bude väčší tak ti poradím na základe hore písaných skúsenosti: tu a teraz to rieš. Ale len koľko sa dá. Netráp ho tým velmi a netreba žiadnu obriezku. Ak by sa to ale vôbec nepodarilo oddeliť tak potom to nechaj až keď bude väčší a takýto zákrok zvládne ako chlap. Na začiatku puberty. Určite to však nenechávaj len na neho a až keď bude dospelý lebo to môže potom sa aj hanbiť pred dievčatami ako ten môj kamarát.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz