Predkožka 10 mesačného syna

barnica
13. jan 2014

Po kontrolách nám pediatrička odporúčala že ak do roka sa malému prekožka neuvoľní sama tak treba operáciu. Urológ nám povedal že má kónicky zúženú predkožku a vraj sa to dá uvoľniť vlastne tým že by mu to pomaly krúžením nejakým chirurgickým čudom odstránil lebo vraj predkožka je k žaluďu ako keby trošku prilepená. Vraj to sa dá urobiť ambulantne a malý bude mať cca týždeň citlivý pišak ale inak v poriadku potom vraj by sa už mala predkožka sťahovať normálne. Máte s tým niekto skúsenosti a ako reagovali Vaše detičky? Ešte k téme,ja mu predkožku nesťahujem bojím sa takže to robí len pediatrička.

edita84
13. jan 2014

Ahoj môjmu malému to robili je pravda že prvý týždeň bol ťažký trebalo natierať framikoinom ale teraz je to už v poriadku 🙂

xlucia
13. jan 2014

@barnica preco sa bojis???a do dvoch rokov sa netreba predkozky vobec chytat!!!

zrka
13. jan 2014

akurát to riesim s mojim malym. Ma 2,5 roka a nejde mu vôbec stiahnut predkozka. Asi som to pobabrala ked som tu na mk citala, ze to sa nema chlapcom robit, uvolni sa to samo. Haha. Vcelku mi ten nazor vyhovoval, lebo maly tak vrestaval, proste som nedokazala sa mu pipika ani dotknut... A teraz rozmyslam, co s tym robit.. Pri prvom synovi som to mala bez problemov.

0550
13. jan 2014

no takto ja som proti tomu lebo nám tiež povedala doktorka asi pred mesiacom že budeme musieť k urologovy ale odmietla som má to tam ževraj prilepené ale nechcem isť k nemu kým netreba a nie je to nutné.Každý dr vraví ináč asi tak jeden nesťahovať druhý sťahovať !! ja malemu stahujem ked sa kúpe nie nasilu ale tak potroške aby sa uvolnila aj tak nejde dolu akoby mala.Podľa mna časom sa uvolní aj sama prečo takto nasilu cez urologa to riešiť nebudem aspoň neuvažujem. Uvidíme ako to bude ked bude väčší. Ked som sa rozpravala s jedným dr tak vravel že len tu na Slovensku to riešia nikde inde to vôbec neriešia takže ja si myslím že je to na nás maminkách 😉 musíš sa rozhodnúť sama či pôjdeš alebo nie . Dokonca je o tom článok

barnica
autor
13. jan 2014

Veď to že som čítala že to netreba riešiť tak som to neriešila až teraz mi pediatrička vravela že bežne sa to rieši až po dvoch rokoch ale pri kontrole zistila že má kónicky zúženú a ten prstenec okolo žaluďa zhrubnutý tak preto to treba riešiť už teraz. Ja som mu to skúsila dva razy a plakal hrozne tak som sa zľakla aby som mu neublížila alebo nenatrhla alebo neviem. Navyše mi to bolo hrozne nepríjemné mu to tam riešiť. Pýtam sa teda preto lebo pediatrička nám to kvôli tomu zhrubnutiu odporúčala riešiť už teraz. Je to moje prvé dieťatko tak mám trochu možno zbytočný ale stres. Mamina to riešila keď bol môj braško malý ale chcela som vedieť aktuálne ako to je a ako to detinky znášajú. Mamča vravela že bracho sa zľakol a nechcel pišať lebo ho to štípalo a zadržiaval silou mocou,ale vraj to trvalo len týždeň a potom už ok všetko.

zrka
13. jan 2014

tak ja asi navstivim mudr, aj ked si neviem predstavit aky cirkus tam bude robit, len aby ukazal pipika..strane ho to stekli, je uplne mimo, a toho malého hadika vtedy tazko chytat 😀 . Pana jana, teraz si to budem vycitat ze som mu to nerobila od babatka.

kristiii
13. jan 2014

@barnica Ahoj, môjho drobca som začala riešiť až po troch rokoch, predkožku mu pretiahla priamo pediatrička /ale vravela že všetci ostatní doktori posielajú rovno k urologovi lebo sa im s tým nechce zaoberať/ a dala nám mastičku s ktorou som mu to 6 týždňov natierala a postupne len po troškách naťahovala a po tejto dobe to ide krásne ľahko. Skús sa na tú mastičku popýtať, je na to aby sa tá kožka odliepala postupne sama, nebol treba žiadny chir. zákrok a to dokina sa s tým ten prvýkrát riadne potrápila.

luba28
13. jan 2014

ja to nasmu robim po kupani,alebo este vo vani a dobre to ide,.....som spokojna,ze nemame problem,.....

minnie55
13. jan 2014

Ja som staršiemu synovi nesťahovala, lebo všade sa písalo, že podľa najnovších trendov netreba, až sme skončili na urológii, keď mal 2,5 roka. Nikdy nezabudnem, ako mu to lekár zľahka stiahol.....keby ste videli, čo mu odtiaľ vyliezlo....asi jedna polievková lyžica bieleho smradľavého sajrajtu...fuuj:(
Keď sa mi narodil mladší syn, poctivo, pravidelne od narodenia v teplej vodičke som mu predkožku sťahovala. Nikdy sme nemali žiaden problém, predkožka mu ide krásne dole, pipík má čistučký, nikdy nemal zápal.
To, čo píšeš ty, asi bude treba chirurgicky uvoľniť. Pokiaľ má zúženú kožičku, tak predpokladám,ž e je to nevyhnutné. Ak ti to lekár radí, neváha, nečakaj a daj mu to urobiť čím skôr. trošku ho bude potom pipík štipkať pri piškaní, ale prežijete to a bude dobre 🙂

sonagolisova
13. jan 2014

ahoj, co presne urolog povedal....je konicky zuzena, t.j. diagnoza fimoza alebo je len len predkozka prilepena k zaludu ...to je rozdiel...ak diagnostikoval fimozu tak tam pomoze len chirurgicky zakrok...ak je prekozka prilepena, netreba to riesit ( zavisi od rodicov) da sa s predkozkou len pomaly hrat pocas kupela, robit synovi kupele so slezu nebadaneho ( nezlaknut sa voda sa sfarbi do fialova) a ako bude syncek rast tak mu povedat nech si pipika ponatahuje pocas kupela...my sme to u syna riesili az teraz ked mal 5.5 roka..on to mal pekne odlepene asi polovicu a druhu ma prilepenu a uz sme to nechceli nahatovat tak pri kontrole u urologa mu to lekar ( bez rezania pekne v priebehu par sekund stiahol....tiez sme mazali asi tyzden framykoinom, rano vecer osprchovat , natriet a po tyzdni pokoj...

minnie55
13. jan 2014

@xlucia to je dobrá hlúposť, čo píšeš!! Že vraj do dvoch rokov sa netreba chytať prekožky ? Tak škoda, že si nevidela, čo mal pod ňou po 2 rokoch nechytania môj syn. A to všetko "vďaka" týmto moderným názorom! Nesúhlasím a z vlastnej skúsenosti radím odmalička pomalinky, nenásilne sťahovať predkožku pri kúpaní v teplej vodičke.

minnie55
13. jan 2014

@zrka presne, ako píšeš. ja som tiež čítala tieto názory, že nesťahovať, bolo to pohodlné....a výsledok ?? Skončili sme na chirurgii. Držím palce, aby ste to čím skôr mali za sebou.

zrka
13. jan 2014

@minnie55 moje nervy, tak mam sa na co tesit. A ked mal tolko hnisu pod tym, mal to nejako opuchnute alebo nic si si nevsimla?

zuzanda
13. jan 2014

môj mladší syn mal okolo roka zapálený pipík, tak nás pediatrička poslala k urológovi a ten hneď diagnostikoval fimózu, predpísal framykoin a keď sa zápal vylieči, mali sme prísť na obriezku ... no viac mi nebolo treba, vyše som tam nešla 🙂 ... tiež som mu pri kúpaní nenásilne skúšala po troške stiahnuť, dobre som mu to namastila a zhruba po mesiaci sa mu to krásne stiahlo ... cca od 3 rokov si to robí sám pri každom kúpaní ... mám pocit, že všetci urológovia by len rezali 😖

sashabb
13. jan 2014

@minnie55 jooj, skôr ty píšeš hlúposť. Ten tvoj sajrajt sa volá smegma. Trošku si naštuduj a potom píš. 🙄
@barnica v jednom roku určite netreba bežať na operáciu. Taktiež ani v 2 či 3-rokoch. Ono sa to dá celkom poľahky vyriešiť, iba "naši" Dr. su prevelice "múdry" a všetko len rychlo-rychlo 😠
Tuna má hajanka dobrý článok
https://www.modrykonik.sk/blog/hajanka/article/nepriatelia-obriezky-a-nasilneho-pretiahnutia-p/ @zrka

Ak by si chcela nejaké info kludne napíš do IP

barnica
autor
13. jan 2014

On to má také červené a zhrubnuté ale urológ nám nediagnostikoval fimózu len to kónické zúženie predkožky a povedal že je na nás čo si zvolíme. Ja by som najradšej počkala ale manžel sa bojí aby tam nemal zápal a podobne a ja sa pravdu povediac bojím tiež. Ale budem sa snažiť mu to sťahovať pomalinky počas kúpeľov a skúsim ešte počkať. 😖

zrka
13. jan 2014

@sashabb a co by si poradila mne, ako to mam riesit? Davat nejaku masticku, kazdy den skusit stahovat, alebo co ?

sashabb
13. jan 2014

@zrka stačí jemne vo vode alebo po kúpaní skúšať stiahnuť pokiaľ to pôjde. Väčšinou sa to časom uvolní samé. Netreba nič robiť na silu, pretože potom sa tam urobia mikrotrhlinky a tým vzniká zúženie prekožky. Pokiaľ nemá problém s cikaním, netreba to extremne riešiť.
Taktiež je dobrý slez nebadaný (dá sa kúpiť v lekárni) a robiť sedacie kúpele. Tiež sa dajú použiť kortikoidné maste. Len žiaľ, u nas sa týmto doktorom NEchce zaoberať, absolutne nedajú možnosť volby, ani len nepovedia o iných metódach a hneď volia násilné stiahnutie, ktoré dieťaťu len ublíži.
Treba si uvedomiť (myslím celkovo), že pre Dr. je to iba rutina 🙄

adamcek
13. jan 2014

@barnica napíšem ti do IP

zrka
13. jan 2014

@sashabb to aj beriem, ze pre dr je to len rutina. Prave vôbec som to neriesila, kedze bol spokojny, nemala som pocit ze by ho nieco bolelo alebo stipalo, ze by mu to vadilo. Tak skusim tie kupele, pozriem ten slez nebadany 🙂 a urobim vsetko preto, aby sme sa vyhli doktorom. Dufam ze to pomoze...dakujem

minnie55
13. jan 2014

@zrka to nebol hnis, je to take biele ako bryndza, uklada sa to muzom pod kozickou pri nedostatocnej hygiene a kopec deticiek to ma prave preto, ze sa im nestahuje predkozka a pod nou sa to usadzuje. zapalene to nemal. Ale ako som pisala, mladsi syn s tym nikdy nemal problem, kedze sme od malinka stahovali.

minnie55
13. jan 2014

@sashabb no a co si tym chcela povedat ? ak sa to vola smegma a nie sajrajt, tak je fajn, ze sa to hromadi pod kozou ? Nie som urolog, prepac, ze som nepouzila tento odborny termin.

maribell
13. jan 2014

ach my mame doma tiez maleho chlapaka a sama neviem co mame robit ..poznam maminu ktora ma s tymto problem . tiez jej radili vsetci tie moderne" rady : nic nerobit! nedotykat sa! a jej synovi to uplne zrastlo.. nemohol sa ani vycikat a skoncili na chirurgii ☹ ... ale zaroven citam clanky ze sa skutocne s tym nic nema robit... teraz neviem ..som mama a chcem pre svojho syna len to najlepsie bohuzial kvoli rozdielnym nazorom doktorov neviem co mam robit 🙄 ..hneva ma to pretoze obycajny clovek skutocne nevie co je NAOZAJ to najlepsie .. ☹ ..nam tiez nejde stiahnut ale mame zatial iba rok a pol ..doktor nam povedal ze od roka treba pomalicky pretahovat.. ale uz je to pol roka a my sme sa vobec nepohli ☹ ... muz mi vravi ze ho mam zobrat s tym k doktorke na druhej strane ja tam nechcem ist aby mu neurobila nieco zle ☹

sashabb
13. jan 2014

@minnie55 citujem: " je to take biele ako bryndza, uklada sa to muzom pod kozickou pri nedostatocnej hygiene" ... toto tiež nieje pravda 🤐

***SMEGMA***

Smegma je u ludi chapana ako nieco zle, neciste a spinave. To je chyba. Smegma je cista, nie spinava, je to substancia ktora je prospesna pre telo a potrebna pre zivot. Hydratuje glans (zalud), udrzuje ho hladkym, jemnym, makkym a vlacnym plni mazaciu funkciu, jej antibakterialne a antivirusove vlastnosti udrzuju penis cisty a zdravy. Bez jej pritomnosti je prostredie suche a pokozka sa narusa a praska.

sashabb
13. jan 2014

@maribell ja píšem aj z našej skúsenosti. Mám doma 7,5ročného chlapa. Počkali sme si do 4,5roka pokiaľ mu to išlo. U žiadnych doktorov sme neboli. Samozrejme v 3rokoch nás chceli poslať, ALE JA som jeho matka a JA rozhodujem o svojom dieťati. Načo ho mám stresovať a robiť mu zle? pretože nejaký doktor to povedal? Chcela by som vidieť tých doktorov, či by takto postupovali aj pri svojom tele 🙄

luba28
13. jan 2014

@sashabb no neviem,ale keby som toto videla na mojom muzovi tak sa povraciam,..zrejme si to este nevidela nazivo,....ale ja som v nemocnici videla takeho bezdaka a ked to lekar uvidel,tak sam musel z ordinacie a tyzden sa tam vetralo,....preco si to potom normalni muzi umyvaju a tiez pretahuju????lebo to smrdi a robi to zapaly,....

zrka
13. jan 2014

tiez som sa o tom bavila s manzelom. Je toho nazoru, ze predsa je to len koza...ze sa to casom musi poddat samo. Tiez sa mu nezda nejake rezanie alebo co. Kazdy chalan je iny. Jednemu synovi to lahunko slo hned od mala, druhému to neslo vôbec. A tak som sa rozhodla, ze pokial nema nejake problemy, skusim skor nejake tie bylinove kupele.

sashabb
13. jan 2014

@luba28 tak ono treba porovnávať bezďákov s malými deťmi 🤐

luba28
13. jan 2014

@sashabb tu ide o to ,ze tu smegmu ma kazdy chlap,ci dieta,alebo dospely ,ci????

ivet1371
13. jan 2014

ja mam dievčence aj chlapcov a to biele treba čistit aj u dievčat lebo sa može zlepit tam spolu.a chlapcom sa vytvara zapal ako piše
@minnie55 staršiemu to robili ked mal asi 2 roky a mladšiemu budem muset ist lebo ma zuženu tak asi mu to budu musiet obrezat