Predčasne narodené dieťatko a hrubá motorika

liliankaamirko
23. jan 2018

Dobrý deň,
môj už 7 mesačný chlapček (korigovany vek 6mesiaco
v) stále neudrží hlavičku vkuse zvpriamene. Trošku ju podrží, no potom mu padá do PREDU a občas aj do boku. Sám sa neprevalí na bruško no do boku ano. Boli sme u lekárky dala nám masáže chrbatika a hovorí že to chce iba čas ale keď ja sa tak bojím. Máte niektorá predcasniatko , ktore malo podobný problém? Naozaj to chce iba čas a masáže na spevnenie chrbatika alebo ?

jankaga
23. jan 2018

Neuroligicke chodite? Takych predcasniatok je. Cvicia vojtovku

ematko29
23. jan 2018

ano ja mám už teraz 3 ročnu dceru .narodila sa v 33tt.v 4 mesiacoch si stale nedržala hlavku a to som už utekala na rehabilitácie,lebo som vedela,že to je zlé.hned sme začali s vojtovkou.v pol roku sa už prevalila a pomaly napredovala.nechcem ťa strašiť,ale také cviky skor nepomožu,treba niečo učinnejšie ako vojtovku,alebo bobatha.držím palce my sme skončili s detskou mozgovou obrnou,ale je natom velmi dobre fizicky.naozaj snaž sa s nou čo najviac cvičiť.

liliankaamirko
autor
23. jan 2018

Ideme teraz 3krat ale neviem či to má význam. Boli sme u fyziatričky ta nám dala masáže chrbatika ale nemám pocit že to pomáha

liliankaamirko
autor
23. jan 2018

@ematko29 tvoje malinka neudržala hlavičku? Padla jej do predu aj do zadu ? Mala ešte nejaké ťažkosti?

pele
23. jan 2018

@liliankaamirko ja by som sla k inej neurologicke. Aby ste nestracali drahocenny cas. V 6 mesiacoch korigo sa deticky uz snazia davat na 4. podla mna by vas mal prezriet aj iny lekar, pre istotu.

iluviel
23. jan 2018

@liliankaamirko prosim ta chod k sukromnej fyzioterapeutke ktora ti ukaze cviky na vojtovu metodu, v pol roku aby dieta neudrzalo hlavku to uz nie je sranda. Zrejme ma hypotoniu a to cim skor zacnete cvicit, tym vacsia sanca, ze babo ostane bez nasledkov. Tiez mam predcasniatko narodene v 32tt a v pol roku uz mi stvornozkovala (cvicila vojtovku takmer od narodenia). Nic ucinnejsie ako vojtovka pre babatka neexistuje. Drzim palce, obrn sa psychickou odolnostou a silou a cvicte. Ak by si mala otazky, tak mi mozes napisat, cvicila som s dcerkou rok 🙂

liliankaamirko
autor
23. jan 2018

@iluviel
@iluviel vieš mi dať kontakt na niekoho takého?

janickacrazy
23. jan 2018

@liliankaamirko Určite treba cvičiť vojtovku, moja sestra má 2 predčasniatka a s oboma cvičila. Dobrá pediatrička by vás už dávno poslala na rehabilitácie, akože fakt nechápem. Masáže sú fajn, ale nepomožu veľmi. Nájdi si na internete nejakú fyzioterapeutku vo vašom okolí, čím skor, tým lepšie.

ematko29
23. jan 2018

@liliankaamirko ano a ručičky ju nepočuvali,nevedela chytit hračku.

ematko29
23. jan 2018

@liliankaamirko ked si predstavim,žeby sme necvičili vojtovku tak teraz by som mala ležiace dieťa

monikver
23. jan 2018

Ahoj. Moja dcérka sa narodila ako predčasniatko a v pôrodnici jej napísali do správy, že je mierne hypotonická. Hneď som s ňou začala chodiť k neurologičke. Cvičili sme a keď mala dcérka 10 mesiacov, tak nám neurologička oznámila, že už nemusíme chodiť, pretože malá má vyvinuté svalstvo ako ročné dieťa. Mala sme prísť, len keby mala problémy s chôdzou, čo našťastie nebolo potrebné. Odporúčam Ti, aby si naozaj navštivila čo najskôr neurologičku. Čím skôr začnete cvičiť, tým lepšie pre Tvoje dieťa. Držím palce. 🙂

liliankaamirko
autor
23. jan 2018

Moj drobcek je uplne uzasny. Sleduje ma. Chyti si hracku. Vsetko ochutna pusinkou. Starsiu 3rocnu sestru nespusti z oci a keď ju počuje ž diaľky už sa obzerá. Smeje sa ako slniečko. Papa všetko. Len sme stále niečo nachytali . Na nedonoseneckom MRSU a ešte ďalšie baktérie tak sme museli do nemocnice. Potom sme dostali zápal priedušiek takmer pľúc a opäť antibiotiká a nemocnica a aby to nebolo všetko tak nejakú hnusný baktériu dostal aj do močových ciest zase nemocnica a antibiotiká. Teraz sme už takmer štyri mesiace ok. Len nás trápi ta hlavička. Do zadu nepadá. Do predu po chvíľke.

liliankaamirko
autor
23. jan 2018

Všetko so všetkým suvisi. Ale zrejme nepomôže nič iné iba súkromný fyzio terapeut a cvičenie.
Z lekárkov som tiež sklamaná. Najprv naša pediatricka, potom primarka v nemocnici .

ematko29
23. jan 2018

@liliankaamirko ak sa hrá s ručkami nožkami nebude to až take strašné,ale vojtovku určite cvič a ak nie tak bobatha.my sme vojtu cvičili 2roky apomohla nam velmi aj ked ma diagnozu tak to nanej velmi nevidno a bobath nám pomohol pouvolnovať svaly.

monikver
23. jan 2018

Ja byť na Tvojom mieste, tak idem zajtra lekárke, nech Ti dá odporučenie k neurologičke. Tá Ti ukáže cviky, ktoré treba cvičiť a ktoré pomôžu Tvojmu dieťatku.

tinaa64
23. jan 2018

Ja nemam predcasniatko..ale ak by som mohla poradit tak by som k tomu vsetkemu este natierala a masirovala cele telo s lubovnikovym olejom...je dobry na spevnenie svalstva....

katrin21
23. jan 2018

@liliankaamirko o mesiac skor sice nie je az take predcasniatko , ale aj normalne donosene deti mozu mat taketo problemy.. S najviacsou pravdepodobnostou ide o hypotoniu a nie je na mieste viac cakat.... pytaj sa cim skor k neurologovi a na rehabky.... Vojtovku cvicit....
7 ( aj keby 6) mesacne dieta uz ma mat zvladnute druhe vzpriamovanie, otacanie z chrbatika na brusko a kazdopadne hlavicku su drzať musi uz s prehladom. Ak mu pada po chvilke, tak je to znak oslabeneho svalovstva, krk, trup ( chrbatik , brusko).
Moja je predcasne 34tt ale veru hlavicku si drzala s prehladom uz ako dvojmesacna dlho. ako 6mes uz ani nevravim, to uz sa zacinala plazit a zdvihat pomaly ritku na 4 ....
CIm skor sa to riesi, tym lepsie , necakaj..

katrin21
23. jan 2018

a cviky na fitlopte s nim rob, najdes aj na youtube ako a co cvicit,ale rozhodne potrebuje aj vojtovku. nemoze mu dopredu padat hlavicka...