Predčasne narodené dieťa a alergia na bielkovinu kravského mlieka

phiebie235
6. feb 2015

Ahoj maminy, ak mate niektora predcasne narodene dietatko, a hlavne vase dietatko ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a zarovne intoleranciu na latkozu... prosim dajte mi vase radi a skusenosti, ako ste to prezivali ake to bolo to zitie s takymto chrobacikom... dakujem za kazdu radu 🙂

7macka7
6. feb 2015

@phiebie235 Ahoj mi sme sa narodili nie pod predcasne v 37 skoro 38 tt ... A mame aj intoleranciu na laktozu aj alergiu na bkm. No caka ta tazky boj....bolesti bruska caste a tak....ale da sa to....postupne sa do toho dostanes....drzte sa...

monamano
6. feb 2015

Ahoj, my sme sa narodili v 33. týždni,ale nemáme alergiu na BKM.

phiebie235
autor
7. feb 2015

aha, no a preco bolesti bruska??? ked jej respektive nic mliecne davat nebudem... hm? citam na nete ze to u 90 percent deti mizne do 3 rokov a do 6 mizne uplne... tak neviem... ja som sa narodila v 7 mesiaci a som bola vraj alergicka na cokoladu :D a tu som a cokoladu papam a nic mi nie je :D

mikys1
7. feb 2015

Ahoj mám už 11r. kočku ktorá sa narodila v 31tt a má alergiu na BKM a tá trvá dodnes ešte má aj iné alergie, teraz pomaly zavádzame mlieko lebo z krvi jej už nevychádza, ale akonáhle jej dám mlieko alebo niečo mliečne tak ju bolí brucho a preženie ju. Takže používame sójové mlieko a syry papáme kozie a ovčie , ale tie chce len niekedy tak isto jogurty ovčie tie znesie, ale moc ich nechce

mikys1
7. feb 2015

aha a treba dávať pozor na chlieb , múčne výrobky, keksy, tyčinky , lízatky proste všetko čítať , lebo vo veľa výrobkoch je mlieko

ba_xyz
7. feb 2015

@phiebie235 daju sa aj v normalnych potravinach kupit mliecne vyrobky, ktore nemaju laktozu, su v inych regaloch, ale su skoro vo vsetkych predajniach. Super vyber je v Bille, ale aj Jednota ma celkom dobry vyber. a este lepsie ceny su v Rakusku.

domca3333
28. apr 2015
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

Ahoj no my sme pred casom riesili tiez intoleranciu na laktozu. Odporucili nam kvapky coliprev na koliku. Tie sa beru kym je babo uplne malicke. Dost nam pomohli. Sestra ma dieta 8. ročné s intoleranciou laktozy a viem, ze do varenia pouziva bezlaktorozove mlieko. Je to najma o sile zvyku. Ked sa na to nastavits ty aj dietatko... a prisposobite sa tomu budete to zvladat neboj.

julia283
11. máj 2015
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

Intolerancia laktozy je dnes uz bohuzial viac ako bezna :/ je preto dostat dostatok nahrad bezlaktozoveho mlieka aj inych potravin. Treba si vsak vzdy davat pozor na to co bude papat. Kym je takyto malicky pomozu mu kvapky coliprev do mlieka. Ked bude starsi budes mu musiet "striehnut" co je ale potom uz aj on bude istotne vediet. Poznam aj deti zo skolky od nas co maju intoleranciu laktozy a uz aj sami povedia ze toto a hento oni nemozu.

simca663
22. jún 2015
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

V obchodoch je dnes už dostatok produktov na intoleranciu laktozy aj alergiu na mlieko. Su samozrejme drahsie ako tie klasicke :( tak ako pisala aj julia283 - coliprev kvapky su na intoleranciu laktozy do cca 6 mesiaca. Potom môzeš začať postupne prikrmovať - len si musiš dávať pozor na to čím. Keď budete odmalička viesť a učiť tak si na to aj samo zvykne a dostane sa mu "pod kozu" ze on nemozes jogurty, termix,... ale ine. Naucite sa s tym fungovat a potom to uz pojde aj samo.