Predávkovanie Nurofenom

maxinela
25. aug 2024

Dobry vecer, neuvedomila som si to, ale dala som malemu za 24 hod podstatne viac Nurofenu,
Prekrocila som dennu davku. Mal mat 22.5 a dostal 38 za 24 hodin. Teraz spi, mam ho nechat tak?

andreakukelova
25. aug 2024

dobrý večer, koľko má rokov a koľko kg?

maxinela
autor
25. aug 2024

@andreakukelova ma 6 rokov a 35 kg

andreakukelova
25. aug 2024

a ktorý Nurofen máte? oranžový od 3 mesiacov, alebo červený od 6rokov?

anavixy
25. aug 2024

Podla coho si ratala davku (ma byt 10mg/kg vahy, celkova davka 30mg/kg vahy za 24h)? 22,5 a 38 su ml? Ktory sirup davas? Nejak mi tie cisla nevychadzaju ani na jeden, mozno zle ratam.
Kazdopadne k pripadnemu predavkovaniu: Pozri si PL alebo SPC lieku, cast Predavkovanie. Mas tam konkretne priznaky. Na predavkovanie Nurofenom neexistuje antidotum, lieci sa symptomaticky. Kedze si dieta nepredavkovala naraz, ale asi si stale davala viac nez si mala, myslim si, ze to nebude nic strasne… kazdopadne pri takychto problemoch je najlepsie poradit sa bud na detskej pohotovosti/oddeleni alebo NTIC.

andreakukelova
25. aug 2024

@maxinela ak má 35 kg a dala si mu 38ml aj toho silnejšieho(červený od 6rokov), je to ešte v norme...ale už mu v prípade teploty podaj paracetamol=Paralen alebo Panadol

nikaeli
25. aug 2024

https://www.nurofen.sk/ako-na-bolest-a-horucku/...
sleduj ho, pozoruj, ráno sa spoj s pediatričkou.. alebo skús teraz prezvoniť NTIC - číslo je v tom článku.

andreakukelova
25. aug 2024

@maxinela a hlavne mu dávaj veľa piť!!! pri podávaní Nurofenu, musí byť dieťa dostatočne zavodnené!!!

maxinela
autor
26. aug 2024

Dakujem vam velmi pekne za rady, nastastie mu z toho nic nebolo a uz budem na toto davat velky pozor

maxinela
autor
26. aug 2024

@andreakukelova praveze na paralen / paracetamol ma alergiu 😵‍💫

andreakukelova
26. aug 2024

@maxinela joj, to je nepríjemné...daj mu predpísať Metamizol kvapky, to je ako Novalgin, aby si v prípade horúčky mala s čím striedať Nurofen

maxinela
autor
31. aug 2024

@andreakukelova dakujem ti za radu, to som ani nevedela ze je takato alternativa