Prečo synovi schádza koža z prstov?

csillagvirag
2. jan 2023

Dobry večer.takto vyzeraju synovi ruky,ide dole koža ale neviem od čoho.mal niekto take problemy?dakujem

bajka16
2. jan 2023

Toto mal môj kamarát keď sme bolí malí. Netuším doteraz čo to bolo ale mal nato nejakú mastičku normálne od kožnej.

lemra
2. jan 2023

@csillagvirag ahoj nie je to pleseň? Treba ísť na kožné

luccija
2. jan 2023

@csillagvirag nemal teraz niekedy Covid?

viestta
2. jan 2023

Nemal teraz niekedy angínu? Možno to bol sarlach

gertrudaosem
2. jan 2023

@csillagvirag treba s tým ísť k lekárovi

csillagvirag
autor
2. jan 2023

@viestta mal anginu

csillagvirag
autor
2. jan 2023

@csillagvirag predtym na celom tele mal cervene bodky,flaky

csillagvirag
autor
2. jan 2023

@luccija nemali sme

viestta
2. jan 2023

@csillagvirag nás mal tiež angínu, keď sa mu začali ruky lupat tak pediatrická povedala, že s najväčšou pravdepodobnosťou to bol sarlach

jaruska_12
2. jan 2023

Moja dcéra to mala po šarlachu

maris5
2. jan 2023

@csillagvirag prekonal chorobu, po ktorej sa lupe koza na rukach. Pediatricke by aom len zavolala alebo poslala mailom fotku, nech to zapise do karty.

kp7333
2. jan 2023

@csillagvirag pravdepodobne prekonal sarlachovu anginu. pre nu su typicke drobne vyrazky (bodky), olupovanie koze, ako aj malinovocerveny jazyk posiaty bodkami.

nika23t
2. jan 2023

@csillagvirag dcéra takto mala, používali sme Canesten, po troch dňoch sa jej krásne upravilo.

nikpa
2. jan 2023

@csillagvirag podľa toho čo píšeš, prekonal chorobu nohy, ruky, ústa a po nej je bežné, že sa presne takto šúpe koža na rukách aj na nohach. Môžu mu dokonca po pár týždňoch začať zliezat aj nechty. Nezlakni sa, občas sa to stáva po prekonaní tej choroby.

misiaknunu
2. jan 2023

Ahoj. Syn mal sarlachovu angínu a prejavovala sa tak, že malinový jazyk, vyrážky a potom sa mu takto olupovali prsty.
https://mamaaja.sk/mamapedia/zdravie-deti/sarla...

csillagvirag
autor
2. jan 2023

Dakujem za odpovede🙂

danielahamar
2. jan 2023

Tiež ma napadlo, že mal ruky nohy usta

matullienka
2. jan 2023

Nemal 7 chorobu? Našej po nej zišli aj nechty na rukách a nohách a tiež sa jej takto lupala koža

haanovajana
3. jan 2023

@csillagvirag Šarlach

kolarovska
14. máj 2023

@csillagvirag ahoj, zistila si z coho sa supali prsty syncekovi? Moj ma tiez toto, zatial iba na ukazovaku, ale cakam, ze sa budu aj ostatne prsty supat, ma taku stvrdnutu kozu na bruskach. Tiez mal anginu. Mal ATB na 5 dni. Vcera ich len dobral. Inak je v uplnom poriadku.

bona
14. máj 2023

@kolarovska vo februári mali všetky 3 moje deti a ja tiez zrejme angínu, nejaký druh streptokoka,všetci sme mali nasadené antibiotiká. Po chorobe sa začala takto supat koža na rukách,aj nohach u najmladšej a docitala som sa (a potom aj naša Dr mi to vravela),že nielen pri šarlachu,ale aj pri niektorých streptokokovych infekciách sa to môže objaviť. Nedávali sme na to nič,same sa to potom upravilo.

danielahamar
2. mar 2024

Ahojte, môžem sa spýtať aké masticky nato zabrali? Môjmu sa šúpu ruky už asi tyzden, teda odkedy je chorý hlavne, čo je už týždeň. Sarlach nemal, boli sme už 2x na kontrole, ale mal brutal kašeľ a veruže mi nenapadlo spraviť covid test, keďže doma nikto iný nemáme nič. Bol aj na snímku a ten bol taky cudesny, nakoniec, že nič vážne a dýchanie ma čisté stále, hoc tomu nič nenasvedčuje, keďže píska a chrchle na prieduskach, ale zevraj to ma z toho, že si zle odklaskal.

jana005
2. mar 2024

@csillagvirag môj syn mal presne také isté ruky po šarlachovej angíne