Prečo sú niektoré deti tučné?

26. mar 2021

Deti su rozkosne ale preco su niektore nie ze tucnucke ale obezne napr aj tu na MK niektore male babatka su tucne ako michellin a este sa kazdy rozplyva nad tym.

anjelicek26
26. mar 2021

A hlavne anonymne taketo otazky, ze 🙄

ella_price
26. mar 2021

A prečo sú tu na modrom koňovi takto stupídne otázky?

autor
26. mar 2021

@anjelicek26 nechxe sa mi verit ze kazdy híka keď vidi male dieta kt je ako michelin pneumatika tucne

sisa_s
26. mar 2021

A co teba trapi, kto nad cim hika 😀 a este som tu na konovi nevidela obezne dieta...to, ze niektore su baculatejsie neznamena, ze je obezne...

diana999
26. mar 2021

Lebo ich rodicia vyzieraju, nehovorim o bábätka ch., ale o deťoch ktoré samé jedia, chodia... Je to hnus..

maximilie
26. mar 2021

U bábätiek je to ešte v poriadku. Oveľa horšie je, ak ide o väčšie deti, napr 6r, 10r...
Moja dcéra je taky priemer. Ma 14m a 10kg. Ale mam kopu kamaratiek v okolí, ktorých deti mali uz v 7-8m 10kg....
Oni si myslia, ze zaklad starostlivosti o dieťa je to aby jedli, jedli, jedli..... stále im niečo davaju jest, vzdy majú ruke chrumky, piškóty, kapsicky,.... Len dojedia obed a vyťahujú chrumky. Bezne vidim babatka v kociku s niecim v ruke. Mne toto ani nenapadne. Ja som kúpila balík chrumiek ked mala dcera pol roka a mame ho dodnes. Dostane 1-2 chrumky za dva týždne . Mne ani nenapadne nieco vziať so sebou von, ked zjedla obed.... takže urcite je to tým, ze jedia viac, ako potrebujú.
Ale je to ich vec a zaklad je, ze su zdrave a spokojne 🥰

1aduliatko1
26. mar 2021

a dokážeš vysvetliť bábätku, že mu nedáš mliečko lebo je tučné? veď takéto detičky to neskôr vybehajú...neskôr to je o pohybe, lenivosti, prejedaní, sladkosti...atď

katkami123
26. mar 2021

Autorka , očividne nemáš deti inak by si sa takú primitívnu otázku nepýtala. Dieťa ma priberať hlavne do určitých mesiacov, lebo keď sa začne hýbať a behať, tak už toho veľa nepriberie, skôr nič a vtedy sú zase chudé ako patiky. Ale toto vie každá matka, ktorá ma dieťa.

klip0
26. mar 2021

Babatka by som nesudila takto, ak je nejakevyslovene vysoko nad mierku tak by som to korigovala na prijme mliecka trosku, akoze tiez sa mi nepaci ak ma niekto dietatko s pomaly raz takou vahou ako by malo mat a este sa tesi ze pekne pribera, ale tak vacsina z toho do nejakych 2 rokov vyrastie. A ked nie vtedy sa uz naozaj lahko da korigovat energeticky prijem. Ale ja mam na mysli len zdravotnu stranku vobec nie ze ako to dieta vyzera, ved ide o babatka

pribinak
26. mar 2021

@diana999 hnus je vyjadrovať sa o ľuďoch že hnus, jedno či dospelý či dieťa.

simsalabim
26. mar 2021

A naco toto niekto riesi u babatiek? Inak, davno, ked bola starsia dcera malicka, sme mali kamaratku v rovnakom veku - ta bola naozaj ako reklama na na Michelin. Tolko zahybov na ruke babatka som v zivote nevidela, bola ako Sumo zapasnik, Snad aj 4x vacsia ako moja dcera. Ked zacala v roku chodit, VSETKO vybehala, ostala tenucka ako prutik.

stanulienkat
26. mar 2021

U babatiek ok,ale u 5 a viac rocnych je to zle. A horsie,ked to mamicky nechcu vidiet a vyrabaju dietatu problemy do buducna. Zdravotne,socialne aj psychicke.

maximilie
26. mar 2021

@katkami123 autorka podla mna myslela uz ten extrém.
A možno chcela rozprúdit krv mamičke, ktoré takéto deti majú 😆
Podla mna to tiez nie je dobre. Take deti majú potom obrovsky problem s pohybom, neskôr začínajú stvornozkovat- alebo vôbec... vseobecne vsetko začínajú neskor kvoli vyššej váhe. Ved aj lekárky povedia, ked je to uz moc, aby mamičky neprekrmovali.

leuchtturm
26. mar 2021

pritom podla mojho pozorovania z tych najtucnejsich babatiek vyrastu chudi ludia...Ine je to u vacsich deti.

ayanamirei
26. mar 2021

@maximilie zas niekto, kto povie A , ale nepovie B. Nie je OK prekrmovat s UM, je OK krmit akokolvek casto s MM. Su to dve diametralne odlisne veci. A takisto nemas pravdu s tym, ze by tucnucke babatka nieco zacinali neskor 😉

maximilie
26. mar 2021

@leuchtturm súhlasím. A naopak to tiez zvykne platiť 😀

sense
26. mar 2021

@maximilie tak neviem ci začínajú neskôr s pohybom moja ma v roku 12kg a už chodila sama bez držania.... A váhu mala adekvátnu k výške a teda tučná rozhodne nebola... Ono riadiť sa vyslovene len váhou je dobrá hovadina...

vafinka
26. mar 2021

Ako u malyvh deti do roka dvoch sa to prezit da ale u vacdich deti je to strasne a je to chybs rodicov ze sa deti prejedaju a su obezne.

solange7
26. mar 2021

Ja nehíkam nad žiadnym dieťaťom. Niesom ten typ ženy.

maximilie
26. mar 2021

@ayanamirei ja len co vidím u kamaratiek, ktoré majú tucnucke deti, ze su lenivsie a ťažšie sa im hybe. So všetkým začali oveľa neskôr. No ja moju krmim s MM naozaj veľmi často a veľa a nie je tučná.

maximilie
26. mar 2021

@sense mozno mas pravdu, ze to nie je spôsobené váhou.

gazpalm
26. mar 2021

Vies co aj moj prvy bol ako mechelin,tiez som sa bala ,ze taky ostane ale normalne vybehal..ale teraz ,kedze je skoro rok doma,bez treningov hokeja,ktore mal 5-6 krat tyzdenne ,vyzera obdobne🙄tiez mam z toho hlavu v smutku,obmedzujem hlavne sladke a vecerne jedenie tak dufam ,ze sa coskoro vrati k pohybu a skole a normalnemu rezimu dna

anjelicek26
26. mar 2021

@maximilie moji boli cisto dojceny a starsi syn vyzeral ako cisty michelin... len spal a jedol. Dnes je najstihlejsi a najmensi s celej triedy, genetika nepusti a strava v rodine tiez nie...

sense
26. mar 2021

@maximilie a poznam aj chudé deti a začínali chodiť omnoho neskôr, nejde len o váhu ale celkový vývin a sú deti kt sú aktívnejšie a majú pevnejšie svalstvo a sú deti kt ho majú menej alebo sú pohodlnejšie... A to isté aj vo vyššom veku ci už deti al aj dospelý....

jenny257
26. mar 2021

Pretože lebo, to je jedine čo k tomu potrebuješ vediet .

dollyzv
26. mar 2021

@maximilie môj má v 4och mesiacoch 8kil a vôbec nieje tučný ;) a teda dopriala by som ti počuť ho,keď si pýta mlieko ako srdcervúce plače,a vysvetlí mu že na svoj vek má vysokú váhu 🙈😂😂😂

jenny257
26. mar 2021

@maximilie moj mladsi bol Michelin a prvykrat sa na nohy postavil v 5 mesiacoch , starsi v pol roku a to ani michelin nebol, takze nemusia byt vsetky deti lenivsie

simca06022011
26. mar 2021

nie su tucne, ani obezne, su to proste buclate babatka. A su v poriadku, vzdy je lepsie maly buclos, zdravy ako vychudnute chorlave babatko. Male dojča a ani potom hadam do roka dieta, nesportuje, papa zdravo,... fakt uz niektorym ludom z tych diet a hodnotenia postavy inych ludi preskakuje, hlavne ked je problem uz aj buclate babatko. AKE SVALY? Ved to dieta nechodi, nebeha.. akurat tak dvihanim sa na ruky, postupne, otacanim sa ... AKO MATKA dojcata ovplyvni, ci to jej dieta ma zahyby, alebo nema? proste nijak... ak si taka frajerka, tak to skus na svojom dietati, nedaj mu jest, iba 3x denen,a by malo podla teba ukazkovu hmotnost 🙂))

maximilie
26. mar 2021

@jenny257 tak mna by toto netesilo

moniika268
Autor odpoveď zmazal
Zobraz