Prečo sa po operácii znova objavila hrčka na hlave?

janka2345
18. jan 2010

Ahojte,napisEm Vam v skratke aky je nas problem.Maly sa narodil na termin zdravy vsetko v poriadku,pekne priberal spinkal.Ked mal tri mesiace objavila sa mu hrcka na hlave vo velkosti 1,3 cm krat 1,5cm,hrcka bola makka pri placi sa zvacsovala,najprv som bola u pediatricky ,potom na cievnom v ziline kde nam potom robili aj ct vysetrnie a s tym vysledkom nam poslali do martina na detsku chirurgiu,dalej na neurochirurgiu.Z ct vysetenia sa zistilo ze to nie je zhubne,a ze je to na povrchu kosti nezasahovalo to do mozgu chvalabohu.Z rozhodnutia lekarov zisla operacia,hrcku vybrali zasili a vsetko bolo v poriadku.Diagnoza histologicky sa jedna o kapilarny hemangiom,zhluk cievok proste sa mu zapchala cievka-y.Maleho operovali ked mal 6 a pol mesiaca.Teraz ma 19 mesiacov a pred dvoma mesiacmi sa mu hrcka objavila znova z nicoho nic presne na tom mieste kde bol operovany a do rana zmizla,a este raz sa mu objavila pred troma tyzdnami a zase do rana zmizla ale bola malinka.Pre mna je nepochopitlne ze preco sa mu hrcka objavila znova ked bol na operacii a vsetko mu odtial vybrali.Teraz v piatok 22.ideme na nurochirurgiu do martina sme tam objednany.Ma niektora mamicka podobny pripad ako ja????Velmi sa bojim co to vlastne je a preco sa to znovu objavilo.Maly je sikovny,pekne papa,rozprava,zive dieta.Podotykam teraz hrcku nema tak neviem co tam bude doktor pozerat ked na hlavicke hrcka nie je.Dakujem za precitanie a za Vase prispevky,dufam ze nejake budu.Jana a Patrik

doviva
26. jan 2010

Ahoj,moj malý ma teraz 2roky aj 3mesiace,ked sa narodil tiež nič nemal no o týžden,sa mu na hlavke priamo na fontanele začal objavovat fialovomodrý fliačik,ktorý behom 2mesiacov narástol na 2krát2cm,pediatrička nas poslala na kožné a tá stanovila diagnozu nezhubný hemangiom,vraj sa s tým do dvoch rokov nema vobec nič robit, len to pozorovat a chodit na pravidelné kontroly a do piatich rokov by sa to malo vstrebat,vraj nech idem kam budem chciet, všetci ma vratia spät že,je ešte malý a že sa to len sleduje.Písala som aj z nejakm lekarom z Prahy,ktorý sa zaoberá práve týmto a ten mi dal takú istu dpoved.Tak me len čakali a báli sa petože ta hrčka sa zo dna na den zvätšovala ale chvalabohu len do výšky,trvalo to asi do roka a potom sa to zastavilo,teraz malému narastli vlásky a ani to nevidiet a hrčka sa zo dna na den vstrebáva a bledne čiže tie cievky sa prestávajú prekrvovat,tak pajem všetko dobré,nech to dobre dopadne.Iva

zuza.m
26. jan 2010

hemangiom sme mali aj my pod uškom ale uplne maly,do polroka rastol potom začal blednut a vstrebavat sa,teras už skoro ani neni vidiet.držime palčeky

evita123
26. jan 2010

ahoj jani.. riadne zahady sa to deju na hlavke ... tie dievky robia riadnu sarapatu.. co vlastne hovoria lekari na to, ze sa to zjavia zmizne? velmi vam drzim palce aby to dobre dopadlo.. a tebe pevne nervy, vela trpezlivosti..a malinkemu vela stastia.. tfuj tfuj pre stastie.. nechje zdravy.... aj moj maly ma hrcku na hlavke poviem pravdu, ze uz neviem ci od narodenia, alebo az nejako tesne po nom.. ale doktorka nam to najkor kazala len sledovat, ze ono sa to z vykne vstrebat, lebo sa to javi ako tuk.. na dotyk je to makke apohyblive a len pod kozou.... ked mal pol roka spadol mi z postele, tak sme behali po neurologii a robili mu rengen hlavky a boli sme na chirurgii,ze kef uz mame snimok, nech si pozru tu hrcku... lebo sa mu to zacalo zvacsovat a lekar povedal, ze to je len tuk,ze nemam robit paniku, ze ak to este narastie, tak to proste vyberieme... tak sme to zase sledovali, ci rastie, alebo nie.. mam pocit, ze je to mensie... teraz by sme mali ist na kontrolu.. lenze mam hrozny strach oni vsetci, ez nemam robit paniku, ze to je len tuk. ale kde beru tu istotu, ze jet o len tuk... ? teraz sa odtial nepohnem kym ho neobjednajuna ct,a lebo proste nech ho riadne vysetria.. a ak sa potvrdi, ze je to tuk, asi by bolo lepsie to dat vybrat, nie nechat tak, ze? aby mu to niekde nezacalo tlacit.. neviem. bojimsa zeto nie je tuk.. ale dufam, ze sa nemylia.. bodaj by to bol len tuk..ale predstava,ze mu budu rezat hlavku, aj ked len kozu je strasidelna.. obdivujem maminky co sa neuplakali od strachu...

zuza.m
26. jan 2010

evita ak tvrdia že je to len tuk tak tomu ver.nemyslim si že by si dovolili sa mylit.nie v dnešnej dobe ako že zanedbat starostlivost sa da ale asi nie v takom to pripade.ale je to strašne anehovorim o tom strachu človek prežije pre svoje dieta.držte sa baby.

dusanab
27. jan 2010

Ahojte maminky, aj nas drobec ma hrcku za uskom, na ultrazvuku sa zistilo ze je to len zhluk uzliniek, nastastie. Ale tiez to nema od narodenia....Ale to ze sa hrcka objavi, vyoperuju ju, objavi sa, zmizne, objavi....to je pre mna teda zahada....drzim palceky aby vam to dopadlo co najlepsie.

janka2345
autor
3. feb 2010

Ahojte,dakujem za vsetky prispevky.Tak ako sme dopadli no neurochirurg povedal,ze keby sa ta hrcka nahodou
objavila,a bola tam dlhsie tak by maleho objednal na magneticku rezonanciu a dodal,ze to mu moze viac ublizit
ako pomoct ,a este EVITA ked ste boli na rengene hlavicky a doktor ti povedal ze to je tuk tak je to na 100% tuk
pretoze aj ja som si myslela,ze by to maly mohol mat tuk,ale maly to tuk nemal,ak mas ist na kontrolu tak aby si
bola kludna nedaj sa odbyt a ziadaj o ct vysetrenie.Ani ja som sa nechcela dat odbyt,ale ked mi doktor povedal,ze
magneticka rezonancia by mu mohla viac ublizit ako pomoct tak som sklonila hlavu a bolo.Ale ak by sa mu ta hracka
objavila okamzite by som sla na neurochirurgiu a nech ho objednaju na mag.rez.,ale silno dufam,ze to nikdy nebude.Evita daj vdiet ako ste dopadli.Drzim palce

itsik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weblucy
5. feb 2010

Janka2345, mrzi ma, ze mate s dietatkom take problemy. Zaskocilo ma, ze ti dr. povedal o magn. rezonancii, zeby mohla viac ublizit ako pomoct. Ct neukaze to, co by mohla magneticka. Moja neterka bola na ct a magnetickej celeho tela uz X-krat od siestich mesiacov a aj na daleko zlozitejsom vysetreni. To podla neho mas cakat, kym sa ta hrcka objavi 3.-krat a to je dovod na to vysetrenie, co moze ublizit? Drzim palce, aby sa vam to uz neobjavilo.

janka2345
autor
7. feb 2010

No ja neviem co tym myslel neurochirurg,ked povedal ze magn.rezonancia mu moze viac ublizit ako pomoct:(
Nabuduci tyzden sa stahujeme,budu tam iny doktrori mozno budu mat na vsetko iny nazor,a urobia mu nejake vysetrnie,ked bude nieco nove isto sem napisem.Dakujem Vam za vsetky prispevky

hurtukovci
5. sep 2010

ahojky kočky,

dnes sme so so synčekom oslavovali 4 narodeniny a keď ho manžel kúpal a umýval vlasy tak vzadu na hlave vo výške uší na ľavej strane sa mu objavila hrča cca 2x2cm, hovorí že sa nikde neudrel a ani ho tá hrčka nebolí, no nikdy som nič podobné nikdy nevidela, hoci mal malé guličky vzadu na krku, no to nam pani doktorka hovorila že sú to uzlinky ale neviem si vysvetliť že by tak putovali alebo čo mám robiť. ďakujem jana

andrema
22. júl 2011

ahojte vsetky mamicky,
uz dlho tu nikto neprispieval, tak sa chcem spytat ako ste na tom teraz.
Moja mala ma 16 mesiacov a nahmatala som jej za uskami na oboch stranach hrcky, tiez to vyzera ako tuk, len pod kozou, na jednej strane to ma vacsie a na druhej mensie. Mam obavy co to bude, hned ako nebude mat doktorka dovolenku,tak tam nabehnem.
Vstrebalo sa to vasim detom? Alebo ako ste dopadli, kedze uz je aj rok,co sem nikto nepisal

berus222
24. júl 2011

@andrema ahoj. ako ste dopadli? nasmu malemu sa to urobilo asi pred 4 dnami. dostal ovcie kiahne, teploty,.... a za jednym uskom sa mu urobila taka hrcka. ked nebude infekcny, nabehnem hned doktorke.

andrema
24. júl 2011

@berus222 ahoj, este sme neboli u lekarky, ale pisala som jej mail...zevraj to mozu byt uzliny, ked sa nieco u nej deje...bola par dni prechladnuta a asi jej aj idu posledne stolicky, ale teraz je par dni ok a mam pocit, ze sa jej to zvacsilo... mame sa pre istotu prist ukazat... ale myslim,ze uzliny su hned za uskami a nie az skoro na zatylku v urovni usi..tak neviem...

berus222
24. júl 2011

@andrema nas to ma v urovni ucha. pekne v strede za usnicou. aj nasmu to pomaly rastie. pojdem sa na to opytat, lebo uz stresujem.

andrema
24. júl 2011

@berus222 no ja sa tiez chystam,ale lekarka ma dovolenku

andrema
26. júl 2011

tak sme boli u lekarky

andrema
26. júl 2011

@berus222 no tak sme boli, ze su len uzliny, ze ani nie su zvacsene,len ze oni maju len tenku kozu,tak to tam proste tam vytrca...ako mi odlahlo

berus222
26. júl 2011

@andrema ako dobre. aj mne vcera vecer povedala kamaratka sestricka, ze za uchom su vsade uzliny. ze teraz ked je chory, tak to ma z toho.

andrema
26. júl 2011

@berus222 no je dobre vediet, zo to nic nie je...hura

tominko666
2. júl 2014

Ahoj. Nas maly ma taku hrcku vzadu hore na hlavicke. Ma to ad narodenie, myslite ze to je v poriadku? Teraz ma dva tyzdne, v nemocnici nam povedali ze to je normalne a ze sa to do 3mesiacov zahoji...