Prečo sa môj 6 - mesačný synček škrabká za ušká?

kaytinka
23. nov 2010

neviete prečo sa mi moj 6.mesačný synček škrabka za ušká?Citlivé na pohmat ich nemá.

natashkaa
23. nov 2010

casto krat to robia babatka aj ked su velmi unavene

nika251
23. nov 2010

Ahoj. U nas je to jednoznacne znak ze su unaveny. Plus obcas si tru aj ocka. A ak su uz moc unaveny, tak si doslova tie uska skrucaju - sa smejeme ze šteluju novu frekvenciu 😀

lenkaks
23. nov 2010

moj syn,ked bol v tomto veku a bol unaveny a nervozny,skrabal sa vzadu za hlavickou.... Robi to aj Tvoj,ked je nervozny,unaveny??

nikolka2
23. nov 2010

aj moj syn to robí ked je unaveny 😉

amunet
23. nov 2010

ja som citala, ze deti sa chytaju za uska ked im idu zubky, robila to aj moja mala, myslela som ze ju bolia uska ale neboleli 🙂

benne
23. nov 2010

môj to robil istý čas, bála som sa, že ho bolia, no neboleli, ja som presvedčená, že to robil, lebo ich "našiel" 😉

qwerty01
23. nov 2010

moj to tiez robi, az ich trha niekedy, ked je nervozny alebo unaveny, si to vybija na uskach🙂

didiana333
23. nov 2010

Aj moj to robil,ked bol unavený,ale aj vtedy,ked mu išli zubky...nemá opuchnuté dasienka?

janzurka
23. nov 2010

Videla som jedno CD ohladom neverbalnej komunikacie deti a tam popisovali tento znak za prejav nesuhlasu alebo nespokojnosti 😒

zuziq
23. nov 2010

aj nas to robi, ked je unaveny a este si taha vlasky za uskami vtedy 😉

niki11
23. nov 2010

Ja som citala, ze sa tak ukludnuju. Ze treba sledovat, v akej situacii to robia. Ak je to napr. vecer, ze su unaveni a nervozni, je to v poriadku, je to kvoli unave. Ak by to bolo ale napriklad pri hre a nie su unaveni, treba za tym hladat nejaku nenaplnenu psychicku potrebu.

oacka
23. nov 2010

moja sa veľmi často škrabe na uškách,dokonca mala na oboch aj chrastičky, a robí to,keď je unavená a nevie zaspať. aj oči si vtedy pretiera úplne brutálne, a trhá vlasy vzadu na hlave.