Prečo môj 4 mesačný drobček hnačkuje?

lenitta
28. okt 2012

Môj takmer 4- mesačný synček bol od pôrodu krmený UM, nakoľko ja som mliečko nemala, od šiesteho týždňa sa mi však mliečko postupne začalo rozbiehať, no prsník mi odmieta, zvykol si na fľašku a tak odsávam a dnes sme na tom tak, že pije už iba moje mliečko. Pred dvoma mesiacmi sme boli hospitalizovaní v nemocnici kvôli zvýšenej teplote a tam sa nakazil klebsiellou :( Odvtedy mi hnačkoval. Klebsielly sme sa zbavili, začal kakať pekné husté žlté, no od utorka mi opäť hnačkuje. Bojím sa, že je to z mojej stravy. Doteraz sme ho nemohli ani zaočkovať, kým nebude 100% v poriadku. Nejem nič, z čoho by ho nadúvalo, nič vyprážané. Prosím poraďte mi, som už zúfalá ☹ ☹ ☹

sachmetttt
28. okt 2012

Ahoj našla som toto 🙂 neviem či to pomože 🙂)
Průjem u kojeného dítěte

Zdravý kojený kojenec může mít velmi různý počet stolic, proto je průjem u takového dítěte charakterizován spíše změnou jejich hustoty a barvy. Průjmové stolice plně kojených jsou obvykle zelenohnědé a zapáchají. Velmi často mají příměs hlenu.
Kojení je nejpřirozenější způsob výživy malého dítěte. Kromě výživných látek v optimálním složení jsou v mateřském mléce obsažené i protilátky (imunoglobuliny) a buňky imunitního systému, které jsou schopné pomoci dítěti zvládnout akutní infekční onemocnění. Imunoglobuliny a některé buňky v mateřském mléce jsou schopny reagovat a ničit cizorodé mikroorganismy, se kterými se maminka dítěte setkala. Vzhledem k tomu, že kojenec a jeho maminka jsou v těsném kontaktu, je pravděpodobné, že se maminka dítěte setkala s mikroby způsobujícími střevní onemocnění miminka. Proto dítě v mateřském mléce dostává faktory napomáhající zvládat specificky právě probíhající infekci. Je tedy vhodné, aby dítě bylo dále plně kojené. Vzhledem ke ztrátám tekutin ve stolici je třeba adekvátně zvýšit denní množství mléka, které dítě vypije. Toho lze docílit nejlépe zkrácením intervalů mezi jednotlivými krmeními. Vyjímečně je možné, jsou-li stolice velmi řídké a jejich počet je vysoký a nedaří se je při plném kojení zvládnout, nahradit jednu nebo dvě dávky mateřského mléka mrkvovým odvarem, rýžovým odvarem, či čajem, podobně jako, je tomu u uměle živených kojenců.

xlucia
28. okt 2012

s ockovanim sa neponahlaj. dufam ze ta hnacka netrapi len kvoli posunutemu ockovaniu. teraz je hnaciek vela, treba dat spravit rozbor stolice. kup si kuliska v lekarni.

anjelicek26
28. okt 2012

Moji obaja mali hnacku v 4 mesiacoch a do par dni boli zubky 🙂 Stolicu odnes na rozbor pre istotu, ale hlavu by som si kvoli tvojej strave moc nerobila...

vonicka
28. okt 2012

Aj my sme mali mesiac trvajucu hnacku v 4 - 5 mesiaci, neviem z coho bola, ale je pravdepodobne, ze z prveho zubu, ktory potom vysiel, alebo mozno aj z prveho ockovania, ktore mal 3 dni predtym ako zacali hnacky. dalsie zuby a dalsie ockovanie uz bolo ok, odvtedy ziadne hnacky neboli.

dasulik123
29. okt 2012

skus davat probiotika,su na trhu rozne znacky,ale asi naj su Biogaia a Biopron aj pre deticky od narodenia alebo aj ryzovy odvar pomaha.ak by boli uz aj teploty pri hnacke a ak bude hnackovat nadalej tak to treba riesit s dr.

bibistec
29. okt 2012

urcite chod k lekarke urobi vysetrenia a odoberie stolicu tie probiotika by som dala urcite nam sa osvecila biogaia a moze byt aj zo stravy niektore deti reaguju aj na bezne veci takze to tazko povedat ale ked mu predtym nic nebolo skor si myslim ze nejaka infekcia neboj sa to sa spravi

myskacici
15. feb 2016

Ahojte, moja 4 mesačná dcérka celý deň hnačkuje. Javí sa mi inač normálne ako inokedy. Teplotu nemá. Sú to zúbky? alebo?