Prečo mi nechce bábo po papaní odgrgnúť?

traja
31. aug 2011

prosím vás o radu !!!! je to normálne .......nemôže sa mu nič stať?

vefi89
31. aug 2011

@traja mne negrgal asi do pol roka vôbec.. ak nepapá vzduch, tak nemusí grgnúť 😉

mamutka
31. aug 2011

ak kojis, je to bezne, babatko pri sani zvacsa neprehlta vzduch ako pri piti z flase a teda nepotrebuje odgrgnut. ak nekojis, ale davas flasu, tak potom neviem v com to je, snad niekto poradi.

dm1
31. aug 2011

nas si odgrgol len vynimocne lebo sa pri dojceni nenapapal vzduchu takze v pohode

zuzana17
31. aug 2011

Kojíš ho alebo mu dávaš UM? Môj syn pri kojení nikdy negrgal. Počula som, že kojené deti negrgajú, resp. nemusia grgať, samozrejme niektoré áno 🙂 . Pri podávaní UM si odgrgnú skoro všetky. Sleduj ho ak si neodgrgne, no a ak sa nič nedeje tak je to ok. Niekedy sa odgrgne až po čase, napr. po hodine, alebo ak sa krúti a je nepokojný tak ho zodvihni a určite sa mu odgrgne. 🙂

lenkaa222
31. aug 2011

nie som až taká skusena, môj drobček ma mesiac, z toho ho mam tyžden domka..ale v nemocnici mal obyčajnú flašu a odgrgol si vždy (papá UM)..no doma sme kupili protikolikovú flašu (tam mu nejde vzduch) tak si odgrgne malokedy.. ale ked si aj neodgrgne nič sa mu nerobí, pokojne si spinká

evkacka
31. aug 2011

Naša Adelka ma 2,5 roka a pocula som ju odgrgnut len raz v živote 🙂 ani ked bola malinka malinka malinka nikdy negrgla ani nevygrckala nikdy 🙂

gabika783
31. aug 2011

aj ty keď pomaly a v kľude vypiješ vodu a nie pahltne asi nemáš potrebu grgať. takže je to v poriadku.

martinkatinka
31. aug 2011

To už dávaš tretiu otázku.... založ si vlastnú diskusiu a tam sa pýtaj postupne...

janica81
31. aug 2011

ani my sme negrgali...vobec ! podla mna ked sa nenahlce vzduchu, nema dovod!

turistka
31. aug 2011

Nie nemusí grgat ani keď nie je kojene.

ajca123
31. aug 2011

Ahoj ja mam dvoch maznacikov prvy ma 5r.a ten si tiez po kojeni negrgol a druhy ma 18mesiacov a este ho kojim a tiez si ako babo nikdy negrgol a ked som mu zacala na noc davat sunar aby mi spal cez noc tak si vzdy po sunaru pekne grgne ale po kojeni nie. A nikdy sa jim nic nesalo a ani si negrckol.. Neboj nemusis sa bat nic sa tvojmu babetku nic nestane.

tereza123123
2. sep 2011

My sa tiez s odgrgavanim trapime ☹ musim ho davat odgrgnut pocas kojenia a ak si ani tak neodgrgne mozem ho nosit vzpriamene aj hodinu a nic ☹ dam ho do postielky a vydava zvuky ako sova tak ho dvihnem na ruky a az kedyvtedy grgne alebo grcne ☹ ale my mame tazky reflux tak to je asi tym

katka3012
27. okt 2011

ked,bola este babo tak po kazdom jedle si bzdy odgrgla.Teraz ked ma 9 mesiacov tak sa to zmenilo 😕

diabliq6666
27. okt 2011

je to v pohodicke..moja dcerka si od malicka nevedela hned odgrgnut po jedle...niekedy si vobec neodgrgla,niekedy po hodine a niekedy hned...a robi to tak doteraz a nemyslim,zeby jej to robilo nejake vacsie problemy...akurat..ked si cez den viackrat neodgrgla,dala som jej poobede espumisan,nech nie je nafuknuta a neboli ju brusko

lucka1987
27. okt 2011

ani nas si neodgrgne vzdy , nie je kojeny.. ked si neodgrgne tak ho skusim dat na brusko.. vtedy to zebere, alebo ho tedfa ulozim spinkat ale tak viac nabok.. ale je to prd platne kedze s auz kruti ako paragraf a aj tak sa pretoci ako mu vyhovuje, len ho sledujem viac aby nahodou negrckal..

anjelicek26
27. okt 2011

Moj maly negrgal ani ako kojenec, ani ako flaskovec, Tiez sme nikdy negrckali ;) Asi ma spravne nastaveny zvierac 🙂

vodnarky
28. okt 2011

nasa si zvykla hned odgrgnut,ked vypila flasu...a ked nie hned,tak sa nam aj stalo,ze som ju drzala na rukach niekedy aj 2 hodiny a v spanku si potom odgrgla..nemusela ani nahlas,stacilo ked som pocula ako vypustila vzduch(''tichy grg'').. 😉

mirka12011
28. okt 2011

moja neodgrvoje doteraz z mliecka ani materskeho ani umeleho.....
v porodke mi hovorili ze nemusi odgrgovat ze niektore deticky neogrguju......len davat potom na bok spat keby nieco...

p.j.jacky
28. okt 2011

Ani moja dcerka si neodgrne a to v noci po papani.Cez den skoro vzdy,ale vnoci malokedy.Dr mi povedala ze ak si do 10minut neodgrgne mam ju dat na bok a nechat tak.Niekedy sa po hodine zacne mrvit a tak ju zdvihnem a odgrgne si a spinka dalej.Niekedy zaspi a nic az do dalsej davky .A to sme na UM ....

salma22
28. okt 2011

nasa mala hned pri kojeni zaspala takze grgnutie nebolo ani na plane 🙂 a nic jej nebolo ak sa dobre napapa prisaje a neprehltne vzduch tak si myslim ze si babatko ani negrgne

jendralka
29. okt 2011

aj my sme na UM a grgneme si malokedy 🙂

janinah
30. okt 2011

odgrgne každé dieťa,len ho treba vedieť správne podržať a nevzdávať to po 5 minútkach,jedno z mojich troch detí som držala aj pol hodinu,ale ten odgrg stál za to..."ako starý dedo"....inak vzduch prejde do črievok a vychádza von ako prdíky,ale ppre drobca je to viac zaťažujúce...

shira_
30. okt 2011

neodgrgne si každé dieťa. grgať niektoré vobec nepotrebujú a nemajú s tým problém. naopak, nadmerná snaha o grganie- dlhým zvislým nosením bábatko zbytočne preberá a znervoznuje, rozplače a to sa potom všelijak zle vysvetluje-že je hladné, má bolesti alebo nevie odgrgnúť.. ono pri tom nepotrebuje nič. ked zaspí bez grgania, treba nechať spať. ono sa ohlási, ked bude dačo treba.

katka888
30. okt 2011

nasa starsia neodgrgavala skoro vobec, toboz nie hned po papani, maly odgrgava... zalezi od toho, ako babo papa, ci si "potiahne" aj nejaky vzduch, alebo nie
p.s. a nemala ziadne koliky, bolesti bruska a pod... jednoducho, odgrgla ako stary chlap ked jej trebalo, a to ako sme ju len tak nosili na rukach, ale hned po papani nezvykla. maly grga skoro po kazdom papani,ona ale bola taka, ze sa napapala, pustila cicu a bud zaspala, alebo sa otocila, kukala.. a maly aj ked s anaje tak len taha a potom sa vrti a je nervny, ze mu to tecie az cez nos, ale neprestava sa hrat s bradoavkou a vtedy sa zvacsa tak nadycha... ze potom odgrguje

bejka82
31. okt 2011

Ahoj, my sme mali tiež problém s odgrgávaním, najprv som ju nedávala to potom bolelo bruško, neskôr už na rukách nechcela odgrgávať, tak sme nakoniec našli polohu na brušku, tak mi odgrgne a aj si potom pocvičí 🙂 tak nám to zatiaľ zaberá.

hajanka
31. okt 2011

vobec si nemusi odrgnut, ked niekto povie ze musi, tak je to hlupost. Babetko si odrgne (aj dospely clovek) vtedy, ked sa nahlta (naje) vzduchu, vtedy sa ten vzduch vytlaci zo zaludka smerom von a grg je na svete 😀 je preto logicke ze ak sa nenahlta vzduchu, tak si ani negrgne 😉
A ked sa pri papani nenahlta vzduchu - negrgne si - tak mozes byt spokojna, lebo to znamena, ze babetko je pekne prisate a je spravna technika krmenia 😉
a vobec to nezalezi od toho, ci je babetko kojene alebo nie, naozaj to zalezi len od toho, ci sa napapa vzduchu, namiesto mliecka 😉

heni79
1. nov 2011

Skús vyskúšať rôzne polohy na odgrgnutie. Ak to ani tak nepôjde a bábo bude spokojné, tak je to o tom, že to asi nepotrebuje. I keď ja mám skúsenosť s malou takú, že ona si musela odgrgnúť po každom kojení, či neskôr po pití z fľaše. A dokázala tak grgnúť, že sa takmer okná triasli. 😅 Len to chcelo správnu polohu. Kým to nebolo, nedokázala spať a veľmi plakala, lebo ju to mordovalo. No zvyčajne bolo do 5-10min po probléme.

jaruska6
1. nov 2011

Môj drobec bol kojený a tiež negrgal,cca po 6 mesiacoch nejak tak samovoľne začal.Aj pediatrička mi povedala, že sa kvôli tomu nemusím trápiť.

nibiru
2. nov 2011

mne tiez kojena negrala vzdy som ju nechala spinkat na boku a bolo tak nam to povedali v nemocnici ak negrne nechat spinkat na boku aj som skusala ju nechat grgat no v noci som ju len zobudila velky plac a potom nechcela spat .teraz ma 15m. a tiez niako extra negrga.