Prečo má horúčku? Čo mu môže byť?

maminaevina
11. aug 2008

Ahojte. Tak dnes som bola s malym u dotorky lebo ma od soboty horucky 38,7. Poslala nas aj na usne,nosne,krcne a nic nezistili. Pytala som sa ci to nemoze byt zo zubkov a povedali ze neni vidiet,ze by sa tlacili. Dali mi panadol sirup. Maly je mrzuty,nechuti ma papat. Neviete mi poradit co mu moze byt?

evina313
11. aug 2008

možu to byt aj ladviny, maly mu zobrat moč, alebo krv, ved tam by videla či je tam zapal alebo nie ! vasa lekarka nerobi to CRp z prsta? tam vie o par minut ci je tam zapal. plati sa u nas za to asi 150 sk, ale vysledok vies hned
ja by som trvala na moči a krvi, može mat aj zapal ladvin, prejavuje sa horučkou

mata.mata
11. aug 2008

a co sesta nemoc ??? My ji uz mame za sebou 😎 5dni: 39- 39,5, na 6.den pohoda- trosku se osypala a bylo po nemoci... a to jsme si vytrpeli vsechny vys, od moce az po krev, ale aspon jsem mela jistotu, ze to neni nejaky hnusny zanet...

mata.mata
11. aug 2008

6. nemoc nepoznas zadnym vys 😒

elize
11. aug 2008

maminaevina tiez sme si preskakali tzv. "6.nemoc". Vysoke horucky niekolko dni a potom sa vysypal a vyzeral ako keby zjedol nieco, na co je alergicky. My sme utekali na pohotovost pretoze nas to chytilo cez vikend a horucky stale neklesali. Aj si nas tam nechali. Urobili vsetky vysetrenia, aby vylucili infekcie a zapaly. No a ked sa vysypal dr. bola spokojna 😀

ina.b
11. aug 2008

Taky bych se přikláněkla k šesté nemoci. Nedavno ji malá prodělala a já furt lítala vyplašená na pohotovost, že má horečky a žádné příznaky. Čtvrtý den se nám nakonec obsypala pupínkama a bylo jasno 😉

danuska24
11. aug 2008

ahoj, chcem sa opytat ci si kazde dietatko ,,preskace,, 6.nemoc? (ako napr. kiahne) alebo ju nemusi vobec mat?

mata.mata
11. aug 2008

nemusi ju mat vobec...ked to do toho roku nestihne, tak sa jej uspesne vyhnul... 😉

danuska24
11. aug 2008

dakujem 😉

ina.b
11. aug 2008

Myslím, že jí mít nemusí. Znám spousty dětí, které ji neměly 🙂 Je to nemoc pouze v kojeneckém věku, později už by ji nemělo dětsko dostat vůbec. Pak existuje ještě pátá nemoc, tu může mít i větší dítě.

schwarzovka
12. aug 2008

holky, když už mluvíte o té 6. nemoci...můžete mi poradit? včera jsme byli u doktorky...říkala, že se osype hlavně na trupu a na hlavičce by to být nemělo...ale my jsme se dnes vzbudili a malej je osypanej jenom naobličeji....tak nevim...je to možný?

mata.mata
12. aug 2008

schw.,mala se mi osypala kolem usi- vecer a od rana druhy den to mela jen pod krkem a na trupu- na tom trupu to zustalo pul dne

maminaevina
autor
12. aug 2008

Maly uz horucky nema,ale davam mu panadol sirup. No dufam ze to nic nebolo. Inac o tej 6 nemoci pocujem prvy krat. To ako ked sa vysype tak je uz dobre,alebo co?

wali
12. aug 2008

maminaevina - presne ako pises, ked sa dieta osype, je uz dobre. my sme chytili 6. nemoc az teraz a to ma drobec uz viac ako rok! myslela som, ze ju uz ani nedostane, ale pockala si na nas 😠
schvarzovka - my sme ten vysyp mali hlavne na hrudniku a brusku, ale trochu aj na tvaricke a pri uskach, takze to asi mozne je.

maminaevina
autor
13. aug 2008

Baby tak dnes sa mi vysypal. Ale len na tvari som zatial zbadala. Mam ist este k doktorke?

mata.mata
13. aug 2008

maminaevina,nemusis, mate po chorobe 🙂

maminaevina
autor
13. aug 2008

Dakujem vam za rady. Nabuduce sa pridem poradit asi najprv sem 😀

mata.mata
13. aug 2008

😉