Prechladnutie 4-mesačného bábätka

rebeca12345
5. feb 2023

Dobrý deň, máme taký problém že dcerka má 4 mesiace je prechladnutá, má soplík a mokrý, vykašliavací kašel
Je malátna spavá, teplota nestúpla vyššie ako 37,5.
Soplíky má číre biele... pani doktorka nám dala mucosolvan junior a morskú vodu nič viac aké máte skúsenosti s chorobou takto malého bábätka stačia tie lieky čo nám dala?
Ešte jedna otázka kúpila som zvlhčovač vzduchu mám doma eukaliptový olej na naparovanie myslíte že by som mohla nakvapkať pár kvapiek na prečistenie nosných dutín alebo radšej nie. Ďakujem vám za odpovede.

beata_k
5. feb 2023

@rebeca12345 K oleju sa vyjadrit neviem, nepouzivam. Zvlhcovala som bez. To co ti dala lekarka staci. Treba vela odsavat, nech nedostane zapal stredneho ucha lebo to je strasna bolest. Pri zvysenej teplote samozrejme lieky na to urcene. Striedat nurofen/paralen. Drzte sa 💪
Ak sople zmenia farbu, zelene tak k lekarke. Nelakaj sa rano. To su obcas zelene co sa nahromadili v noci

zorkahorka
5. feb 2023

Pre dieta do 1 roka ani vela luekov nie je... ano, ten sirup staci.aj morsku sol do nosa by som davala. A kludne skus eukalyptus, pred spanim, ak zle spi kvoli kašlu slebo soplikom, daj fenistil