Prechladnuté štvormesačné bábo

henriett11
5. nov 2021

Ahojte mamičky,
Prišla som si po rady od skúsenejších - malá ma zanesené dýchanie,mumle. Trosku chrci ked zaspava ako ked sa snažíme my dospelí vykašľať a nejde to..pri nádychoch niekedy tak zapiska/híka - je to strašné počúvať...doktorka nam dala nasivin kvapky a fenistil kvapky + drill sirup
Prešiel týždeň ,je to rovnake resp.o minimum zlepšené..doktorka ju aj vyšetrila,povedala ze dychani (pluca+priedušky) ciste a hrdielko ružové...nariadila mi namiesto drill sirupu stoptusin,no to si neviem predstaviť pre take male babo.dnes mi pisala,ze ak to neprechadza a bojim sa stoptusiny tak mam dat mucosolvan Junior - neni to moc silny liek na take male babeno? Postielku mame vo zvysenej polohe, v difuzeri striedam eukaliptus ,vincentku harmanček...ja uz neviem co nam robit - sople vobec nejdu von,a mala je zachrpinuta,trosku pokasliava,ale je bez horucky cely cas..rucickami si casto drie ocka,nostek asi dutiny,ze,?
.kazdu radu ocením 🙏🏼

jazula
5. nov 2021

Určite je prechladnutá? Nám sa presne týmto chrčaním a pokašliavaním prejavil tichý reflux…skúsila by som urobiť na postieľke ešte väčší sklon (my sme mali aj na prebaľováku, ohradke a kočíku). Naša si chytala okrem tváričky aj ušká, mala z tej kyseliny podráždené všetky dutiny. Pritom vôbec nezvracala, “len” ju záha pálila…

magnoliae
5. nov 2021

@henriett11 eukalyptovy EO urcite nie je vhodny pre tak male dieta

nikpa
5. nov 2021

@henriett11 môj mal takého sople čo neisli von keď mu išli zuby, žiadne prechladnutie to nebolo, nevravím že máte to isté, len píšem skúsenost. No so soplami to je nekonečný boj hlavne keď neviedia deti ešte fúkať. Základ zvlhčovat nos a odsavat odsávačkou. Ostane veci už robíš... Ale keď má pľúca a dýchanie čisté po vyšetrení, dala by som max kalciovy sirup alebo sinupret, načo stoptusin alebo mucosolvan.

slovakboy
5. nov 2021

@henriett11 och, nech je zdravučká. Skúste odsávačku.

henriett11
autor
5. nov 2021

@nikpa kalciovy siurp mi prehltne v tomto veku?🙈

stanzi
5. nov 2021

@nikpa prosim ta a kedy sa mu zacali prerezavat zuby? moja mala ma rovnake sople, ale ziadnu teplotu, kasel, a dychanie ciste...ale myslim si ze na zuby je to asi skoro...

henriett11
autor
5. nov 2021

@nikpa zuby v 4.mes? Akoze rve si ruky dost do ust,ale z toho by bola taka zahuhňana ?

misica16
5. nov 2021

@henriett11 moja takto prechorela keď mala 2 mesiace od staršej a na pohotovosti mi kázali mucosolvan junior 1ml sa mi zdá iba. Samozrejme morská soľ, odsávačka a nasivin . No trvalo to tiež asi 3 týždne kým to prešlo. Tiež mala všetko čisté.

nikpa
5. nov 2021

@henriett11 je aj vanilkový, ten je dobrý, obyčajny určite nie, ten napína aj mňa. Áno, je to sladká brečka ale tak čo už keď je chora. Streknes jej to pomaly striekačkou do pusy, ja som tak v 2 mesiacoch dávala ATB sirup keď mal zápal močových ciest.

nikpa
5. nov 2021

@stanzi
@henriett11 nášmu vyliezli zuby v 3 mesiacoch, dva naraz, takže kľudne.

nikpa
5. nov 2021

@henriett11 a ešte som zabudla, dr. mi tie sople zo zubov vysvetľovala tak, že keď veľa slinta má opuchnute volake sliznice a z toho ten sopel. Tak volako laicky povedané, už si to presne nepamätám. Ale zo zubov sople určite bývajú

henriett11
autor
5. nov 2021

@misica16 3 týždne? Fuu😅🙈🙈🙈

henriett11
autor
5. nov 2021

@nikpa no, tak len uz mi zostava sa rozhodnúť,ci zuby alebo fakt prechladnutie...no na tie zuby si davala nejaky sirup alebo take daco?

henriett11
autor
5. nov 2021

@nikpa ďakujem ❤️

nikpa
5. nov 2021

@henriett11 nie 🙊 ja som nevedela prečo je chudáčik stále taký nervózny, v 3 mesiacoch ma zuby absolútne nenapadli, až keď som mu ich zbadala vonku. Inak sú rôzne gély a aj homeopatiká Camilia tuším, taká voda