Prechádzky v škôlke a kliešte

10. apr 2023

Ahojte maminy, teraz sme začali so školkou a rozmýšľam ako riešiť ochranu prosti kliestom? U nás v škôlke chodia stále von, je to súkromná škôlka a nemajú zatial dokončený dvor tak chodia veľa do parku. Teraz je klieštov kopa a aj v parkoch a neviem si predstaviť ked bude teplejšie a budú aj v krátkom či budem každý deň dakeho vyberať? Alebo myslíte, že by pani učiteľky deti strekli repelntom kým pôjdu von?

mullerova46
10. apr 2023

U nás v škôlke deti natieraju opaľovacím aj repeletom keď treba

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
10. apr 2023

tak kliešť môže byť aj v škôlke na dvore, nielen v parku...u nás teda deti nestriekajú repelentom a ani ich nenatierajú opalovacími krémami...kde by na to vzali financie....prípadne čas pri tých najmenších, s nimi majú čo robiť kým ich vychytajú von....

kp7333
10. apr 2023

Klieste sa zdrzuju najma vo vysokej trave. Predpokladsm, ze deti v skolke sa prechadzaju po chodniku ci ceste, tam kliest nehrozi. Ine je, ked sa hraju na dvore a odbehnu z pieskoviska do nepokosenej travy, tam mozu chytit kliesta. Ale to mozu aj doma na dvore ci v lese. Moje deti uz mali viac krat kliesta, vybrali sme, vydezinfikovali a nic sa im nestalo. Treba ich vecer pri sprchovani popozerat.

viktorialj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
10. apr 2023

Opýtaj sa učiteliek či môžu dieťaťu vybrať kliešťa (možno nemusia mať oprávnenie alebo potrebujú súhlas rodiča). V tom prípade by som žiadala aby ti zatelefonovali a keď je to možné prídeš mu ho vybrať. Tam ide o to čo najskôr kliešťa vybrať, čiže ak ti po škôlke niekedy o 15-16tej povedia že má kliešťa, už môže byť aj neskoro. Ja budem natierať topánky silicami, prípadne kúpim do skrinky repelent nech ho strieknu a ultrazvukový repelent na tepláky. A môžeš dať ešte zaočkovať proti KE.

ukulela
10. apr 2023

Nastriekajrano topanky a nohavice vhodnym pripravkom.

autor
10. apr 2023

@evaachesa Zaočkovaný malý je, to som ho dala. Ten ultrazvukový repelent ma zaujal, máte s ním aj reálne skúsenosti či funguje?

evaachesa
10. apr 2023

My akurát očkujeme proti KE. Je to tento ultrazvuk ale idem už kúpiť nový. Využili sme ho 2 sezóny. Mal by fungovať 6-12 mesiacov. Keď ho zapnem tak stále bliká ako má, no radšej kúpim nový. Kliešťa zatiaľ nemal, tak neviem či sme akurát mali šťastie alebo pomohlo to natieranie topánok a teplákov silicami alebo aj ten ultrazvuk.
https://www.petpark.sk/tickless-baby-ultrazvuko...

tanyan
10. apr 2023

Ja som kúpila náramky, nálepky aj gumičky do vlasov s repelentom. Používala hlavne tie nálepky - na šiltovke alebo topánkach...

svokrinjazykmonika
10. apr 2023

Práveže sa mi zdá tento rok zatiaľ slabý na kliešte. Minulý rok boli už od februára a tento rok som na psovi nezbadala ani jeden jediný. Ak obojok proti kliešťom a blchám som mu dala ešte len teraz

autor
10. apr 2023

@evaachesa Ďakujem krásne pozriem ho 🙏

autor
10. apr 2023

@tanyan Náramok neviem či by náš nosil, ale o tých nalepkách počujem prvýkrát, tiež to znie super, pozriem ich, ďakujem 🙏

lindusss2016
10. apr 2023

@svokrinjazykmonika tak to asi len tvoj pes ma take stastie, ale ja denne vidim na nasich lozit aspon 3 klieste. Podla mna bezna kliestova sezona 🤷😃

evaachesa
10. apr 2023

@tanyan kde prosím kupuješ nálepky? Super nápad. 👍

tanyan
10. apr 2023

@evaachesa Ak si dobre spomínam, tak ich mali v DM alebo Dr. Max.

domiklik
11. apr 2023

@mogaa bežné sa v škôlkach rodicia skladajú na ochranné prostriedky pre deti

svokrinjazykmonika
11. apr 2023

@lindusss2016 no u nás v Prievidzi zatiaľ ozaj nič tento rok 😄 asi záleží že kde. Asi to u nás začne až neskôr, lebo v noci bývajú stále mínusové teploty.

lindusss2016
11. apr 2023

@svokrinjazykmonika to klieste v pohode preziju. Pamatam si, ze raz mal nas pes nacucnuteho aj pred vianocami, vsade snehu kopec a klieste to mali na haku

letfenixa
11. apr 2023

Existujú také náramky proti kliestom, syn si to v škôlke dáva, pretože repelentom ho nepostriekaju. A presne v škôlke chytil kliesta, z ktorého mal boreliozu.