Prdíky s malým množstvom stolice u mesačného bábätka

lenka_90
30. mar 2022

Ahojte,
mojej mesacnej dcere casto spolu s prdikom vyjde aj trosku stolice. Je to normalne? Problem je, ze potom ma neustale podrazdenu ritku, pretoze je casto v kontakte so stolicou. Prebalujem casto, ale nie je mozne po kazdom prdiku prebalovat.
Zacali sme davat probiotika a ja pijem feniklovy caj, aby jej to preslo do mlieka. Zatial bez uspechu.
Poradte co s tym?

Dakujem 😊

ajka0207
30. mar 2022

@lenka_90 je to normálne, prvé 2,3 mesiace, najmä ak dojčis. Riťku jedine natierať. A tým feniklom ti bude prdkat len viac, nie menej.

lesnajahodka
30. mar 2022

Neskúšala si vyradiť s tvojho jedálnička niečo, z čoho ju môže nafukovať?

miskamicha
30. mar 2022

@lenka_90 ono samotne nafukovanie a prdiky nie vzdy suvisia iba s jedlom ale mozu..ide aj o nezrelost traviaceho traktu 🙂 ono sa upravi...ale ako pisu vyssie skus vyradit nieco co by ju mohlo nafukovat. A fenykel mozes pit ale nie zas vo velkom... ja mam dcerku na UM davam feniklovo rascovy cajik a v pohode 🙂 varim vzdy cersrvy z normalnych semiačok

fiafia
30. mar 2022

@lenka_90 s feniklovym čajom opatrne. Probiotiká sú fajn. Vetrať často ,koľko sa dá a na riťku skúsiť čo najviac zaberá. U nás bola naj rybacia masť.

lenka_90
autor
30. mar 2022

@lesnajahodka nemyslim, ze jem nieco z coho by ju mohlo nafukovat - ziadnu kapustu ani strukoviny. Len take genericke veci ako masko, ryza a z ovocia len jablko a banan.

svetlana16
30. mar 2022

@lenka_90 do 3mesiacov sa babatkam este crievka vyvíjajú.. U niektorých bábätiek je to OK u niektorých do tych 3 mesiacov to troška potrápi ..... To že tam ma trocha stolice je uplne normálne... Treba casto umývať ale čistou vodou, lebo vlhcenymi utierkami este viac dráždis zadoček, nájsť vhodnú masť u nas to bola rybacia mast (nie rybilka), u niekoho zabera imazol na zapareniny,alebo bephanten, sudocrem alebo rybilka..najdes to správne pre vasho drobca.... A feniklovy caj podporuje travenie, takže aj vetry.. Skus vysadiť ten čaj nachvilku.... Verím že po 3mesiacoch už to bude lepšie 🙂

svetlana16
30. mar 2022

@lenka_90 este to môže byť napr. Cibuľou ak mäso pripravujete na bielej cibuli alebo cesnaku... Zameniť sa červenú cibuľu ta nenafukuje alebo pór 🙂 alebo vysadiť

kallanchoe
30. mar 2022

Môj mal.tak asi cele 2 mesiace po pôrode,čo prdik to trochu vyšlo...balík plienok niekedy na deň trebalo....dupu mal vystipanu....pomohol bepanten,utierala som vatou namočenou v harmancekovom čaji....bolo vidno že keď chcela použiť vlhcenu asi ho to stipalo....on to robil už od nemocnice že stále špinavá plienka...tam mi povedali že to môže byť aj 2-3 mesiace.....

luccija
30. mar 2022

@lenka_90 je to normálne.Ja, keď som pila čaje malú ešte viac bolelo brucho mne to lekárka neodporučila.

elfi1
30. mar 2022

je to uplne normalne a aby ste ju udrzali v cistom a nedrazdila sa tak pokozka, tak bud pod vodou oplachnut, alebo pouzivat vacsie vatove tampony s vodou, alebo ja som kupovala v DM take suche pap. utierky (strihala som napolku) a tiez len s vodou. a aby ste nemuseli zakazdym novu plienku - tak skuste do nich pouzivat separacnu vrstvu. aj do latkoviek sa zvykne pouzivat - bud kupite tiez v drogerke, alebo si napr.s flisu jednoducho vyrobite a mate na dlhsie - to lahko preperiete a rychlo schnu
napr. https://www.pilulka.sk/separacne-detske-plienky

martanagy
30. mar 2022

Ahoj aj moj maly to tak mal a dost dlho, celu ritku uz mal vystipanu, potom sme objavili krem phytiol: https://pripravky-na-problematicku-plet.heureka...
ten ritku ochranil pred prdikom kym sa neprebalil a malemu sa vsetky ranky zahojili,
netusim ci sadne aj vam ale nam toto pomohlo