Pravidelné zvracanie u 6 týždňového bábätka

pali1401
17. nov 2012

Ahojte všetci, máme doma 6 týždňovú dcérku a po každom kojení zvracia. Aj keď si odgrgne tak skoro vždy väčšinu z toho čo spapá vygrcká von. Robí to už asi tretí deň po sebe, samozrejme, že aj v noci je nepokojná. Viete nám niekto poradiť čo by to mohlo byť.

michaela80
17. nov 2012

@pali1401 nam takto vracala malika ked mala iba 10 dni vyvracala komplet vsetko co sme do nej dostali a v nemocnici jej zistili zapal mocovych ciest.. aky to mal suvis spolu to neviem ale po infuzkach s ATB to preslo

typa
17. nov 2012

@pali1401 mojej sestre to mala robila strasne dlho - cca 6 mesiacov. Mala vkuse vracala,ale kedze priberala,doktorka povedala,ze je to v poriadku. Teraz ma mala 8 mesiacov a je totalna bucka. Uz vracia menej,ale stale este raz za cas.

nani7278
17. nov 2012

Bolo by fajn zavolať laktačnej poradkyni, nech sa pozrie, či to nie je z veľmi rýchleho toku mliečka. Ak by to s tým nesúviselo a vrackanie trvalo dlhšie alebo sa zhoršovalo, tak spraviť USG bruška, či je tam všetko, ako má byť, prípadne vyšetriť krv na zápal, ale to by nebolo iba vrackanie, ale aj teplotka a celkovo by bola malá iná, ako obyčajne.

zeleny_cajik
17. nov 2012

Najskor reflux, bezny problem... poradte sa s lekarkou.

liz_lemon
17. nov 2012

@pali1401 ak dieta pribera, je to asi reflux, ale ak by prestalo priberat, tak treba ist na sono, aby sa zistilo, ci nejde o pylorostenozu, ktora sa da odstranit len operacne

zmrzlinkams
17. nov 2012

tiež si myslim že by to mohol byť reflux, vtedy je najlepšie zahusťovadlo mliečka na reflux ktory sa da davať aj do MM aj do UM.
ale tiež by som išla s tym k dr. aby to potvrdila či to tak je alebo nie a ona hned aj poradi čo na to treba, lebo ak je to reflux vo velkom štadiu tak sa na to dava potom špecialne mliečko, ktore chuti fakt prišerne čo som počula kedže kamaratka to tak mala u synčeka a musela davať nejake špecialne mliečko na tom, u malej stačilo davať zahusťovadlo 🙂
držim palčeky aby to nebolo nič horšie a bol to len ten reflux to ma skoro 80% babätiek a rychlo aj zmyzne my sme sa tym trapili tak asi 1,5m potom bolo dobre 🙂

elisskah
18. nov 2012

ja len pridam jednu skusenost, svagrina ma mesacne babo a ked bola prvykrat na poradni u pediatra a povedala mu, ze maly ma asi novorodenecky reflux, tak doktor na nu prekvapene: A TO JE CO??

nikita308
18. nov 2012

@pali1401 A vracia alebo vygrckáva??? Nám to začalo už v pôrodnici (vygrckávanie) a trvalo polroka, potom samé od seba prešlo... samozrejme malá musela spinkávať na boku a vo vyvýšenej polohe...