Pravda to neboli kiahne?

karamellka1
17. feb 2018

V stredu prišiel malý zo školy - na pleciach, chrbte mal také červené vyrážky. Nie moc. A na zadku v spoji zadok stehno tam mal také zliate červené fľaky. Horúčku nemal, ani ho to nesvrbelo. No bežala som na pohotovosť, že čo to je pre istotu. Doktorka povedala kiahne. Predpísala tekutý púder. Tak som pozatierala. Do rána zmizli. Urobilo sa ešte zopár nových, zatrela som pomizli. V sobotu ráno telíčko úplne čistucke. Ani bodka. Že to neboli kiahne? On to nemal ani vypuklé, ani naplnené tekutinou, ani to nesvrbelo. A myslím, že kiahne nepominu za 3 dni....

sense
17. feb 2018

Nasa ked mala kiahne nemala teplotu a 6den jej odpadavali chrasty...nasu sice svrbelo a vypukle s tekutinou mala asi 3...

...ta druha fotka mi ale kiahne nepripomina ani zdaleka

karamellka1
autor
17. feb 2018

@sense veď práve a on už nemá po 3 dňoch absolútne nič

deny3
17. feb 2018

Môj má práve teraz kiahne, toto u vás ani zďaleka na kiahne nevyzerá, hlavne to na ritke.

matulka1981
17. feb 2018

@karamellka1 to mi pride skor ako nejaka alergicka reakcia na cosi,koprivka

zuzik307
17. feb 2018

Toto nebudu kiahne, skor alergia...

srnkasynka
17. feb 2018

@karamellka1 mam 17 mesacnu a my sme sa dnes takto zobudili...nesvrbi,bez teplot,nic...

liza199
17. feb 2018

@karamellka1 podľa mňa jednoznačne kontaktná alergia - možno prášok, aviváž - výsyp na miestach, kde sa mu najviac trelo oblečenie o pokožku. Tekutý púder tomu len prospel 🙂

karamellka1
autor
17. feb 2018

@srnkasynka presne také isté

moniikka
17. feb 2018

My máme momentálne kiahne dcéra 13ročná ma dokopy asi 20 od stredy a skoro jej ich už ani nevidno a synček 2ročný aj 200 tiež od stredy.U vás to liahne nebudú

karamellka1
autor
17. feb 2018

@liza199 ja si tiež myslím že skôr alergia, veď kiahne nezmiznú za 2 dni

duun
17. feb 2018

Tri dni sú veľmi krátko. Syn ich má dnes 8 deň. Od cca 5teho dňa sú už postupne všetky zaschnuté - ako chrastička vo veľkosti pol mm, ale vidno ich. Ak to zmizlo, tak si myslím alergia - aj to mávame. Keď zatriem alergické pupáky/fľaky fenistilom, tak niekedy sú aj na druhý deň preč. Inak.. vraj sa tekutý púder už nemá dávať - nám odporučili prvé dni nič, max veľmi jemne dezinfikovať potieraním hypermangánovým roztokom, na svrbenie zabral fenistil.

somavi
17. feb 2018

To nie sú kiahne . To je alergia.

prevenar
18. feb 2018

..moze to byt aj zacinajuci atopicky ekzem. nasa mala sa takto vyhodila , potom to zmizlo a onedlho sa to vratilo a uz to bolo vsetko take, ako ma on na zadnej strane noh.

karamellka1
autor
18. feb 2018

@prevenar ale on už bude mať 7 rokov, ekzém by sa skôr prejavil, či?

prevenar
18. feb 2018

@karamellka1 to sa moze stat v kazdom veku. poznam chalana , kt. dostal brutalnu reumaticku artritidu v 36 rokoch a do v tedy mu nebolo absolutne nic. vsetko su to autoimunitne ochorenia. je mozne ,ze mensie deti su nachylnejsie ..ale zas 7 rokov je stale relativne male dieta.

karamellka1
autor
18. feb 2018

@prevenar ja som si myslela, že ekzém je od narodenia

prevenar
18. feb 2018

@karamellka1 nie. to s tym nic nema. kazdy moze dostat autoimunitne ochorenie v akomkolvek veku.

lovelysadie
18. feb 2018

@karamellka1 nemusi byt.syn "ziskal" ekzem asi od3 roku, ale nemyslim atopicky. Ten nastastie nemame.

mom311
18. feb 2018

Moj manzel dosiel k ekzemu po 40tke.