Práškový cukor bábätku na žabu v ústach

viki128
21. sep 2020

Ahojte, môj 2 mesačný synček má v ústach žabu. Doktorka vraví že mu to mam asi 3x denne pošúchať práškovým cukrom. Zatiaľ sme to spravili 2x, a veru že už to mizne.. Len sa bojím o jeho prvé zúbky? Všetky tie rady starých mám, ako napríklad namočiť cumlík do medu keď bábätko plače, to som nikdy nerobila, lebo sa mu vraj budú kaziť už prvé zúbky. Môže sa to aj z toho cukru? Ak ho nebudem používať dlhodobo.. Len 2-3 dni?
Mate niektorá s niečím takým skúsenosť? Dávali ste medik alebo cukor bábätku, ak áno malo problém so zubami? Ďakujem

deti95060810
21. sep 2020

s cukrom by som pokračovala. však 2-3 dni nie je až tak veľa....
Moja mama dávala synovi do čaju troška medu....je dospelý muž a zuby má super - podľa mňa závisí aj od génov...😉

limetka69
21. sep 2020

@viki128 no tak kupte gencianku ak nechcete cukor davat, 🙂

nikpa
21. sep 2020

@viki128 ak to nebudes robit dlhodobo a pravidelne tak by to nemal byt problém

nikaluk
21. sep 2020

@viki128 nam na zabu predpisala doktorka taku vodicku nejaku a tiez raz dva bolo prec. Akurat som minule niesla do lekarne nespotrebovane lieky a aj to tam bolo.

pribinak
21. sep 2020

Asi by som pouvazovala nad inou pediatrickou. Nemusíš používať práškový cukor, sú sj iné možnosti napr gencianka - fialová vodička
Samozrejme že med či cukor na dudliku sú dosť blbe metódy

evamea
21. sep 2020

Med by som nedávala vôbec, je to alergén.

kurciatenko1
21. sep 2020

@viki128 gencianka je v mnohych nemocniciach uz zakazana. Cukor v malom mnozstve par dni je neskodny. Ked sme pri tom, glukoza sa dava predsa uz babatkam po porode kym sa rozbehne laktacia

eriksonka1234
21. sep 2020

@viki128 na Soor najlepšie zaberá Diflucan, je to vodička na predpis.

asia83
21. sep 2020

@viki128 Moje deti jedia cukru až až a zuby sa im nekazia. Dcéra má nádherný biely chrup, nikdy kaz nemala, má 4,5 roka. Dokonca sú štíhle. Deti majú iný organizmus ako dospelí. Cukry, tuky, sacharidy, bielkoviny...normálne zložky potravy. Robte, čo vám káže doktorka.