Pozor na nebezpečnú detskú kozmetiku

naomi_naomi
19. aug 2017

Ahojte ženy moje, našla som článok o nebezpečnej kozemtike pre deti!!!!! Dávajte pozor aj VY!!!... to fakt už človek nevie :( kuknite tu to je http://misschloe.sk/?p=366 V tomto svete sa na zdravie deti z pohaldu značiek asi neprihliada :/ hlavne že je to barbie 😢

jana_eyre
19. aug 2017

Hm, aj nejaky hlbsi vyskum ktory nevidim, ci len subjektivne hodnotenie autorky? Nevidim nic co by dokazovalo nebezpecnost kozmetiky..
(nie my takuto nemame, len nemam rada taketo poplasne spravy)

red_cat
19. aug 2017

@naomi_naomi nehnevaj sa ale kozmetika nebola vedeckymi testami oznacena za nebezpecnu. A to ze nejaku pouzivatelku z nej stipali oci z nej nebezpecnu a nevhodnu pre deti este nerobi. Takze moc by som taketo bludy nerozsirovala..

mell_j
19. aug 2017

Nechcem byt zlá ale detská kozmetika je veľmi široký pojem.. 95% kozmetiky označovanej ako detskej nie je vhodná pre deti do 3rokov! A taká napríklad NIVEA sama o sebe nemá co robit v radoch detskej kozmetiky.. Treba si niekedy naštudovať viac o skratkách a názvoch použitých surovín a látok a budeš prekvapená co vsetko sa tam nachádza

vintage_lady
19. aug 2017

Stačí si pozrieť zloženie na hocijakej detskej kozmetike z drogérie. Všade je bordel

janamexico
19. aug 2017

Ahojte mamicky urcite uz poznate , alebo ste aspon poculi o esencialnych olejou DOTTERA.Su to prirodne oleje za sudena lisivane .Prirodny liek , ktory nesmie chybat vo Vasej lekarnicke . Lieca sa s dotterov choroby ako je rakovina, cukrovka, stitna zlaza, hormonalne zenske poblemy tehotenstvo,planovanie ,snazilkovanie detske muzske , cela rodina moze byt obohatena prirodnym liekom.Esencialne oleje su tak bezpecke ze ich pouzivaju deticky od narodenia pridanim esencialnych olejou s mesanim kokosovym vznikne olejcek pre kazdodenne osetrenie pokozky vasho babetka. Pre tehotne je to velka pomoc pretoze v tehotenstve sa nemozu byliny ano lueky od bolest ci antibiotika mykozi etc.Ja mo moja rodina sme nadovsetko spokojna a presvadcena😊😁

hettinka
19. aug 2017

rozmýšľam, aká normálna matky by kupila škôlkárke maľovátka ... takže normálne ženy toto nemusia riešiť.

anjelic
19. aug 2017

Teda neviem čo také alarmujúce na tejto správe je. Nejaká anonymná ženská skúsila jednu značku kozmetiky, "urobila štúdiu" na až jednej testovanej osobe /sebe/ a zrazu POZOR NA NEBEZPEČNÚ "DETSKÚ" KOZMETIKU! Prepáč, ale maľovátka za detskú kozmetiku nepovažujem, sem zaraďujem skôr kozmetiku, ktorú potrebujem používať: šampón, mydlo, olejček... a taktiež si neviem dobre predstaviť, žeby som mojej 9 ročnej herečke dovolila si machliť oči akoukoľvek špirálou. Tiene a lesk, o.k. keby veľmi drankala, ale to by musela byť alergická reakcia na koži, aby som kozmetiku vyhlásila za NEBEZPEČNÚ. Nie, že lesk je lepkavý a na pery sa všetko prilepí... Používať trochu sedliackeho rozumu by nezaškodilo a nie hneď robiť paniku.

maciatkolulu
20. aug 2017

@mell_j akoze preco by sa nemala radit do detskej kozmetiky????😉 detska je prave od troch rokov, do troch je baby produkt a aj tie ma nivea, fakt erudovany prispevok, ale pobavil, ze nema byt oznacena ako detska😅 a ako ma byt oznacena pre deti od troch rokov, akoze pre dospelych, ci trojrocne dieta uz nie je dieta....

mircalla
20. aug 2017

@hettinka Mna uz neprekvapi nic

mell_j
20. aug 2017

@maciatkolulu
Som velmi rada ze ta moj prispevok pobavil, aspon nieco ze? 😉
Kozmetika by mala byt oznacena zretelnejsie ako je a to od narodenia a od troch rokov. Su tam uplne ine normy ktore treba splnat pri kozmetike od narodenia a ine od 3 rokov.. a co je baby kozmetika tento pojem mna teda pobavil 😀🙏🏼 Kludne svoje dieta natri aj niveou je mi to uplne jedno, ak ti neprekazaju ropne oleje nazyvane aj ako mineralny olej ale to uz znie lepsie vsak mineral To je nieco ciste a prirodne 🍃 .. pekny vecer prajem

lenadka
20. aug 2017

@janamexico esenciálne oleje sú pri dlhodobom používaní pôvodcovia alergií, preto pri výpočte bezpečnosti kozmetických výrobkov pri takejto kozmetike sa priráta vysoký koeficient s len máloktorý je potom vhodný pre deti. Píšeš úplné bludy.

katyd
20. aug 2017

Naco je detom kozmatika? Tomu som nikdy nerozumela. Ak dieta nema problem a nepotrebuje nejaku mast ci uz z lekarne alebo prirodnu, tak naco zatazovat detske telo umelinami?

jeennyv
21. aug 2017

Podla mna toto v prvom rade ani nie su detske malovatka...barbie, hello kitty..ked sa bavime o detoch a potom coca cola a podobne spolocnosti robia sice robia dekorativnu "kozmetiku," nooo kozmetiku, ako vseliake lesky balzamy atd..ale zdaleka to nie je pre deti, za to, ze to ma detsku znacku...skor pre nejake nastky a podobne...a spiralu dietatu..."nebezpecna "nie je ta kozmetika, Ale nebezpecna je alergia, co moze mat clovek aj na klasicke dekorativne znacky a uz, ktora zenska toto kupi dietatu....

maciatkolulu
21. aug 2017

@mell_j ja som svoje dieta nenatierala ziadnou kozmetikou a je to tak doteraz a ked niekto nevie rozoznat na nivei napisane baby a kids,tak je to uz o niecom inom,vsakze....toto ma opat pobavilo. Dokonca dobre dogerie to maju aj rozdelene,baby cast a kids,ten kto ma zaujem o prirodnunkozmetiku si moze kupit weledu aj v dm,alebo ide do bio obchodov,pripadne net. Kazdy nech si "gebri" cim chce,ale napisat,ze vyrobky nivea baby,nie su vhodne pre deti do troch rokov.... Vies co vsetko by dieta nemalo,nemohlo jest,pit a neviem.co. pochybujem,ze pri tebe matka citala,co na teba masti a cim ti prdel.natiera,aj ked verim,ze to bolo zdravsie. Nuz ale je to jedno,ako som pisala,ja som nedavala nic a teraz davam,resp.pouzivam weledu,POZOR,😀kids,nie je vhodna pre deti do troch rokov,inak novinka,vanilkova,uplne super sampon a mydlo v jednom a nic viac a ttm ma nemusia zatazovat ziadne larabeny a ine chemikalie a mam kludnu dusicku a nemusim sa rozculovat ako je mozne,ze nivea dava nazov nivea baby kozmetike urcenej babetkam a co obsahuje,kedze sa ma to netyka a kedy ma pravo prejst na oznacenie kids a pod.👏😂

janamexico
21. aug 2017

@lenadka neviem ci pisem bludy a mam to vyskusane liecime sa s tym cela rodiny od mojho syna co mam 7 aj ja co som tehotna oleje pijem miesane s vodou a do konca pes takze asi taka somarina to nedude nepisala by som nieco co by som nemala odskusanw ale kazda mame sbvoje nazory nebetiem ti ich ja hovorim lem moj a

janamexico
21. aug 2017

A mimochodom hoboti o kozmetike ako sampon krem nie malovatka prosim ta 😩

mell_j
21. aug 2017

@maciatkolulu chvalabohu ja sa nerozculujem lebo taku kozmetiku pre malu nepouzivam predstav si tiez pouzivam weledu nie si jedina 😂💪🏼 Zbytocne sa rozculujes ja tomu vsetkemu rozumiem len bohuzial vela zien nie a malo by to byt podla mojho osobneho skromneho nazoru lepsie oznacene.. lebo ano su zeny ktore si to nedokazu precitat na zadnej strane obalu ;)

maciatkolulu
21. aug 2017

@mell_j ja sa nerozculujem,ja sa zabavam😂

lenadka
21. aug 2017

@janamexico vieš ja pracujem ako dozor nad kozmetikou, preto viem o čom píšem. Fakt si daj na to pozor.

janamexico
21. aug 2017

Ok dakujem

katrin21
21. aug 2017

@lenadka Lenik, a neni to tak, ze ked je chemicky a nie prirodny, tak je nebezpecny? Lebo minule v TV o tom rozpravali a povedali, ze to je velky rozdiel, islo o terapiu olejmi pre deti a pani zdoraznovala, ze musia byt prirodne....
Viem, ze ty sa do toho rozumies, tak sa pytam preto, ze ci neni v tomto fakt rozdiel, aky sa ten esenc. olej pouzije - prirodny, alebo umely = chemia

lenadka
21. aug 2017

@katrin21 nie, nie bohužiaľ je to jedno, pri dlhodobom používaní to vždy končí alergickou reakciou, niekedy fakt nepeknou. Masérky by to vedeli porozprávať. Bol to veľký boom začali to používať všetci a postupne ubúda nadšencov.