Pozitívny antigénový test - syn má Covid-19

zimba2
30. nov 2021

Prosím čím viac čítam tým viac sa do toho zamotavam.Syn 13 rokov ostal od pondelka zo školy doma v karanténe lebo učiteľka napísala v nedeľu, že spolužiaci boli pozitívni.V nedeľu syna som testovala školským antigenovym testom a bol negatívny,v pondelok ako som prišla z práce že mu je zima a teplotu mal a 2 krát som ho testovala a vyšiel pozitívny.Mladsi syn 7 r. od dnes utorka už ostal doma.Ja s manželom sme obidvaja očkovaní,nám nevyplýva povinnosť ostať v karanténe že? Ale ostali sme obidvaja doma na HO.Starsieho syna som registrovala na PCR,došiel termín na štvrtok 2.12.Ako to je s PNkou alebo OCR? Lebo HO môžem mať max len 5 dní.Odkedy si môžem o ňu žiadať a dá mi niekto PN keď som očkovana? A musíme ísť aj my ostatni na PCR test (my dvaja s manželom + mladší syn),to treba sa sami registrovať či automaticky nas zahlasia po pozitívnom výsledku PCR staršieho syna? A karanténa sa synovi od kedy počíta od pondelka od výsledku dom.antig.testu či až od výsledku PCr testu lebo to môže byť až v piatok prípadne neskôr.

katkaseiner
30. nov 2021

Mám rovnakú situáciu, dcéra v nedeľu pozit.testovana, zahlásila som nad všetkých na testy, zajtra ma syn a dcéra, v piatok ja s mužom. Muž má už príznaky, obaja sme očko. Ak bude pozitívna, bude sa jej počítať prvý deň ako deň odberu na pcr odber

aspinka
30. nov 2021

My sme boli na tom podobne. Určite zostavate vsetci v karantene a vsetci sa zaregistrujte na PCR vyklikaj tam kontakt s pozitivnou osobou alebo priznaky. Na tvojom mieste by som isla na OČR ale pozor len deti do 10rokov maju uznanu očr a od 1.12. uz nie je pandemicka PNka ale normalna PN.

andreakotesova
30. nov 2021

@aspinka pandemicka PN stále je, akurát sa zmenila jej výška a vyplácat prvých 10 dni bude zamestnávateľ, ako je to pri klasickej PN.

zimba2
autor
30. nov 2021

@katkaseiner takze vy ste zahlásila aj vás ostatných už hneď pri zahlasovani dcery? Nemám čakať na výsledok PCR testu syna a až potom nás zahlasit? Nikto zatiaľ žiadne príznaky z nás nemá.To je ale tiež blbosť že synovi vyšiel antigen v pondelok a na PCR ide až v štvrtok tak až od štvrtka sa mu bude počítať 10.

andreakotesova
30. nov 2021

@zimba2 karantenu mu riadi pediater. Ten kľudne môže povedat, ze karantena mu začína pozitívnym AG testom, alebo prvými príznakmi.

marco2
30. nov 2021

@zimba2 mne vyšel domácí antigen pozitivny v nedelu, dnes som bola v MOM, samozrejme pozitivny, píšu, ze karantena 10 dni, volala som aj doktorke, a ta, ze 10 dni bude platit este od PCR na ktory idem v piatok,, od piatku sme doma zavrety a este budeme neviem dokedy

katkaseiner
30. nov 2021

@zimba2 áno nahlásila som nás, na regionálnom úrade mi povedala pani že by deti testovala ( obaja mali symptómy cez víkend) ale nás by preložila. Dohodli sme sa že s tým predložením počkám do výsledku testov deti, ale muž má už nádchu druhý deň, plus je unaveny, čiže v piatok môže ísť...no a ja uvidím..do piatka ďaleko

katkaseiner
30. nov 2021

@zimba2 ono ak by si mala syna pozitívneho, zaregistrujete sa a zas čakať xy dní...ak bude negatívny, vieš si tvoj termín zrušiť...len to popravde neviem kde, skúsila by som regionálny úrad, tam som sa rýchlejšie dovolala

kristiii
30. nov 2021

@zimba2 ako píše @andreakotesova o karanténe rozhoduje pediater, môjmu synovi rátala od pozitívneho AG samotestu, keďže v deň PCR mu už v podstate nič nebolo. A ja som sa ako kontakt objednávala hneď ako mu vyšiel pozitívny ten samotest, objednali nás na piaty deň spolu. Ale ja nie som očkovaná. No skúsila by som sa aj byť tebou objednať ako kontakt hneď, za to nič nedáš.

pininka1
30. nov 2021

@zimba2 teraz cerstvo mi volala pani z regionalneho uradu. Ak sa doma potvrdi samotest, treba ist do momky na antigen az ten ked je pozitivny, mate to oficialne, prihlasite sa na pcr, ale karantena sa rata od pozitivneho antigenu z momky. Syna som otestovala vecer 24 samotestom, pozitivny, rano mi volala triedna ze treba potcrdit z momky len tak mozu dat triedu do karanteny,takze sme isli a od 25 je v karantene do 4.12. my darmo ze sme ockovani, kexze je to clen domacnosti tak 5 dni sme v karantene, ked nemame priznaky, tak konci karantena. Ja som sa ale dala na pcr. Synovi dalo pcr az na 5 den, cize pol karanteny by sme stratlili, ak by sme nesli do momky na antigen. Ale, ak druhy syn a dcera budu pozitiv, tak sa im rata karantena az od pcr testu, pricom pozitivnemu synovi konci urcite 4.12.

andrejka1974
30. nov 2021

Tak u nas konci karantena zajtra a sme v nej uz od 15.11.

zimba2
autor
1. dec 2021

@pininka1 joj škoda že som to už včera ráno nevedela mohli sme ísť včera do momky na antigen,takto je to už jedno či dnes(stredu)pôjde si na antigen alebo zajtra na PCR.Jeden deň hore dolu

zimba2
autor
1. dec 2021

@katkaseiner ja už počkám na ten synov PCR test,popravde už ani si nemyslím že je pozitívny,lebo to na vyšiel ten domáci antigen pozitívny a včera sme skúšali ďalší test čo má manžel z práce a to je že palička sa šúcha po jazyku a ten mu vyšiel negatívny,chcela som dnes ísť ešte do momky s ním,ale manžel mi hovorí nech už kašlem na to keď zajtra má termín PCR testu

pininka1
1. dec 2021

@zimba2 ano, len ozaj sa teraz dlho caka na vysledok z pcr. My sme aj kvoli tomu isli kedze ako na potvoru v ten den bol syn u mojich rodicov ktori nie su ockovani.

katkaseiner
1. dec 2021

@zimba2 daj vedieť ako ste dopadli, ja už čakám výsledky z pcr....viem trochu som netrpezliva ale už má prešiel aj kľud aj nervy a beriem to ok. Dnes mi volala mamina dcerinho spolužiaka, tiež sú pozitívny...čiže majú to v triede a čakám pozit. výsledok 😫🥴

zimba2
autor
1. dec 2021

@katkaseiner mne zas tiež mamka od synovho spolužiaka oznámila že mali pozitívny domáci AG včera a dnes išla do Momky na AG a ten mal negatívny.Potom ako sa môžeme spoliehať na kvalitu tých domácich AG testov.Mozno majú deti len virózu a ukazuje to pozitivitu.Kolegyna z práce bola včera na PCR a dnes už jej prišiel výsledok tak dúfam že my keď ideme zajtra so synom tak mu príde v piatok výsledok.A podľa toho sa uvidí či v pondelok pôjdem do práce alebo zostávam naďalej doma a budem vybavovať OCR na mladšieho syna za to že musí byť v karanténe.

katkaseiner
1. dec 2021

@zimba2 je to onicom, ale po negativnom antigene nemusi ist este na pcr?
Lebo teda mne to nikto nekazal ale aj z vlastnej iniciativy som nas vsetkych objednala priamo na pcr... boha uz cakam tie sproste vysledky....

zimba2
autor
1. dec 2021

@katkaseiner mne známa hovorila že výsledky z PCR keď sú pozitívni tak posielajú hneď že tak do 3 hodín a že keď negatív.tak až ďalšie dni

dzina007
1. dec 2021

@zimba2 nam pozitivny vysledok PCR siel 24 hodin, kamaratke na jedno dieta az 56h. takze na to by som sa nespoliehala.

OCR si mozete dat na mladsie dieta kedze ostava v karantene ako kontakt ak by starsi vysiel pozitiv. Je to aj vyhodnejsie ako PCR.

zimba2
autor
1. dec 2021

@dzina007 Nerozumiem keď bude pozitívny výsledok a niekto by nám volal tak mám mladšieho syna nahlásiť ako kontakt a čo to znamená? A my rodičia sa nemáme nahlásiť či ako to chodí

katkaseiner
1. dec 2021

@zimba2 áno, mne tiež pani z regionálneho úradu hovorila že v prípade že dcéra ostane pozitívna, zrejme nás bude niekto kontaktovat

maciatkolulu
1. dec 2021

@zimba2 pcr do 3 hodín, to pochybujem

marco2
1. dec 2021

@zimba2 nas kontaktovali dnes, pan sa pýtal koľko nas zije v domácnosti, odkedy príznaky, od koho sme sa nakazili a meno, či sme očkovaný , či sme volali dr.

zimba2
autor
3. dec 2021

@katkaseiner tak čo ako ste dopadli?Synovi prišiel výsledok je pozitívny.Ach ho.Teraz neviem či teda nas ostatných troch registrovať na PCR či čakať že sa niekto nám ozve

katkaseiner
3. dec 2021

@zimba2 u nás dcéra pozitívna, syn negatívny. Dnes sme boli s mužom tiež na pcr. V podstate deti mali pcr v stredu o 10, v noci okolo 22.30 došli výsledky a hneď ďalšie doobedie mi volali z hygieny, čiže verím že aj vám zavolajú. Ak sa neozvu dnes, tak by som sa večer registrovala na pcr. V každom prípade ak sa ozvú, tak sa budú pýtať na všetkých členov a odporučia najlepší dátum na testovanie. Čiže aj keď už termín mať budete, len ho prehodia tak aby to bolo fakt funkčné - vzhľadom na začiatok príznakov dieťaťa, prípadne či a kedy vám začali priznaky.

katkaseiner
3. dec 2021

@zimba2 dokonca už teraz konci karanténa 10tym dňom od príznakov, nie od testovania na pcr. Mne volala veľmi milá a ochotná pani z hygieny, všetko vysvetlila a všetko aj zodpovedala. Teraz čakáme na naše výsledky s tým že zajtra sa jej mám v každom prípade ozvať, pretože ešte musíme doriešiť syna . Síce bol negatívny ale keďže manžel má nadchu a kašle, odporúča ho pretestovat a podľa začiatku mužovej choroby mu dá termín. Je to komplikované ale teda fakt klobúk dole ako a čo vysvetlia...už nám len ostáva dúfať že sme negatívny a syn sa ešte pretestuje v pondelok a na chvíľu hádam máme pokoj

andrejka1974
3. dec 2021

@zimba2 nam sa neozval nikto ale nam povedali ze neockovany musi byt doma az pokial neskonci karantena poslednemu doma najmensej tak karantena skoncila po 17 dnoch

zimba2
autor
3. dec 2021

@katkaseiner nám teda zatiaľ nikto sa neozval, každý okres to robí asi ináč a podľa toho koľko toho majú.Mne detská synovi počíta karanténu od včera kedy mu robili PCR.

zimba2
autor
3. dec 2021

@andrejka1974 my sme očkovaní s manželom len teda mladší syn nie je,takže čím skorej by to od staršieho dostal tým lepšie lebo chudatko bude potom dlho doma,len je ešte otázne či my to rodičia nedostaneme

andrejka1974
3. dec 2021

@zimba2 my sme vsetci ockovani okrem najmladsej ta ma len 9 a dostala som to ja a o par dni starsia dcera muz ani najmladsia to nedostali takze nie kazdy to chyti a lahko to dostane aj ockovani ja som to chytila aj ked som dodrziavala vsetko respirator som mala vzdy a to som dostala od plne ockovanej osoby takze je to uplne individualne a to ja som ockovana astrou a dvera phiserom a to druhu davku mala v auguste