Pozícia v banke

sslniecko1
19. jan 2018

Ahojte mamičky, prepáčte, že sem ťaham tuto tému, ale nemám sa s kým poradiť. Dnes mi bola nepriamo ponúknutá pozícia v slov.sporitelnl na pozícii klientsky pracovník. Bolo by mi trápne sa hneď pýtať na plat. Mám teraz prácu, zaujímavú v kancelárii, plat 800€ -priemer za cely rok, avšak tuto prácu budem mat do konca roka. V slov.sporitelni po prvom predĺžení zmluvy na dobu určitú, potom na dobu neurčitú predlžujú. Robí tu niekto v sporiteľni? Plat?🙂

loginexistuje
19. jan 2018

Nemenila by som klientsky pracovnik je nic moc pozicia v banke

miskooo1987
19. jan 2018

Máš 800 v hrubom alebo v čistom? Ak v čistom, tak nič nerieš v slsp budeš mat menej

sslniecko1
autor
19. jan 2018

v čistom

3009
19. jan 2018

Ako klientsky pracovník budeš mať mzdu určitú časť fixnú a druhú závislú od predaných produktov, ale tie podmienky sú niekedy nesplniteľné, keďže skoro každá banka ponúka to isté s malými odchýlkami. Prácu v kancelárii určite nemeň za prácu klientsky pracovník, ak to nemáš nutné. To je neustále s klientami a nie je to vždy jednoduché. Treba brať do úvahy, že budeš pracovať aj s hotovosťou a treba sa tam učiť neustále nové produkty. Ak ti tu skončí pracovný pomer, tak do banky ako klientsky pracovník nájdeš aj potom miesto. Robila som v banke veľa rokov.

ave17
19. jan 2018

Presne,baby maju pravdu;) nemen a do banky už nie je problém sa dostať aj inokedy🙂 pohorsila by si si,platovo určite,sporka je lakoma🙂

lenkatt2
19. jan 2018

Tiez by som nemenila. Pozicia klien.pracovnik byva volna takmer vzdy, ak by si prisla o pracu.

martula218
19. jan 2018

@sslniecko1 ahoj, ja som odrobila v banke 4 roky a uz nikdy viac, tato skusenost mi bohato stacila a cim dalej je to narocnejsie, niekedy nemas cas ist ani na wc, ked je vela klientov, nie kazdy klient je prijemy, zodpovednost obrovska, trezor, hotovost, ponuka produktov, je to tazka praca, dobre ti radim miesto nemen, zostan tam kde si

zuzanka.zuzu
19. jan 2018

že bolo mi trápne sa pýtať na plat 😂😂😂 to mala byť po zdvorilostných otázkach HNEĎ ĎALŠIA otázka šmárjapano 🙄
a pozíciu klientsky pracovník nájde voľnú hocikedy a hocikde - najmä v dnešných časoch nedostatku zamestnancov 😉

lilyianka
19. jan 2018

Do banky by som ja robit nikdy nesla, pokial viem mas tam fix plus nejake provizie za to, ze musis stale klientom ponukat prodikty....mna osobne to velmi obtazuje vzdy, hlavne ked raz poviem nie a stale si melie svoje...
Ak mas teraz 800 v cistom tak neries a za rok urcite najdes pracu, hlavne na zac.roka je prac.ponuk vzdy dost a aj na pozicii administrativy

sslniecko1
autor
19. jan 2018

veď jasné, že mi to bolo trápne, keďže som nebola oficiálne ani na pohovor pozvaná :D
ale ma napadlo, v tomto roku si budeme brať hypotéku na dom. nemajú pracovníčky v danej banky aj nejaké výhody, keby sa rozhodli si vziať odtiaľ hypotéku?🙂

loginexistuje
19. jan 2018

@sslniecko1 radovy zamestnanec ako je klientsky pracovnik nema vyraznu zlavu niekedy dokonca vyssi urok ako lepsi klient a ci ti stoji zato klesnut o polovicu platom si zvaz uz sama

janulka1802
19. jan 2018

Ja by som rozhodne nemenila isla by si do horšieho

aduskatt
19. jan 2018

@sslniecko1 vobec nie je pravidlom, že máš najlepší úrok, kedysi so robila v banke a hypo sme húfne chodili brať do inej banky🙂

sslniecko1
autor
19. jan 2018

Polovica???😭

basska_b
19. jan 2018

Na stránke platy.sk mi to hodilo 900 brutto v regióne Bratislava. Ak ide o iný región, odporúčam skúsiť tú stránku. Vraj na tej stránke ľudia reálne zadávajú anonymne svoje platy, ale je otázka naozaj tieto odmeny za výkon, ako ich zohľadnili. My to máme v práci tiež a fakt nejaký mesiac to máš, nejaký nemáš, nikdy nie v plnej výške... nedá sa s tým vôbec rátať. Eventuálne na pohovore sa nenechať opiť rožkom a trvať na určitom svojom fixe

janka54321
19. jan 2018

Banka isto nie a nie.klientsky pracovnik...budes sa musiet riadne nadriet, aby si v banke zarobila v cistom.800 eur...uz davno neplati, ze v bankach sa dobre zaraba...ja som.prave v pondelok.dala.vypoved v banke po par.rokoch, momentalne.po MD a veru, banka uz.nikdy viac..takze hladaj.si.nieco ine

evittam
20. jan 2018

@sslniecko1 Suhlasim s ostatnými. A trapne je pytat sa na plat? Od kedy?

zuzka38
20. jan 2018

@sslniecko1 nepriamo ponuknuta ale na pohovorr si nebola a nevies mzdz? Treba sa s kompetentnymu s tretnut a riešiť aj mzdu aby si sa vedela rozhodnúť.

evittam
20. jan 2018

@zuzka38 Ja toto nejak nechapem-je trápne sa pýtať na mzdu priamo potencionálneho zamestnávateľa-je to vlastne jeden z najdôležitejších ukazovateľov ci sa rozhodnem pre danú prácu ale vypytovat sa kade-tade kolko mi daju uz trapne nie je.😁😉

sslniecko1
autor
20. jan 2018

@evittam samozrejme, že by mi to bolo trápne pýtať sa, pokiaľ presne neviem, čo je, resp. bude v náplni mojej práce! V prvom rade nechám potencionálneho zamestnávateľa na pohovore vysvetliť, čo vlastne bude mojou náplňou a až potom prichádza na rad otázka, čo sa týka platu. Moja téma nezahŕňa len otázka platu, ale aj spokojnosť, skúsenosti a pod 🙂 ako bolo spomínané v predošlom príspevku, na pohovore môže ťahať medové motúziky, ale ja som hlavne chcela vedieť samotné skúsenosti. 🙂 🙂

evittam
20. jan 2018

@sslniecko1 Tvoj nazor ti neberiem. Ano mas pravdu čo sa tyka tych info okolo prac.pozicie-su dolezite-informacie vždy žiadam od zamestnávateľa a v neposlednom rade sa informujem o plate. Niekomu je to trápne,pre niekoho dôležité.

3009
20. jan 2018

@sslniecko1 pozerám, že si z Nitry, tak ak by bola tá pozícia v nákupnom centre, tak treba ešte počítať aj so smennosťou a práca v sobotu a v nedeľu. Ono v bankách je teraz preto taká fluktuácia, že ľudia odtiaľ odchádzajú, lebo práca náročná a neadekvátne zaplatená - klientsky pracovník. Ak máš VŠ a ambíciu niekde ďalej postúpiť v banke, tak treba samozrejme začať ako klientsky pracovník a nepozerať na tie začiatky, ale to je tak na niekoľko rokov.

liz_lemon
20. jan 2018

moja znama robi pre SLSP v BA uz niekolko rokov (asi 5), najprv musela chodit na skolenia do Kosic vlakom, pricom musela stale chodit hore dole, lebo im nepreplacali ubytovanie, ale len cestu
tvrdi ze zaraba 400 E, co vsak nie je pravda, lebo to je zaklad, a ked sa ti dari predavat ich produkty, tak samozrejme zarobis viac
tito zamestnanci mavaju aj rozne sutaze, a ked sa ti dari, tak mas dovolenku zadarmo
dalej maju rocne odmeny cca 20% z hrubeho rocneho prijmu, co je celkom fajn, ak sa ti dari
ale praca je to narocna, a hlavne strasne dlha pracovna doba, bezne chodi rano okolo 8 z domu a vracia sa okolo 19, lebo vsetky skolenia/porady su az ked je pobocka zatvorena
dalsia vec, ze ich presuvaju z pobocky na pobocku, a to tak, ze ti cez vikend oznamia, ze v pondelok ides niekam uplne inam, je problem s cerpanim dovolenky aj s priepustkami, a aj s obednou prestavkou
osobne by som to nechcela robit
inak maju vyhodnejsi urok na HU, ucet zadarmo a pod.

vhlave
20. jan 2018

Švagriná robí v banke, začínala za pokladňou, potom jej tatinko vydupal nejaký malinký posun, tam sa zoznámila s priamym nadriadeným, trošku poflirtovala, teraz robí na nejakej pozícii nejaký vzťahový manager, ráno chodí na 8:00, potom si ide akože za klientom a ide si zacvičiť, alebo na minacky do obchodov, ...vravela že ma okolo +- 1200€ v čistom, plus dostáva nejaké poukážky každé 3mesiace na oblečenie, zvýšila sa jej dovolenka z 25 na 35 dni

elanor
20. jan 2018

@basska_b to je hlupost. 900e v banke, jedine na vyssej pozicii. MOzno osobny bankar. Ale nie radovy bezny zamestnanec ako je klientsky pracovnik, to je ta najnizsia pozicia aka v banke je, teda aj nanizsie platena. Paradoxne ale ma najviac roboty. A najviac ho aj zdrbavaju.
Nastupny a zakladny plat je niekde okolo 400e.

@sslniecko1

evittam
20. jan 2018

@vhlave Jasneee. Ale to musi najskor "podrzat" správnemu nadriadenému. Ako si napisala.

vhlave
20. jan 2018

@evittam no tak nejak....bez chrbtovej kosti...brrrrrrrr

marusia12
20. jan 2018

Momentálne sme v stave, že moje prvé otázky smerujú na plat a benefity, potom sa môžeme baviť o náplni práce... už to určite nerobím naopak. Dnes je skutočne z čoho vyberať.

zuzka38
20. jan 2018

@marusia12 možno ano ja by som sa na mzdu ako prvé nepytala, takého som ešte nevybrala nikdy ďalej 😉

eeffka
20. jan 2018

@sslniecko1 klientskeho pracovnika v bankach momentalne robia pomaly ludia s ucnovkou. Ako to byvalo prestizne zamestnanie teraz je podradne. Kamosky robia v roznych bankacch a ked mi rozpravaju zazitky s kolegami mi rozum stoji. Inak neviem co je na tom trapne sa pytat na plat. Robim niekde viem pod kolko nemozem ist tak snad je to uplne legitimna otazka. Aky je plat. Z akych zloziek sa sklada a ake benefity ti dane miesto prinesie. Ak si ta vybrali bokom si v pozicii ze ty si ta ktora sa rozhoduje nie oni. Keby ludia viac rozpravali bolo by menej nedorozumeni. Ak mas kancelarsku robotu a 800v cistom tak v banke sa narobis ako sprosta kvoli nesplnis lebo su nastavene tak aby si bola schopna plnit na 90% a budes sa natahovat s idiotmi. Nakolko inteligentni ludia do bank uz velmi nehodia v dobe internetu zato jednoduchsi a hlupejsi si radi zajdu nic neporozumeju a easte ti aj nalozia ako klames a kradnes za banku