Potvrdenie o prekonaní Covid-19

petronelka77
1. dec 2021

Ahojte, neviete prosim ako sa postupuje? Pred tyzdnom som mala pozitivny PCR test na covid 19. Mam nariadenu 10 dnovu karantenu, ktora mi v sobotu konci. Musim ist opat na kontrolny test, ci som uz negativna? A dalsia vec ma zaujima, ake tlacivo, formular, potvrdenie musim mat, aby som bola v kategorii "prekonana". Myslim aj to, ze pri vstupe napr. do OC sa ludia preukazuju potvrdeniami, ze su ockovani alebo prekonani. Je to nejaka aplikacia? Covid pas? Doteraz som to nepotrebovala, tak som v tom laik. Dakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
1. dec 2021

žiadny kontrolný test sa nerobí
tu si ho stiahneš na 11ty deň od PCR odberu
https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-validate-...

jurcaga
1. dec 2021

presne tak, ako pise @patka06 , mozes si to aj vytlacit na papier, nemusis mat aplikacie... alebo stiahnut do mobilu ako pdf, ale az po prekonani

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronelka77
autor
1. dec 2021

Ďakujem všetkým za radu, pekný večer.

lubik87
2. dec 2021

@patka06 a tebe to išlo ? Mne to nejde potvrdiť nič 🤷

patka06
2. dec 2021

@lubik87 áno, aj teraz som vyskúšala všetko funguje ako má ...otváram to na PC

lubik87
2. dec 2021

@patka06 super vďaka robím cez telefón vyskúšam na počítači 🙂

primadona
10. jan 2022

@petronelka77ahoj prosím ťa a nedáva to potvrdenie o prekonaní lekár?

patka06
10. jan 2022

@primadona nie lekár potvrdenie nedáva
Stiahneš si ho sama, na 11sty deň od pozitívneho PCR testu

primadona
10. jan 2022

@patka06 a prosím ťa ja len zajtra idem na pcr ak by bol negatívny tak to potvrdenie si možem stiahnuť aj na základe pozitívneho antigenového testu?

patka06
10. jan 2022

@primadona nie ... len na základe PCR, ak nemáš pozitívny PCR nemáš potvrdenie s QR kódom
Niektorí lekári, dajú "potvrdenie" aj na základe pozitívneho antigénu, ale môže sa stať, že sa s ním nedostaneš od prevádzky v OP režime

primadona
10. jan 2022

@patka06 aha to som nevedela ale karantena mi platí ododnes ked dnes som mala pozitivny antigen však?aj keby teda zajtra vyšiel pozitívny pcr test

patka06
10. jan 2022

@primadona karanténa sa počíta od PCR odberu alebo od prvých príznakov, to rozhodne lekár aj o ukončení karantény rozhoduje lekár
Nápr. nám počítali karanténu až od PCR odberu
Ale ten jeden deň už nie je tak veľký rozdiel ...od PCR by si bola v karanténe do 21.01. vrátane

primadona
10. jan 2022

@patka06 aha lebo mne moja dr normálne dala 10 dní pn od dnes a keby som mala príznaky mám jej volať

patka06
10. jan 2022

@primadona áno, štandardne je karanténa 10 dní, ak by boli príznaky predlžuje sa

primadona
10. jan 2022

@patka06 ok dakujem za rady uvidím ako zajtra dopadnem

lubik87
10. jan 2022

@primadona antigen sa vždy potvrdzuje pcr ak budeš mať zajtra pozitívny test tak máš karanténu do 21.01 . Deň odberu je deň 0 . Potvrdenie dáva aj lekár samozrejme záleží len od neho či bude ochotný