Potravinárske jedlé oleje verzus chemické oleje na opaľovanie

kafulienka
26. máj 2014

Ahojte, velmi rada privitam osobne skusenosti s pouzivanim jedlych olejov ako ochranne oleje na opalovanie: ako vam to ochranilo kozu, resp kozu dietata, aky olej ste pouzili, kolko ma ochranny faktor (ak to viete) a na aku dlhu dobu (1 hodina na slnku atd), dakujem...

sissy27
26. máj 2014

@kafulienka nemyslím si, že jedlý olej má nejaký ochranný faktor... môžu byť fajn na premastenie pokožky, po opaľovaní na zvýraznenie opálenia, ale neriskovala by som s tým čo sa týka ochrany...

417781
26. máj 2014

určite by som jedle oleje nedavala ako ochranu pre dieťa...dobry je malinový olej...ten ma ochranu tušim okolo 30

michaela2008
26. máj 2014

bambucke maslo, ale netusim, aky ma faktor...

jasminet
26. máj 2014

@kafulienka este na zakladnej skole sa spoluziacka natrela jedlym olejom, ze sa vraj krasne opali - do 2 hodin bola usmazena do cervena... 9 mesiacov nosis decko pod srdcom, chranis, ofukujes a potom ho natries jedlym olejom proti slnku?? 😕 😅

sono2
26. máj 2014

Arganový ma 6 ale smrdí. Aspoň mne. Ale riešila by som krémy. Čo odrážajú lúče. Oleje vo všeobecnosti na ne pečie omnoho viac ako na krém toho istého faktora. Toto je experimentovanie. Určite to nerob na detskej koži. Pokazíš pokožku nenávratne. Zbytočnými škvrnami, znamienkami, čo sa vytvárajú na slnku . Oleje sú na opálenu položku a určite nie na detskú! Poznám to podľa seba. A žiadny olej prírodný nemá uvb a uva a kopec filtrov. Ja do krémov teda investujem. U mňa nenájdeš krém lacnejší ako 15euro. A na každú časť tela iný. Osobne používam len Lancaster a mužovi tiež. Koža si všetko pamätá. Ver mi!

slnieckko
26. máj 2014

@kafulienka urcite to nedavaj detom nikdyy.. ked som bola mlada a blba tak som to na radu kamosky skusila a myslela som ze umriem ako som zhorela, vobec to neochranuje len zhoris ako fritovane kura, bez srandy 😉

prasiatko30
26. máj 2014

@jasminet vsak aby sa pekne opieklo - funguje to na pecenom kurcati a na dietati nebude?😄😄😄😄😄

tilly
26. máj 2014

kazdy jeden za studena lisovany olej by mal mat okolo 6-8 faktor... ja sa natieram kokosovym, ale vraj je najlepsi olivovy, len ten sa zle vpija a spini oblecenie... ale pre dieta by to chcelo krem s vyssim faktorom... skus prirodne, len tie sa horsie roztieraju a zanechavaju biele stopy, kedze nemaju ten filter chemicky...

tilly
26. máj 2014

@417781 myslis, ze malinovy ma 30? idem googlit

prasiatko30
26. máj 2014

A mimo zartov - mladsej dcere pomahal a velmi olivovy oanensky olej na vystipanu ritku ale robit experimentys pokozkou mojho dietata pri tak agresivnom slnku ake mavame - ze ochranny factor 5-6 - ja si davam 50 a babam a to je maj a myslim si ze tento rok pod 50 faktor nepojdeme ziadna z nas a ak sme pri vode aj niekolko krat - v podstate zakazdym ked vyjdu z vody - takze jedle oleje naozaj nehrozia akurat tak do salatov

sissy27
26. máj 2014

@tilly
@417781 a že som tak smelá, z čoho sa získava malinový olej? som pojedla niečo malín v živote, ale žeby boli mastné sa mi nezdalo...

tilly
26. máj 2014

nasla som: http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1...
malinovy olej ma 30 faktor...

prasiatko30
26. máj 2014

@sissy27 z medveda co odchytili medzi malinami😝😝😝

tilly
26. máj 2014

@sissy27 zo semien ostruziny malinovej, je to aj v linku vyssie 😉

titkovamiriam
26. máj 2014

podľa mna to nemalo byť Malinový ale Mandľový 🙂

sissy27
26. máj 2014

@tilly no aspoň som sa dozvedela niečo nové, aj keď všeobecne mám na tieto bio - etno - eko veci svoj názor... 😅

titkovamiriam
26. máj 2014

@sissy27 ja som si to tiež preštudovala ako aj ine prirodne oleje-vačšinou ochranu maju -6-15 a zrazu takýto zázrak no neviem...

tilly
26. máj 2014

@titkovamiriam malinovy... mandlovy je skvely na vrasky 😉

titkovamiriam
26. máj 2014

@tilly už som si prečitala,ja by som ale predsa len volila ked uz teda prirodny tak konopny,kokosovy,sezamový,mandľový

kafulienka
autor
26. máj 2014

ahojte,
mate niektora skusenosti s "raspberry seed oil" alebo nieco podobne s ochrannym faktorom 30 a vyssie?

link na zaujimavy clanok v anglictine:
http://www.cosmeticsdesign.com/Formulation-Scie...

tilly
26. máj 2014

@titkovamiriam hlavne tie oleje nechavaju dost stopy na plavkach a osuskach...

saska.t
26. máj 2014

@kafulienka kokosovy olej ma 6 Faktor,malinovy 30 Faktor ale pre dieta by som zvolila normalny bio prirodny napr. od firmy Lavera bez Chemie 30+ Faktor,vyborne skusenosti aj pri mori,kuchynske oleje su dobre len na chvilkovy pobyt vonku nie na cielene opalovanie 😉

kafulienka
autor
26. máj 2014

@saska.t dakujem za seriozny tip :=) zalozeny na vlastnej skusenosti 🙂

saska.t
26. máj 2014

@kafulienka
http://www.ebay.de/itm/Lavera-Baby-Kinder-Sonne...
na SK som ich nasla v DM Drogerie v BA,ale urcite najdes aj inde 😉

europa8
2. jún 2014

kafulienka,tiez pouzivame ten od Lavery a este mlieko od Dado Sens od -zatial som to nasla ako jediny kompromis u nas na Slovensku,aj ked ani to nie je bohvieco,Lavera ma sice cisto mineralne filtre,ale pouzivaju sa tam nanocastice,co je nebezpecne hlavne ked to dieta oblizne,alebo sa to nejak inak dostane do tela-nicí to bunky,Dado Sens má aj chemicke filtre,ale tie menej nebezpečne-som v tomto úplný pako 🙂,do drogerie chodim so zoznamom nebezpečných látok 🙂

kafulienka
autor
7. jún 2014

len ozivujem temu...

kafulienka
autor
7. jún 2014

dakujem za obrazok "olimon"

cackaa
10. jún 2014

Prikladám jeden receptík na výrobu domáceho opaľovacieho krému:

Domácí krém na opalování SPF 30
Paradoxem ochrany proti slunci je, že jedno riziko potíráme rizikem druhým. Stačí si otočit tu poměrně drahou (na to co v tom je) lahvičku a podívat se jaké chemické lahůdky nás a naše děti mají ochránit před rakovinou...
Tady je recept na zcela přírodní krém s faktorem 30+, který si můžete dopřát bez rizika a ušetřit nemalý peníz.


Na krém proti slunci budete potřebovat:
30 ml olivového oleje
20ml kokosového oleje (má přirozený ochranný faktor SPF 5 )
10g včelího vosku
5 g SoFi Tix (SPF 20 - SoFi Tix )
2 g vitamínu E
1 lžíce čistého nerafinovaného bambuckého másla ( SPF 5, Bio & FairTrade )
5 kapek esenciálního oleje (nemusí být, ale rozhodně doporučuju v létě mátu, nebo
levanduli - v létě vás ochrání totiž i proti bodavému hmyzu)
Pečlivě si omyjte ruce a ideálně vydezinfikujte pracovní desku i ruce izopropanolem nebo 70% ethanolem a nechte oschnout,
ať si výrobek nijak nekontaminujete - déle Vám vydrží.
Všechny ingredience, mimo prášků, dejte do sklenice s víčkem (třeba klasické zavařovačky) ohřejte
ve vodní lázni, místy promíchejte, aby se všechny spojily. Až bude vše úplně promícháno a
spojeno přidejte práškovou složku (SofiTix a vit E) do malého množství oleje - Sofi Tix se nerozpouští, disperguje v malé troše oleje
a je mi třeba třením pomoci od sebe - ideální je porcelánový hmoždíř s paličkou. Smíchejte vše dohromady a přelijte do nádobky
ve které budete krém uchovávat. Protože výrobek neobsahuje vodu, jen tuky, není třeba konzervovat, vydrží vám dlouho - dle
trvanlivosti ingrediencí.

Tiež sa ho chystám vyrobiť, ale miesto olivového oleja chcem použiť olej z malinových jadier a ten SoFi Tix asi vynechám, alebo použijem oxid zinočnatý:
http://www.murumuru.sk/kozmeticke-suroviny/such...

darja12
29. apr 2016

jedlý olej je aj malinový olej a má faktor 28-50.. závisí od kvality výroby pravdepodobne.