Potničky? Vyrážky okolo konečníka

iwulka23
21. aug 2011

Ahojte maminy...
Mám skoro 7 mesačnú bambulu..a pred pár dňami mala červenú riťku...mastila som jej so SUDOCREMOM aj RYBYLKOU..troška pomohlo..ale dnes som si všimla vyraštičky..ma ich okolo konečníka...a ťahajú sa až hore ku krížom..sú červené a v strede majú malú bielu bodku..sú to len ,,pontičky" ?..nemáte skúsenosti?...Timka zatial s potničkami nezápasila :( tak neviem :(

nice202
21. aug 2011

mne na to zabera jedine imazol. odporucam, kupis v lekarni.

iwulka23
autor
21. aug 2011

@nice202 diky..a myslíme na ten istý problém?..biele malinke vyražky?

gabika7706
21. aug 2011

@iwulka23 skus kupel v slabom hypermangane, vela susit na vzduchu a po prelieceni (imazol, sudocrem...) nicim nenatierat 😉

iwulka23
autor
21. aug 2011

@gabika7706 Ďakujem 🙂 skusim..len musim do lekarne po ten hy.....maju to aj volne predajne?

gabika7706
21. aug 2011

@iwulka23 malo by sa to dat kupit aj bez predpisu

lenka0283
21. aug 2011

urcite by som nevymyslala co kupit v lekarni ale skocila by som doktorke a ta ta posle koznej a ona ti najlepsie povie co to je 🙂

lucia.kl
21. aug 2011

@iwulka23 moja Nicolka má s týmto problém od 8 mesiacov - ona má tie vyrážky ale až hnisavé... zaberá akurát tak zmena plienok v pravidelných intervaloch ( značka plienok tak obmesiac) a teraz sa mi zdá, že to je z vlhčených utierok, takže snažím sa umývať pod vodou a čistím liehom no a nakoniec sudokrem...

lizatko1009
21. aug 2011

ja co som mala najlepsi krem na zapareniny bol bioderma, vyskusaj moj nikdy nemal cervenu ritulu a ani jednu vyrazku.

radlinka
21. aug 2011

@iwulka23 skus menit znacku plienok, pouzivat vsetko len na senzitivnu pokozku, bezparfemove utierky a kozmetiku alebo ich obmienaj, vzduch na pokozku (vetrat), mozno nejaky dobry kamilkovy / bylinny kupel by zabral, ale len jemne, aby sa nevyhadzala tiez z toho... Niekomu sudocreme, bepanthol, imazol alebo aj rybacia ci kalciova mast.

tamoulik
22. aug 2011

Najlepsie, vela vetrat, umyvat iba v cistej vode, jedmne vysusit bavlnenou plienkou, prip 2 tyzdne vyskusat latkove plienky, ale bezpleienkovu metodu...urcite vynechat vlhcene utierky. Prip nam este pomoze obcas Sudocrem, prip ak docjis, skus natriet ritku aj MM. Hlavne teraz v lete je dolezite vela vetrat!

iwulka23
autor
22. aug 2011

@tamoulik
@gabika7706
@lenka0283
@lucia.kl
@lizatko1009
@radlinka
..maminky🙂 ďakujem vám všetkým za rady🙂 dnes skocime kupit do lekarne všetky potrebné ,,inštrumenty" 🙂 zmeníme peluhy..a ked nic nepomoze(ci myslím že urcite niečo zaberie) tak pojdeme k tej lekárka..vlastne bud.týžden máme poradnu tak ukážeme čoto tam máme ked to nezmizne 🙂 ďakujem KOČKY 🙂

pe
23. aug 2011

ako je na tom mala? pomohlo jej nieco? lebo ak zatial nie, vyskusaj masticku Bepanthen, mojej malej pomohla ako jedina, je naozaj ucinna a velmi jemna, mavali sme to v hroznom stave, teraz v lete sa da aspon ritka vetrat... takze nam pomaha poumyvat cistou vodou, nechat povetrat, natriet bepanthenom a rychlo je po probleme, obcas dam aj preventivne, aby som tu kozticku premastila...

ducci
10. sep 2011

aj nam velmi pomohol bepanthen na zapareninky, ale aj na ine vyrazocky, vyskusaj, ma neskodne zlozenie .)

modrofuzik11
5. sep 2015

mne pomohlo dane miesto rano vecer poriadne umyt cistou vodou, vysusit do sucha do sucha a potom natriet bepanthenom. tiez je dolezite pouzivat priedusne plienky a oblecenie.

milota164
24. sep 2015

taketo vyrazky treba umyvat cistou vodou, vela vetrat ak to ma mokvave tak pouzit nejaku mast so zinkom ktora ich vysusi a potom prejst na nieco ine a hlavne setrnejsie pre pokozku. Ako ochrana pre malinke deti do jedneho roka je od Bepanthenu Extra mast.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 a dexpanthenol, ktory podporuje regeneraciu pokozky.

radka227
17. okt 2015

presne tak, mokvave vyrazky treba vysusit, nakoniec aj umyvanie samotnou vodou vysusuje pokozku. hlavne co najviac vetrat zadocek. ak nechceme pouzit chemiu, je dobry aj harmancek alebo repik a potom nejaku dobru masticku bez zbytocnych drazdivych prisad. Pre 7 mesacne tiez odporucam bepanthen extra.