Posúdenie zdravotného stavu dieťaťa

22. jan 2024

Dobre rano keď ste si požiadali na upsvar o posúdenie zdrav stavu dieťaťa (kvôli predĺženiu rd z dôvodu nepriaznivého zdrav stavu dieťaťa) ,o koľko dní Vám prišlo rozhodnutie? Poprípade keby niekto vedel koľko oni nato majú lehotu?

katie253
22. jan 2024

Ja som posielala v novembri žiadosť a dostala som odpoveď začiatkom januára.

veronikaszabova
22. jan 2024

Maju na to 60 dni

1mina
22. jan 2024

Mne povedali ze vacsinou do 30dni, 60 v zlozitejsich pripadoch

autor
22. jan 2024

@1mina ďakujem všetkým za odpoveď
30 uz prešlo preto sa pýtam

1mina
22. jan 2024

No moze byt oficialne do 60, zalezi aj od mesta kde podavate, ako toho maju vela, ako to povazuju za komplikovane 🤦🏿mna najviac dostalo ked mi uradnicka povedala ze mi to nezoberie mesiac vopred az uplne posledne dni pred.jeho narodeninami, lebo ze nemozu sidit zdravotny stav popredu 🤦🏿 (idem podavat na autizmus, takze jasne za mesiac asi autista nebude), a ze co stresujem ze ved dostanem este peniaze za ten dany mesiac ked mi konci rodicak. Vsak ano ale ze ja mam byt od prveho dna jeho narodenin v praci, a nemam im co dolozit potom oficialne kym mi to schvalia, a moze im to trvat aj tich 60 a to nehovorim ze vacsina sa v okoli aj tak odvolava, takze z toho moze byt aj dlhsi cas.

mogaa
22. jan 2024

Lehota je 60dní, ale môžu ju aj predĺžiť ak majú málo posudkových lekárov či je veľa žiadostí....ale oficiálne by to malo byť do 60dní...

autor
22. jan 2024

@1mina presne ja som tiež bola asi 3týždne pred narodeninami a musela som prísť až deň PO narodeninách. Ak to schvália z peniazmi ani nerátam skôr ako v marci alebo apríli. Takže 4 mesiace bez peňazí.

1mina
22. jan 2024

No presne ja som mala v plane to tiez dat popredu, ale hned ma zrusili ze uplne tie posledne dni pred jeho narodeninami, den dva 🤦🏿 a este sa tvariliz e cooo stresujem, ze ved za predosly mesiac budem mat peniaze a ze to schvaluju celkom rychlo ak to neni komolikovany pripad. Akoby som nevedela ze vsetci sa len odvolavaju v okoli. A to potom zas nanovo mozes cakqt tu lehotu atd 🤦🏿 a v robote tiez, uz som volala ba personalne ze bohuzial k datumu nastupu nebudem mat papiere ze mam predzleny rodicak, kedze len prijat ich su ochotny dva dni predtym 🤷🏿

autor
22. jan 2024

@1mina ja som si nahlásila do zdravotnej aj socialnej zatiaľ ze som doma s dieťaťom do 6 rokov. Kým príde rozhodnutie a potom uvidíme co ďalej. Hrozný systém niekdy naozaj 😞

katie253
23. jan 2024

Ja som posielala dopredu, lebo keď som čítala na fórach, tak bolo písané, že keď to pošlete poštou, tak sa tým musia zapodievať, raz keď je to podané pisomne, tak musia evidovať a majú lehotu na odpoveď.
Takže ja som vôbec nevolala a nezisťovala, rovno som poslala žiadosť.

autor
24. jan 2024

@katie253 ja som bola osobne. Dakujem budem vedieť do budúcna.