Poštípanie hmyzom

katkamarosova
17. sep 2012

poprosím Vás radu...malého stále štípu asi mušky-nie komáre,teraz má celé ucho navreté,červené,opuchnuté-bolestivé. Sále na to trpí,aj minul rok,vtedy to začalo.
Pred 2 týždnami ho poštípalo pod oko,tiež ho to bolelo. Mám zájst s ním k lekárovi?
Používala som aj biolit do zástrčky,no teraz som už nedávala-však zima nie? 🙂
Inak mu to natieram mastičkou na poštípanie hmyzom....dakujem 😵

klincek
17. sep 2012

moze to byt aj pavuk, ak ma viac vpichov pri sebe.
treba to natierat, a ak ma prudku reakciu, davat aj fenistil kvapky (poradila mi detska sestra).
biolit na pavuky nepomoze, prekutaj spalnu a zlikviduj votrelca. my sme ho nasli v papuci, hladali sme skoro mesiac 😒

katkamarosova
autor
17. sep 2012

no má viac štipancov

klincek
17. sep 2012

stipanec od pavuka je iny ako od komara, byva ich viac pri sebe a su viac navrete, cervene, proste je to horsia reakcia ako na komara..a dlho sa to hoji. jedna dcerka to mala dvakrat, potom mi kolegyna poradila hladat pavuka-tak sme hladali. bol to taky maly cierny nenapadny krpec s kratkymi nohami, proste take male nic, ale urcite to bo on, lebo odkedy sme ho zlikvidovali, nebola postipana. a komare nemame.
vcera sme nasli zase jedneho takeho pavuka. teraz sa hmyz stahuje dovnutra kvoli zime, tak treba davat pozor, viac a dokladnejsie vysavat, kontrolovat textilie, nech nam drobcov nekuse kadejaka haved.