Postcovidový syndróm u deti

hruska91
2. dec 2021

Ahojte deti prekonali covid, boli sme na kontrolu u lekárky vravela že je všetko ok - ale máme ich sledovať kvôli postcovidovemu syndrómu u deti. Vysvetľovala mi čo to je, ale mala tak plakala (klasika), že som skoro nič nerozumela. 🙈 máte s tým skúsenosť, o čo ide alebo sa vám covid vrátil? 🤷🏻‍♀️ Niečo som si čítala na internete, no zaujímajú ma skôr vaše skúsenosti?

lily14
2. dec 2021

@hruska91 to aj mňa zaujíma...ja som počula o vyrazkach ,bolesti hlavy a neurologické problémy

ladybug138
2. dec 2021

@hruska91 ja vlastnu skusenost nemam, ale poznam pribeh chlapceka Eddieho z Ceska, nasledkom prekonaneho covidu krvacal do mozgu, operovali ho, ked si date do google Eddie covid urcite vam to najde

mon1806
2. dec 2021

Ja mam dobru kamarátku a pred rokom jej mala 2,5 ročná chytila covid a veru následne aj postcovidovy syndróm ma to potvrdene od lekárov aj z Martina, z jedného dňa na druhý jej začala slabnut, mala strašný kašeľ dusilo ju nonstop teploty mala nakoniec odoslaná na rtg zistené niečo na pľúcach potvrdený post covid syndróm, odoslaná aj na kardiológiu aj na srdiečku niečo našli ale len niečo úplne malé zlepšilo sa to ale jej dieťa potom mesiac po covide nebolo schopné prejsť musela ju nosiť v kočíku a na rukách nonstop chrcala jej v noci zadychavala sa no hrôza sú rok potom zlepšilo sa to ale jej dieťa má nulovú imunitu vyšetrenia bola a nemá vôbec imunitu a ešte ma aj chorobu vola sa paff syndróm ci ako neviem je to vlastne periodické opakujúce sa teploty dva týždne je ôk a potom týždeň 40 tky teploty nedá sa to liečiť zmizne to až keď dospeje

alenamihal
2. dec 2021

@mon1806 moj syn ma PFAPA ( syndrom perdiodickej horucky ) ..vyrastie z toho medzi 5-6.rokom..tiez ma momentalne Covid a bojujeme s kaslom...ale sme objednany na preventivku o par tyzdnov,tak lekarka ho chce prekontrolovat komplet ,ci tam nie au neake nasledky...dufam,ze nie ..

mon1806
3. dec 2021

@alenamihal no presne tento syndróm ma, to mi je ľúto ze ešte aj covid mate ale bude všetko dobre uvidíte 🥰