Porucha zrážanlivosti krvi a očkovanie Covid-19

vandica
29. okt 2021

Ahojte, prosím ako je to s očkovaním keď má človek poruchu zrazanlivosti krvi? Skúsenosti, názory lekárov? Ďakujem

ikonica
29. okt 2021

@vandica vraj je to v pohode... Podla mojej hematologicky... Zatial som sa ockovat nedala a v tehotenstve ani nedam...

petamich
29. okt 2021

ja som sa dala ockovat po 600-nedeli a kontrolnych odberoch - hematologicka mi dala "povolenie"
kazdopadne zalezi od toho aku poruchu, treba sa asi poradit s tvojim hematologom

dadis
29. okt 2021

@petamich Suhlasim, treba sa spytat svojho hematologa

vandica
autor
29. okt 2021

@dadis jasné, ale chcem vedieť názory viacerých lekárov, ktoré boli povedané vám. Samozrejme, že sa na to spýtam.

bu1bu
29. okt 2021

@vandica ja som hematologicky pacient, porucha zrážanlivosť krvi, v určitých intervaloch som na injekciách, pred očkovaním konzultácia a vyšetrenie u hematologa, po očkovaní taktiež, u mňa v poriadku ( to neznamená že u každého to môže mať takýto bezproblémový priebeh).

petamich
29. okt 2021

@vandica no ale nazor mojho hematologa ti je na dve veci ;) ked mozes mat uplne inu anamnezu ako ja - to ze nam 10tim povedali, ze mozeme este neznamena, ze tebe to odporucia tiez :D

mogaa
29. okt 2021

@vandica sestre napr.hematologička medzi riadkami povedala že nikto s poruchou krvi by sa nemal dať očkovať.....nepovedala to priamo, ale z jej vyjadrení to tak vyznelo....a teda ani ona sama nebola očkovaná....

dadis
29. okt 2021

@mogaa Bohuzial aj medzi lekarmi su zvlastni ludia 🤷‍♀️. Lebo pojem poruchy krvi je taky siroky, co musi ona sama vediet. O par prispevkov vyssie som dala link na fb prispevok od MUDr. Sabaku, kde zdiela infografiku...porovnanie aky ma vplyv ockovanie vektorovou, mrna vakcinou a ochorenia kovidu na komplikacie spojene s 5 ci 6 najbeznejsich hematologickych chorob.