Porucha pozornosti u 6-ročného

9. jan 2024

Dobrý večer, syn má 6 rokov v septembri nastúpil v prvej triede, páni učiteľka mi povedala že asi ma poruchu pozornosti. Matematika mu ide skvelé aj ho baví, píše krásne a k probléme čítať vie len sa mu nechce, číta jedno slovo a prestane a takisto keď píše píše jedno slovo prestaňe obzera sa hrá sa s ceruzkou, je neustále v pohybe správa sa dobré počuje čo mu poviem aj keď úlohy nechce robiť ale robí pod mojím dohľadom. Ja som si myslela že je hyperaktívny že vyrastie, že nechce čítať lebo ho nebaví od narodenia ani kresliť ani vymaľovať. Ja keď som bola tiež som sa hrala na hodinu len písanie čítanie mi išlo skvelé len matematika som nerozumela mala problémy mama to neriešila pretože matematika má asi nebavila z matematiky dom vždy prešla ale so 4. že každé dieťa je iné. Ako mám postupovať. Ako sa správali vaše dieťa ďakujem

zorkahorka
9. jan 2024

Mali sme takeho chlapca v synovej triede. Mal asistentku. Asi treba cez psychologicke a pedagogicke centrum. Som prekvapena, ze na to neprisli uz v skolke. Tam museli mat stretko z centra. Teda aspon moj syn mal

autor
9. jan 2024

@zorkahorka mal, ale všetko poriadku že je zrelý na školu

puertorico
9. jan 2024

to isté aj môj malý . hyperaktivita sa nepotvrdila, boli sme aj u psychologičky, a záver je taký že má mať nejaké výnimky, napr, že nenapíše test zo SJ/MAT na dve strany, ale len na jeden a pol, alebo jednu stranu, a učiteľka mu aj tak dáva písať aj ostatným