Poraďte rýchlu liečbu kašľa a soplíkov

paja003
21. mar 2022

3 ročné dieťa. Týždeň sme liečili fenistil, erdomed, calciovy sirup + vitamíny. Po týždni to ustúpilo, šli sme von a v noci neutíchajúci kašeľ, kýchanie, sople opäť 😵 čo to je? Čo ešte mám dávať, aké lieky? Priznám sa, začala som mu popri tom všetkom dávať isoprinosine 3xpo polke, lebo už som fakt zúfalá a z práce si nemôžem dovoliť toľko meškať.
Prekonaní sme mesiac po covide.

dori2
21. mar 2022

@paja003 to este kludne moze byt dojazd po covide

paja003
autor
21. mar 2022

@dori2 cez covid mu nebolo absolútne nič, mám pocit, že asi až teraz to naňho došlo, ale nemuselo by to tak dlho trvať 😔

riskoh
21. mar 2022

Stoptussin na drazdivy kasel,ak uz vykasliava-solmucol alebo ine mukol.lieky,sinupret,kaloba je vyborna v orvych dnoch infektu,ja davam vecer aj nurofen,do nosa nasivin 7 dni ,potom uz len morska voda,vetrat,zvlhcovat vzduch

paja003
autor
21. mar 2022

@riskoh všetko to máme a robíme a bezo zmeny 🥺

uhnakova
21. mar 2022

@paja003 covid oslabuje imunitu. Takze nemusel mat priznaky a imunita moze byt v haji. Ale zase u trojrocnych su rozne kasle a sople caste aj bez covidu.

renatka100
21. mar 2022

@paja003 aj my sme to tak mali aj sme zacali davat isoprinosine, a o tyzden po dobrati opat to iste. Vobec mu tento liek nezabral. Odporucam acc/solmucol na kasel aj 2 tyzdne plus homeo engystol a kvapky do nosa euphorbium je to prirodne

simsalabim
21. mar 2022

@paja003 kamaratka riesi toto iste u seba aj 15r syna. Doma ok, no po jednej prechadzke sople, kasle niekolko dni… bez teploty. Po lahkom covide. Tiez si nevie rady 🤷‍♀️

martinkaxp
21. mar 2022

A nemoze to byt alergia?

paja003
autor
21. mar 2022

@renatka100 hrozné tie choroby

paja003
autor
21. mar 2022

@martinkaxp neviem. Fakt neviem. Dakedy sme sopliky vyliečili za 3 dni a odkedy chodí do škôlky, tak 2 týždne+

zuzubb007
21. mar 2022

Nam tieto volnopredajne sirupy a hovadiny nepomahaju, ked zatekaju sople pamycon a vzdy za 4 dni deti fit, ked skusam kadeco taha sa to aj tri tyzdne

mamutka
21. mar 2022

My sme sa so starším trápili takto rok, Dr stále len menila sirupy, že vraj skolkarske virozky.... To isto. Nakoniec ho zobrala do rúk alergologicka a všetko sa vyriešilo.

paja003
autor
21. mar 2022

@mamutka rozmýšľam, že by sme sa objednali. Lebo ja isto mám nejakú alergiu, lebo hocikedy mám také napuchnuté a zaslzene oči, tak by som vzala aj jeho

renatka100
21. mar 2022

@paja003 skus tie homeo co som ti napisala, nam fakt pomohlo - na alergo dostanete len aerius z ktoreho bude ospaly a s mrzutou naladou

zorkahorka
21. mar 2022

Moje deti nemali pocas covidu ziadne priznaky. Po nom sla imunita tak rapidne dolu, ze starsi sa v skolke nestihol ani ohriat a bol zasa doma..mladsi to chytil vzdy od neho a ja tiez, co ja som od deti chora este nebola... pomohla kaloba, vitamin c, d. Vzdy bol doma 2 tyzdne, aby bol uplne fit. Chodi vase dieta do skolky? Tam rychlo nachyta. Imunita 3rocneho dietata je voci skolkarskym bacilom a virusim velmi slaba. Staci, ze je jedno dueta v skolke choré a koniec... ale takto v skolke aspon tu imunitu posilni