Poraďte niečo na vykašliavanie

31. aug 2023

Mňa asi šľak trafí. Pondelok začína škôlka a dcéra teraz začala kašľať vykasliavat taký kašeľ. Má aj čelo trochu teplé, merala som ju horúčku nemá. Poraďte aký sirup jej mám kúpiť aby bola do pondelka fit? Ja som teraz nastúpila v auguste do práce, nemôžem ostať doma s ňou na ocr.
Určite nachladla, stále behá vonku a raz je teplo dobreze nie 40 stupňov a potom pokles na 20. Mám doma kalcium sirup čokoládový, to som jej dala. Čo mám kúpiť aby jej to prešlo čím skôr?

lucia13022023
31. aug 2023

Za mňa je naj kalciovy. To keď dám aj sebe do 2/3 dní je to ok. Iné ani nekupujem.

kp7333
31. aug 2023

Ambrobene je dobry na riedenie hlienov a vykasliavanie. A k tomu nasadit kalciovy sirup a B-complex, plus C-cko. Mozete aj teply caj s medom davat.

anonymous87
31. aug 2023

Solmucol

janika38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. aug 2023

@lucia13022023 Kalciovy sirup aký konkrétne? Ja mám doma len čokoládový

nikpa
31. aug 2023

Solmucol je dobrý na vykasliavanie. Kalciový sirup je jedno aký, aky máš doma ale podľa mňa to nie je na vykasliavanie, neuškodi ale ani nepomôže. No a vitamíny. Ale tak do pondelka určite nebude úplne fit, aspoň ten kašeľ keby ustúpil. Čakaj ale keď príde do kolektívu, že to bude zo začiatku stále takýto kolotoč kašel, sopel, srajda... 🙄🙈

lucia13022023
31. aug 2023

Klasický

letfenixa
31. aug 2023

Na kašeľ je najlepší Stodal.

patka06
31. aug 2023

Bromhexin kvapky a veľa tekutín, ideálne vlažný čaj
Kalciový sirup nie je na vlhký kašeľ a vykašliavanie

autor
31. aug 2023

V lekárni mi dali solmucol prášok, vraj to je lepšie než sirup. No uvidím či pomôže.

patka06
31. aug 2023

Solmucol prášok je lepší ako sirup, ale moju dcéru preháňal - tak keď náhodou, aby si nebola prekvapená. Na vykašliavanie pomohol minimálne.

sense
31. aug 2023

Sprav jej doma cibuľová sirup na pitie a cibuľová obklad na uvoľnenie.... Smrdí et bude možno celý dom ale ucinne. Účinnejšie ako akýkoľvek solmucol alebo iný prípravok z lekarne

kulumulu123
31. aug 2023

@sense ako sa prosimta robi cibulovy sirup? Ja poznam iba taky ze cibula nakrajana na drobno zaliat medom a do chladnicky ten ale aspon u nas moc velky efekt nema ak mas lepsi recept tak potesi dakujem

sense
31. aug 2023

@kulumulu123 áno ten, ja pridávam ešte citrón a Thymian...

kulumulu123
31. aug 2023

@sense skusim vylepsit recepturu dakujem 💙

autor
1. sep 2023

@patka06 Zatiaľ som jej dala prvý krát poobede a v noci sa často budila na kašeľ.
@kulumulu123 To počujem prvý krát cibuľový sirup. Ja robievam čaj z cibule, že cibuľu nakrájam aj so šupkou na polmesiaciky zalejem vodou a dám varit. Keď vychladne osladím cukrom a to pijeme.

medicka_lucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
1. sep 2023

@medicka_lucia vyplnené, veľmi dobre zostavený dostazník 👏

medicka_lucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
1. sep 2023

@kulumulu123 nemáš začo, skus... U nás pomáha