Poraďte niečo na chuť do jedla pre 5-ročného syna

7. aug 2024

Dobrý večer, Mamičky prosím vás už som zúfalá. Synček 5 rokov bol chorý bolelo ho bruško mal hnačky a extrémne mi schudol bol chudý a teraz je ešte viac 😟 najhoršie na tom je že už vôbec nechce nič jesť . Vážil 15 kg teraz má určite menej. Prosím poraďte niečo naozaj účinné čo mu pomôže na chuť do jedla .

stanulienkat
7. aug 2024

Na chut neporadim, ale probiotika mu upravia crevnu floru a mala by prist aj chut do jedla.

deti95060810
7. aug 2024

peritol - predpíše pediater

autor
7. aug 2024

@deti95060810 u doktora som snim už bola, no nič mu nepredpisal. Ale mám mu kúpiť v lekárni niečo

xsuzannex
7. aug 2024

B komplex

deti95060810
7. aug 2024

tak mu navrhni nech predpíše...peritol je účinný.
v lekárni budeš skúšať a ani nevieš či to bude ok...

autor
7. aug 2024

@deti95060810 tak ja teda skúsim ďakujem

nika23t
7. aug 2024

Ufff, 5 rokov a ledva 15 kg? Lekár by to asi mal riešiť minimálne rozborom krvi, ci malý nemá nedostatok minerálov, vitamínov... Skus s nim aj na gastrosa opýtať, možno tam by pomohli. A Peritor, B Komplex ako Ti radili vyššie, ale mojim to nepomohlo. Mali len chuť na sladké väčšiu.

jankamiskova
7. aug 2024

Odporúčam BeVitko ....plus dávať mu jesť len zdravé veci, podľa možností žiadne sladkosti

30katrusa40
7. aug 2024

Syn keď nemal chuť do jedla mal anémiu . Keď začal brať zlého tak sa rozhodol. Momentálne už má 23kg 5 rokov. Pred rokom mal o 7kg menej. Riadne pribral aj veľa vyrástol. Nerobili .u odber krvi ?

luciazahornadska
8. aug 2024

Dcéra má 6 rokov a 15 kíl. Dlhé roky sme riešili chuť do jedla - vyskúšali sme všetky voľno dostupné produkty z lekárne, mali sme vyššie dávky Peritolu na predpis (to sme užívali viac ako rok). Nepomohlo nič, len čas. Teraz papá lepšie, ale nie je to žiadna sláva.

autor
8. aug 2024

@30katrusa40 Áno robili mu odber krvi, všetko v poriadku mal

30katrusa40
8. aug 2024

A nepomôže keby si k nemu sadnes. Ja ti skúsim napísať ako som syna.presvedcila aby skúsil nové jedlá a to je autista takže je to s ním občas ťažšie. Sadnem si k nemu máme vždy 2 vidličky/ lyžičky naberieme jedlo ukážem mu akože to idem zjesť ja opýtam sa či chce. On hrozne rád vytrhne príbor z ruky keď už ho máš pri ústach a zje to. Má z toho zábavu. Síce obeduje tak pol hodinu ale naje sa. A zje už aj textúru ktoré robili problémy.

autor
8. aug 2024

@30katrusa40 už som skúšala všetko ver mi . Zatvori ústa nie a nie otvoriť, keď je už naozaj veľmi hladný tak si vypýta obed tak len zopár lyžičiek do neho natlačim, už nechce bolí ho bruško alebo je mu zle, ale keď je niečo sladké tak vtedy ho neboli nič zjedol by aj dve kekse náraz . Mne o to nejde ako vyzerá hlavne nech je zdravý ale teraz schudol a ťažko sa mi naňho pozerá niekedy mi je aj do plaču do terás sme to neriešili lebo papal pekne aj keď malo ale papal ale teraz už vôbec nechce.